Góry-moje miejsce na ziemi edycja IV – STATUETKI miejsce III

sponsorzy nagród i patronat medialny:

patronat medialny konkursu:


animacja GIF statuetki „Kryształowe spojrzenie” – miejsce III
(aby ponownie odtworzyć animację odśwież stronę)

dane: wysokość z kulą 20cm / bez kuli 17cm / średnica kuli 30mm / materiały: drzewo lipowe, szklana kula

KLIKNIJ NA ZDJĘCIU BY POWIĘKSZYĆ

W obecnej IV edycji wprowadzono nowy typ nagrody, który mam nadzieję przypadnie Wam do gustu. Chcąc by nasz konkurs nadal się rozwijał, tak jak dotychczas miało to miejsce, by jego marka stawała się coraz bardziej rozpoznawalna, od tego roku laureaci miejsc I, II, III otrzymają okolicznościowe statuetki.

Nie będę to jednak typowe, gotowe, tuzinkowe statuetki, zależało mi na ich unikatowym charakterze i niepowtarzalności. Są to ręcznie wykonane statuetki z drzewa lipowego, wykończone na połysk woskiem w kolorze czereśni. Na szczycie każdej statuetki znajduje się kryształowa kula, która nie jest z nią trwale połączona, lecz tylko położona w odpowiednio wyprofilowanym zagłębieniu. Kula taka jest częstym i lubianym gadżetem wykorzystywanym przez fotografów, gdyż pięknie zakrzywia światło i perspektywę, dając obrócony o 180° obraz. W ten sposób laureaci otrzymają nie tylko statuetkę, lecz funkcjonalny gadżet fotograficzny. Ta właśnie kula, obraz świata który ukazuje, w powiązaniu z Waszym widzeniem piękna gór, podpowiedziała ich nazwę „Kryształowe spojrzenie”. Powyższą statuetkę otrzyma laureat III miejsca w IV ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Góry – moje miejsce na ziemi”.

Uwagi o konserwacji statuetek:

Ze względu na fakt że statuetki są wykonane z miękkiego lipowego drzewa, należy zachować ostrożność by nie uszkodzić jego powierzchni, statuetki należy okresowo polerować miękką bawełnianą szmatką, by utrzymać połysk wosku i jego trwałość.

Poznaj pozostałe statuetki i nagrody…

  • statuetka „Kryształowe spojrzenie” miejsce II <<zobacz >>
  • statuetka „Kryształowe spojrzenie” miejsce I <<zobacz >>