XXI Marszon

artykuł: „XXI Marszon – po rajdzie” / data aktualizacji: 17.07.2017

Dnia 03.09.2011. w dobę po jego rozpoczęciu zakończył się „XXI Marszon”. Rajd górski prowadzony przez Kubę Terakowskiego. Na starcie, który miał miejsce w Domu Turysty PTTK „Rzymianka” w Krynicy Zdrój, stawiło się 42 gotowych do długiego marszu uczestników. Przed nimi była licząca sobie 65km trasa po malowniczych rejonach Beskidu Sądeckiego, oraz Pieninach.

zdjęcia od lewej: Przed startem (na zdjęciu organizator Kuba Terakowski) foto: Wiesław Chmielnicki / Start „XXI Marszonu” z Domu Turysty PTTK „Rzymianka” w Krynicy Zdrój foto: Wiesław Chmielnicki / Na trasie… foto: Łukasz Płaczek

Trasa prowadziła przez: Przełęcz Krzyżową, Drabiakówkę, Runek, Halę Łabowską, Łomnicę Zdrój, Piwniczna Zdrój, Eliaszówkę, Przełęcz Gromadzką, Szczob, Przełęcz Rozdziela, Wysoka, Durbaszkę, Lesnickie Sedlo, Sedlo Cerla, Czerwony Klasztor. Meta rajdu miała miejsce w Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych. Uczestnicy „Marszonu” dotarli do niego po 23 godzinach od chwili startu, w grupie liczącej 37 osób. Na uczestników czekała zasłużony odpoczynek, oraz satysfakcja z podołania temu pięknemu górskiemu wyzwaniu.

Z mojej strony winszuję Wszystkim uczestnikom, oraz serdecznie dziękuję za duży wkład jaki wnieśli w moje dalsze leczenie, nie tylko za sprawą wsparcia materialnego, ale moralnego i emocjonalnego, ofiarując mi coś niezwykle cennego, stanowiącego fundament mojej walki z chorobą – wiarę w sens tej walki, oraz siły do jej kontynuowania. Dzięki wsparciu „XXI Marszonu” na prowadzoną przez Kubę zbiórkę na moje dalsze leczenie wpłynęło 456 zł.

zdjęcie po lewej i w środku: Świt…foto: Kuba Terakowski / Grupa w natarciu… foto: Kuba Terakowski

Specjalne podziękowania składam również na ręce Gospodarzy schroniska Trzy Korony, którzy przekazali 20% z dochodu za noclegi w dniu finiszu rajdu na moje dalsze leczenie. Dziękuję również wszystkim Gospodarzom obiektów rozlokowanych wzdłuż trasy „XXI Marszonu” za zgodę na przyjęcie i wystawienie ulotek informacyjnych na mój temat.

W miejscu tym pragnę również gorąco podziękować, organizatorowi rajdu Kubie Terakowskiemu, który to znalazł mnie wśród tylu przecież innych cierpiących ludzi i zaproponował wsparcie, dedykując miniony rajd mojej walce – dziękuje.

zdjęcia od lewej: W drodze do Górskiej Chaty pod Durbaszką foto: Wiesław Chmielnicki / Coraz bliżej mety… foto: Wiesław Chmielnicki / foto: Wiesław Chmielnicki

Wspaniały pomysł Kuby był świetnym przykładem pozytywnego spożytkowania, ogromu kapitału pozytywnych emocji, związanych z bogatą już przecież historią „Marszonów”. Wierzę że i za rok w kolejnej edycji tego wyjątkowego rajdu, uda się połączyć jego potencjał z pomocą komuś kto tej pomocy będzie potrzebował, a trasa będzie równie piękna jak ta która właśnie się zakończyła, ubogacając historię już 21 edycji rajdu.

Podziękowanie dla gospodarzy schronisk które wzięły udział w akcji związanej z „XXI Marszonem”

Linki:


artykuł: „XXI Marszon – po rajdzie” / aktualizacja: 17.07.2017 stron 1

tekst i opracowanie: Sebastian Nikiel