ODZNAKI

ODZNAKI / strona główna

Dział w którym na trzech podstronach, w albumach pogrupowanych tematycznie, prezentowane są fotografie odznak. W tym ze schronisk górskich, upamiętniające dany szczyt, miejsce, pasmo, czy region, ale też i odznaki GOT (Górska Odznaka Turystyczna) PTT i PTTK. Prócz tego znajdziecie w nim również zdjęcia odznak klubowych i organizacyjnych, ze złazów, zlotów, rajdów regionalnych i ogólnopolskich, jak i odznak o charakterze wyróżnień.

Wiele z odznak posiada mniejsze lub większe uszkodzenia, to świadectwo upływu czasu, spora bowiem z nich część, szczególnie tych z górskich schronisk i szczytów, towarzyszy mi już od przeszło 40 lat. Zakupione przez mojego Tatę gdy byłem małym bąblem, pobrzękiwały przez lata na moim plecaku, potem trafiły do kolekcji Taty, człowieka który nauczył mnie miłości i szacunku do gór, aż po latach ponownie powróciły do mnie…

Szczególnie właśnie te starsze odznaki, metalowe, barwne, o bogatej litografii, są pięknym świadectwem minionych czasów, na bardzo wielu poziomach – pochodzą ze świata już nie ma. Niektóre z nich reprezentują obiekty które przestały istnieć, lub zostały poważnie przebudowane. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z rzeczowymi fotografiami, z których każda jest również świadectwem jednego z moich wypadów górskich, a w przypadku odznak GOT i specjalnych świadectwem pasji i przebytych kilometrów na górskich szlakach.

schroniska górskie / pamiątkowe / szczyty / miejsca:

Fotografie pamiątkowych odznak ze schroniskami górskimi, upamiętniającymi wybrane pasma górskie, szczyty, lub miejsca…

.

liczba odznak w galerii: 55

.

odznaki GOT / krajoznawcze / regionalne / jubileuszowe / specjalne:

Fotografie z odznakami Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (PTT), oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK):

  • turystyki kwalifikowanej / Górska Odznaka Turystyczna (GOT)
  • turystyczne i krajoznawcze regionalne, oraz ogólnopolskie
  • odznaki jubileuszowe i specjalne

.

liczba odznak w galerii: 17

.

odznaki klubowe z rajdów górskich i krajoznawcze:

Fotografie odznak klubowych, pamiątkowych odznak z rajdów i imprez turystycznych, regionalnych i ogólnopolskich.

.

liczba odznak w galerii: 34

.

.


ODZNAKI / strona główna działu

autor zdjęć / teksty: Sebastian Nikiel

Informacja o prawach autorskich – można wykorzystywać nieodpłatnie wyłącznie w zastosowaniach niekomercyjnych, oraz z uznaniem i zachowaniem autorstwa, zgodnie z licencją Creative Common 3.0 – www.creativecommons.org / Copyright – can be obtained in a non-commercial manner and with the recognition and behavior made, in accordance with the license under the Creative Common 3.0 license – www.creativecommons.org