VI edycja konkursu Pocztówka z Bielska-Białej 30.05.2018

W dniu 30.05.2018 roku, w Domu Kultury w Olszówce w Bielsku-Białej, odbyła się finalna gala VI edycji konkursu plastyczno/fotograficznego, przebiegającego pod hasłem przewodnim „Pocztówka z Bielska-Białej”. Konkurs ten jest częścią dorocznych obchodów „Dni Bielska-Białej” tradycyjnie odbywających się początkiem czerwca.

Do konkursu napłynęło przeszło 200 prac. Wśród wielu pięknych tegorocznych prac, znalazły się również nietuzinkowe, wspaniale wykonane, pełne ekspresji, prace z gliny i ceramiki. Zwyczajowo prace Laureatów zostały wydrukowane na banerach i wyeksponowane w parku „Cygański Las” w Olszówce, prace te można będzie tam oglądać do końca czerwca 2018 roku.

W tego rocznej edycji, zgłoszony przeze mnie rysunek, nawiązujący bezpośrednio do bajkowych postaci z których słynie nasze miasto, jak Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, Bartolini Bartłomiej, Pampalini, Szpieg z krainy deszczowców, w połączeniu z historyczną wizytówką miasta, tudzież Zamkiem Książąt Sułkowskich, otrzymało decyzją Jury nagrodę Grnad Prix. Serdecznie dziękuję za tak piękne i motywujące wyróżnienie, oraz gratuluję wszystkim innym Laureatom konkursu.

album z nagrodzonymi pracami w IV edycji konkursu „Pocztówka z Bielska-Białej”

Linki:


aktualności: VI edycja konkursu „Pocztówka z Bielska-Białej” 30.05.2018

tekst i opracowanie: Sebastian Nikiel  publikacja: 31.05.2018