Góry-moje miejsce na ziemi edycja IV

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja IV – aktualizacja: 15.09.2016

sponsorzy nagród i patronat medialny:

patronat medialny konkursu:

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja IV – ogłoszenie laureata NAGRODY  PUBLICZNOŚCI – aktualizacja: 08.09.2016

Nocą z 07 na 08.09.2016 zakończył się kolejny z etapów IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Góry – moje miejsce na ziemi” – etap w którym to Wy wyznaczacie zwycięzcę, nominując do otrzymania „Nagrody Publiczności”, a którą to nagrodę otrzymuje autor zdjęcia o największej liczbie głosów, oddanych przez kliknięcie „Lubię to” na profilu witryny na łamach portalu Facebook, gdzie rywalizacja ta była rozgrywana.

Po dwóch przeszło miesiącach trwania konkursu, podczas których mogliście głosować na swoich kandydatów, nominowaliście do otrzymania „Nagrody Publiczności” zdjęcie pod tytułem „Niebieska jaszczurka” autorstwa Pani Kamila C., wyróżnione zdjęcie otrzymało łącznie 843 głosów. Serdecznie gratuluję w imieniu własnym, oraz całego jury konkursowego zwyciężczyni, która otrzymuje od nas nagrody wymienione regulaminem konkursu:

 • dyplom
 • zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
  • „Na krawędzi”
  • „Poza krawędzią”
  • „Odnaleźć światło w ciemności”
 • plecak turystyczny QUECHUA ARPENAZ 20 – kolor ciemno + jasno niebieski
 • kubek termiczny PROMIS TMF-C06 pojemność 0,45l
 • stuptuty BRUGI, model 4ZFQ / 1 para / + smycz do kluczy BRUGI kolor niebieski
 • Zrekonstruowane „Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego”
 • „Pamiętnik PTT” tom 24 – temat przewodni Bałkany – z autorskimi grafikami i wierszami Sebastiana Nikiel
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa turystyczna „Powiat Żywiecki” skala 1:60 000 wydawnictwa Compass
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Łemkowszczyzna The Lemko – Land”

Przypominam że ogłoszenie w kategoriach głównych konkursu będzie miało miejsce 15.09.2016, a wiadomość o wynikach zostanie podana na łamach witryny, jak i jej profilach społecznościowych. Dziękujemy Wszystkim za udział, za dzielenie się pięknem gór ich flory i fauny, postrzeganego przez pryzmat własnej wrażliwości, oraz doświadczeń.

„NAGRODA PUBLICZNOŚCI” – NAGRODZONE ZDJĘCIE autor: Kamila C. / tytuł: Niebieska jaszczurka / ilość głosów: 843

SPONSORZY NAGRÓD:

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja IV – FINAŁ ZGŁASZANIA PRAC- aktualizacja: 01.09.2016

Gdy ogłaszałem pierwszego lipca, start IV edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi”, lato było wciąż młode wiekiem i kolorem. Zieleń soczysta, dopiero co zrodzona, wielu znajdowało się w przeddzień swych letnich wojaży, teraz po dwóch miesiącach, dojrzałe wrzosy, złotem łany traw, wygrzewają się na górskich halach, w promieniach późno letniego słoneczka, tu i ówdzie zagajniki lasów wyścielać zaczynają pierwsze spadłe liście. Lato powoli przemija, ustępując miejsca jesieni, tak i czas kolejnej edycji naszego konkursu, wraz z nadejściem 01.09.2016 przeminął…

Do chwili zamknięcia etapu zgłaszania prac do konkursu zostało zakwalifikowanych 660 zdjęć, nadesłanych przez 256 autorów. Z pewnością była to edycja wyjątkowa, znacznie bardziej zróżnicowane niż poprzednie, to co szczególnie mnie jako organizatora cieszy to fakt że i w tej edycji wzięło udział sporo osób niepełnoletnich, wszak to one staną się naszymi spadkobiercami miłości do gór, w tym również wyrażanej za pomocą fotografii. Młodzi ludzie, dzieci, mają też tą szczególną cechę że w sposób zupełnie nieskrepowany warsztatem, polegając wyłącznie na intuicji, wykonują często bardzo ciekawe, spontaniczne zdjęcia. Po raz pierwszy nasz konkurs wykroczył też poza granice polski, a to z sprawą uczestnika z Rosji. Wspólnie odwiedziliśmy też wiele pięknach miejsc, górskich zakątków całego niemal świata, była to z pewnością podróż niezwykła, pełna niezapomnianych doznań estetycznych, które być może zainspirują kogoś do własnej przygody…

Ostania doba konkursowa, tudzież jej 12 godzin, miała zupełnie niespodziewany dla mnie jako organizatora przebieg… zwyczajowo, tak to już jest że najwięcej zgłoszeń napływa, w każdym chyba konkursie, w ostatnich godzinach jego trwania, tu jednak po raz pierwszy od czterech lat na przestrzeni zaledwie kilku godzin napłynęło do konkursu blisko 50% wszystkich zgłoszeń, a suma nowych zdjęć przekroczyła 200! W pewnym momencie, tej lawiny zgłoszeń, doszło wręcz do zapchania skrzynki konkursowej. Pomimo jednak że ilość pracy była olbrzymia, była to praca ze wszech miar radosna – dziękuję Wszystkim za tak liczny udział, równocześnie z racji właśnie tak dużej ilości zgłoszeń, bardzo proszę o wyrozumiałość jeśli pojawiłyby się jakieś niedociągnięcia,  proszę o kontakt.

Na ostateczne podsumowanie konkursu, zwyczajowo nadejdzie jeszcze czas po ogłoszeniu  wyników w kategoriach głównych, przed nami natomiast jako jurorami, najtrudniejszy okres –  czas w którym podejmiemy decyzję które ze zgłoszonych zdjęć najlepiej wpisuje się w temat konkursu. Zanim to jednak nastąpi przed nami ostatnie dni głosowanie w kategorii, w której to Wy zadecydujecie które ze zdjęć nagrodzić w publicznych głosowaniu, na łamach portalu Facebook, gdzie toczy się rywalizacja o „Nagrodę Publiczności”.

Przypomnę że głosujemy przez kliknięcie „Lubię to” pod swoim kandydatem, na każde zdjęcie można głosować tylko raz, zwycięską będzie fotografia która otrzyma najwięcej polubień do 07.09.2016 – godzina 24:00, następnie po podliczeniu głosów, najpóźniej do 24 godzin, ogłoszony zostanie zwycięzca w tej kategorii. Informacja o tym podana zostanie na witrynie, jak i wszystkich jej profilach społecznościowych, laureat otrzyma dodatkowo wiadomość e-mail z informacją o zwycięstwie. Ogłoszenie wyników w kategoriach głównych nastąpi 15.09.2016r – serdecznie dziękuję Wszystkim za udział w konkursie…

O konkursie:

Doroczny ogólnopolski konkurs fotograficzny, odbywający się pod hasłem przewodnim:

„Góry – moje miejsce na ziemi” – edycja IV

O konkursie:

„Góry jak żadne inne miejsce są kuźnią charakterów i sprawdzianem odsiewającym słabych.”

Sebastian Nikiel

(sentencja z nowego tomiku poezji „Odnaleźć światło w ciemności”)

W istocie bowiem tak właśnie jest… są one bowiem nie tylko emanacją piękna, są też miejscem które jak żadne inne kształtuje nasze umysły i serca, miejscem które uczy wrażliwości na cuda otaczającej przyrody, ale też szacunku do niej, rozwagi i przede wszystkim wytrzymałości. Ta ostatnia cecha szczególnie zaś procentuje gdy wracamy w doliny, do wielkomiejskiego zgiełku, pędu dnia codziennego… góry jednak potrafią również okazać się bezlitosne, każąc za ich lekceważenie, za ignorancję, butę i brak doświadczenia. Tyle obliczy, tyle wymiarów piękna… od sielankowych, ukwieconych hal, przez poszarpane zęby turni Tatr, po białe przestrzenie zimą i groźne napuszone przed burzą niebo… tak docieramy do sedna kolejnej, już IV edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” – sedna którym jest ukazanie właśnie wszystkich wymiarów piękna gór, o każdej z pór roku,  jak i ukazanie bogactwa ich  flory i fauny, a wszystko to przez pryzmat naszego doświadczenia i emocji jakie wywołują one w nas samych.

Już cztery lata liczy sobie nasz konkurs, w ciągu tych lat łączna liczbą zgłoszonych prac zamyka się ogromną liczbą 1817 zdjęć, 672 uczestników. Wraz z Wami, którzy przecież tworzycie ten konkurs, nadając mu charakter, czyniąc wyjątkowym, odwiedziliśmy większość pasm górskich na świecie, od polskich Beskidów, przez Tatry, Beskidy, Ural, Alpy, Taury, Hindukusz, po Himalaje… serdecznie dziękuję Wam za podzielenie się z innymi pięknem tylu niezwykłych miejsc.

W obecnej IV edycji wprowadzono nowy typ nagrody, który mam nadzieję przypadnie Wam do gustu. Chcąc by nasz konkurs nadal się rozwijał, tak jak dotychczas miało to miejsce, by jego marka stawała się coraz bardziej rozpoznawalna, od tego roku laureaci miejsc I, II, III otrzymają okolicznościowe statuetki. Nie będę to jednak typowe, gotowe, tuzinkowe statuetki, zależało mi na ich unikatowym charakterze i niepowtarzalności, stąd są to ręcznie, wykonane przeze mnie statuetki z drzewa lipowego, w dwóch rozmiarach, dużym którą otrzyma laureat miejsce I, oraz dwóch mniejszych dla laureatów miejsc II i III, więcej o samych statuetkach poniżej regulaminu w konkursu (<<tutaj>>).

Kolejną z rzeczy na którą staram się nieustannie kłaść nacisk jest praca nad pozyskaniem nowych partnerów, zarówno sponsorów nagród, jak i otaczających konkurs opieką medialną. W tym roku szczęśliwie znów zadanie to udało się w znacznym stopniu zrealizować, mam nadzieję że pula nagród, których łączna wartość wynosi ponad 2200zł, przypadnie Wam do gustu. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu dwie z nich, pierwszą jest ufundowany przez firmę Regatta Great Outdoors voucher na kwotę 200zł uprawniający do zakupu asortymentu marek Dare2b, Craghoppers, Regatta Great Outdoors, drugą weekend wraz z wyżywieniem dla dwóch osób w malowniczo usytuowanej, u podnóży Beskidu Małego, oraz pobliskiego Pasma Pewelskiego – „Chacie z widokiem”, nagrody te otrzyma laureat miejsce pierwszego.

Na koniec jeszcze krótka uwaga ogólna na temat samych zdjęć, obserwując wiele, w tym liczących się konkursów fotograficznych o tematyce górskiej, zauważam ze smutkiem że 90% nagradzanych zdjęć to wyłącznie góry wysokie, z pominięciem wszelkich niższych pasm… nie miejsce to na komentowanie takich  praktyk, chciałbym jednak zaznaczyć że w naszym konkursie zgłaszać możecie fotografie dowolnych pasm górskich, bez względu na jego typ, jak i wysokość, w istocie przecież góry bynajmniej nie ograniczają się wyłącznie do wysokogórskich skalnych ścian, ale jak już powyżej zostało napisane mają one wiele obliczy, co znajduje również odbicie w nagradzanych wcześniej zdjęciach, o bardzo różnym przekroju tematycznym.

Konkurs startuje 01.07.2016 i potrwa do 31.08.2016, serdecznie zapraszam do udziału, jak zawsze adresowany jest on do Wszystkich fotografujących, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego, wiek i doświadczenie. Przypominam również że zgłaszane fotografie nie muszą pochodzić z bieżącego okresu, lecz również z lat wcześniejszych.

Sebastian Nikiel

01.06.2016

Skrócony regulamin konkursu:

Cel konkursu:

 1. Celem IV dorocznego ogólnopolskiego konkursu organizowanego na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl) pod hasłem: „Góry – moje miejsce na ziemi” jest promowanie piękna gór, oraz jego osobistej interpretacji wyrażanej za pomocą fotografii.

Zasady:

 1. Każdy uczestnik konkursu fotograficznego może nadesłać maksymalnie trzy fotografie, związane z tematyką konkursową, czyli odnoszące się do piękna pejzażu górskiego, ich flory i fauny, interakcji człowieka z górami, oraz uczuć jakie piękno to wywołuje, interpretacja tych cech jest sprawą wyłącznie indywidualną.
 2. Zgłaszane zdjęcia muszą mieć minimum 1280px szerokości oraz 720px wysokości, przy czym ich waga maksymalna nie może przekraczać 7mb dla jednego zdjęcia. Do konkursu można zgłaszać również zdjęcia panoramiczne dla których minimalna szerokość pozioma to 2560px i pionowa 1280px, dopuszcza się również prace czarno-białe, wykonane w odcieniu sepii, oraz zdjęcia HDR.
 3. Dopuszcza się również zgłaszanie do konkursu prac wielozdjęciowych – pod warunkiem że stanowią tematycznie powiązane serie, a łączna liczba serii nie przekracza trzech.
 4. Zgłaszane zdjęcia powinny być ponumerowane a numer powiązany z opisem, lub zawierać w nazwie tytuł zdjęcia.
 5. Zdjęcia należy wysłać w postaci elektronicznej w dowolnych formatach graficznych, jako załącznik do e-maila, wraz z wymaganymi regulaminem danymi na adres: konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl.
 6. W wiadomości prócz zdjęć należy podać dane w kolejności dodawania fotografii:
  • 1. tytuł zdjęcia (obowiązkowo)
  • 2. imię i nazwisko autora (obowiązkowo)
  • 3. LOGIN pod jakim zdjęcia będą prezentowane w galerii konkursowej, o ile nie chcemy by były prezentowane pod naszym imieniem i nazwiskiem (obowiązkowo)
  • 4. zgodę lub jej brak na uczestnictwo w rywalizacji o nagrodę publiczności na łamach portalu Facebook (szczegóły w sekcji regulaminu „Nagroda publiczności”) / (obowiązkowo)
  • 5. miejsce i datę wykonania (nie obowiązkowo)
  • 6. model aparatu fotograficznego (nie obowiązkowo)
  • 7. mile widziany jest również szerszy komentarz do zdjęcia, co przedstawia sfotografowana scena / obiekt (nie obowiązkowo)
 7. Zabrania się dokonywania głębszych zmian w zdjęciach, za pomocą programów do obróbki zdjęć, w tym szczególnie zmiany oryginalnej kompozycji, przez dodanie lub ujęcie jej elementów, dopuszczalne są jedynie podstawowe korekty jak: zmiana kontrastu, poprawa balansu bieli i nasycenia, oraz kadrowanie. Dopuszcza się również dodanie winiety do zdjęcia, oraz ramki o ile służy to podniesieniu jego walorów estetycznych. Zdjęcia noszące cechy innych od wymienionych ingerencji będą dyskwalifikowane z konkursu. Decyzja o zdyskwalifikowaniu jest podejmowana przez Jury konkursowe i jest ostateczna.
 8. Zabrania się nadsyłania do konkursu zdjęć przedstawiających nagość, również zdjęcia o wyjątkowo niskich walorach estetycznych, obraźliwe, szerzące nienawiść, obrażające uczucia religijne, bądź naruszające prawo, będą dyskwalifikowane z udziału w konkursie, bez obowiązku informowania o tym osób które nadesłały takie fotografie.
 9. Zgłaszane na konkurs prace nie mogą być równocześnie zgłoszone do innych, trwających równolegle konkursów, ani też być już na takowych wcześniej nagradzane, w przypadku naruszenia tej zasady, uczestnik może zostać zdyskwalifikowany na każdym z etapów konkursu.
 10. Nie ogranicza się w żaden sposób zasięgu konkursu, zgłaszane fotografie mogą przedstawiać dowolne pasma górskie z dowolnego miejsca na świecie. Nie ogranicza się również zakresu czasowego w jakim zdjęcia zgłaszane zdjęcia zostały wykonane, mogą one pochodzić z bieżącego okresu, jak i z lat wcześniejszych.
 11. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.

Do kogo adresowany jest konkurs:

 1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów, jak i osób zajmujących się fotografią zawodowo, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego.
 2. Konkurs ma charakter otwarty, może w nim wziąć każda osoba, również niepełnoletnia, jednak w przypadku tych ostatnich konieczna będzie zgoda rodziców, na udostępnienie danych osobowych (druk zgody do pobrania <TUTAJ>). Formularz należy pobrać, wypełnić, a następnie zeskanowany (lub jako zdjęcie) wysłać jako załącznik e-mailem na adres organizatora konkursu – konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl.
 3. Konkurs ma zasięg krajowy i odbywa się wyłącznie na terenie Polski, dopuszcza się jednak udział osób spoza granic kraju, jednak w przypadku zdobycia przez nich w konkursie nagród, należy liczyć się z koniecznością pokrycia części kosztów (różnicy pomiędzy kosztem wysyłki krajowej, a zagranicznej) wynikających z przesyłki nagrody poza obszar polski.

Terminarz:

Terminarz uproszczony – konkurs ma pięć etapów:

 1. Zgłoszenie prac konkursowych do konkursu głównego i o „Nagrodę Publiczności” od  01.07.2016 do 31.08.2016r (decyduje godzina i data wpłynięcia maila zgłoszeniowego).
 2. Wybór najlepszego zdjęcia przez internautów w kategorii „Nagroda Publiczności” w publicznym głosowaniu na profilu witryny na portalu Facebook do 07.09.2016r (do godziny 24:00)
 3. Głosowanie i ocena prac przez jury konkursowe od 01.09.2016 do 14.09.2016r.
 4. Podliczenie głosów i ogłoszenie wyników w kategorii „Nagrody Publiczności” – 08.09.2016r
 5. Po zakończeniu głosowania przez Jury, na stronie konkursowej, zostaną ogłoszeni zwycięscy konkursu w kategorii nagród i wyróżnień głównych – co będzie miało miejsce 15.09.2016 roku, a osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wyniku za pomocą maila, oraz poproszone o podanie adresu i telefonu (dla firmy spedycyjnej) pod który zostaną wysłane nagrody.

Terminarz szczegółowy:

 1. Prace konkursowe można zgłaszać od 01.07.2016 do 31.08.2016r do godziny 24:00 (decyduje godzina i data wpłynięcia maila zgłoszeniowego).
 2. Równoległe, podczas trwania konkursu, zgłoszone prace, spełniające wymienione regulaminem wymogi techniczne, oraz nie noszące znamion zabronionej ingerencji w zdjęcie, zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu, będą zamieszczane w przeciągu 72 godzin od chwili otrzymania maila z załączonymi zdjęciami, w Galerii Konkursowej na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl, (obecnie www.zyciepisanegorami.pl) oraz w albumie konkursowym na profilu witryny na łamach Facebooka  / pod warunkiem że uczestnik wyraził chęć rywalizacji o nagrodę publiczności) jednak organizator dołoży wszelkich starań by zdjęcia trafiały do galerii i albumu konkursowego jak najszybciej.
 3. Po zakwalifikowaniu zdjęć, oraz ich zamieszczeniu w „Galerii konkursowej”, jak i albumie na łamach profilu witryn na portalu Facebook, zgłaszający otrzyma od organizatora informację o tym za pomocą maila.
 4. Po zamknięciu etapu zgłaszania prac to jest 31.08.2016 rozpocznie się kolejny etap konkursu – głosowanie i obrady Jury, podczas których wyłonieni zostaną zwycięscy, oraz osoby wyróżnione, w kategoriach głównych. Jury zastrzega sobie prawo do nie przyznania nagród głównych, jeśli nie uda się takiego wyłonić, oraz nie przyznawania wyróżnień, jeśli żadne ze zdjęć zgłoszonych do konkursu nie będzie przedstawiało odpowiedniego poziomu artystycznego i warsztatowego. Etap głosowania trwać będzie od 01.09.2016 do 14.09.2016 roku.
 5. Po zakończeniu głosowania przez Jury, na stronie konkursowej, zostaną ogłoszeni zwycięscy konkursu w kategorii nagród i wyróżnień głównych – co będzie miało miejsce 15.09.2016 roku.
 6. Po zakończeniu obrad i ogłoszeniu wyników osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wyniku za pomocą maila, oraz poproszone o podanie adresu i telefonu (dla firmy spedycyjnej) pod który zostaną wysłane nagrody. Uwaga – jeśli osoby nagrodzone nie skontaktują się i nie podadzą rzeczowego adresu w ciągu czternastu dni od daty ogłoszenia wyników – to jest 30.09.2016 nagrody będą przekazane na poczet kolejnych konkursów.

Nagroda publiczności:

 1. W IV edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” prócz nagród i wyróżnień głównych, zostaje wyznaczona dodatkowa kategoria – „Nagroda publiczności”. By wziąć udział w tej części konkursu, rywalizując o wymienioną nagrodę, zgłaszający do konkursu zdjęcia uczestnik, musi tylko określić w wiadomości mailowej podczas przesyłania zdjęć czy chce aby jego zdjęcia zostały dodane do albumu konkursowego na łamach serwisu Facebook. Jeśli taką zgodę wyraża zakwalifikowane do konkursu zdjęcia, będą równocześnie zamieszczane w Galerii Witryny, oraz jej profilu na łamach Facebooka.
 2. Termin zgłaszania prac do „Nagrody publiczności” upływa wraz z terminem zgłaszania prac w konkursie głównym – to jest 31.08.2016 godzina 24:00.
 3. Głosowanie na zdjęcia w kategorii „Nagrody publiczności” trwać będzie do 07.09.2016 – godzina 24:00.
 4. W kategorii „Nagroda publiczności” nagrodzone zostaje zdjęcie które otrzyma największą liczbę „polubień” w chwili zamknięcia etapu głosowania – to jest 07.09.2016r – godzina 24:00.
 5. By głosować na zdjęcia w tej kategorii należy:
 6. Na każde zdjęcie można głosować tylko jeden raz w trakcie trwania całego konkursu.
 7. Zabrania się sztucznego zawyżania liczby głosów pod zdjęciami biorącymi udział w głosowaniu o „Nagrodę publiczności” w tym: zgłaszania zdjęcia na profile osób i społeczności służące wyłącznie klikaniu „Lubię to”, zlecania firmom i osobom trzecim sztucznego ich zwiększania poprzez skrypty, puste konta, spam-boty, oraz wszystkie inne techniki służące nieuczciwemu zwiększeniu głosów. W przypadku stwierdzenia takich praktyk sporne zdjęcie zostanie usunięte, a autor zdyskwalifikowany z udziału w konkursie, zarówno o „Nagrodę publiczności” jak i w kategoriach głównych.
 8. Nagrody publiczności” jest jedno stopniowa, jeśli doszłoby do sytuacji że dwa, lub więcej zdjęć otrzymałoby taką samą liczbę polubień, zwycięzcę wyłoni Jury konkursowe, w takim samym terminie jak ogłoszenie nominacji do nagród głównych to jest 15.09.2016r.
 9. „Nagrody publiczności” zostanie przyznana po podliczeniu i sprawdzeniu głosów, najpóźniej w 24 godziny po zamknięciu etapu głosownia to jest 08.09.2016r, a autor zostanie o tym poinformowany droga mailową, wraz z prośbą o podanie danych osobowych koniecznych do wysyłki nagrody. Informacja o laureacie zostanie również opublikowana na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl), jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+), oraz stronach parterów medialnych i sponsorów konkursu.
 10. Zdobycie „Nagrody publiczności” nie wyłącza z uczestnictwa w zmaganiach o nagrody główne, przyznawane przez jury konkursowe, dopuszczalna więc jest sytuacja że ta sama fotografia zostanie podwójnie nagrodzona, o ile tak zdecyduje jury konkursowe.
 11. W przypadku nie wyrażania zgody na zamieszczanie zdjęć w albumie konkursowym na łamach portalu Facebook – uczestnik nie będzie brał udziału w rywalizacji o „Nagrodę publiczności” co jednak nie wpływa na uczestnictwo w konkursie głównym.
 12. Warunki techniczne zgłaszanych zdjęć do rywalizacji w kategorii „Nagrody publiczności” są takie same jak dla zdjęć w kategoriach głównych.

Prawa autorskie / organizator konkursu:

 1. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu w żaden sposób nie ogranicza praw autorskich właściciela zdjęcia, z zastrzeżeniem udzielenia nieodpłatnej, nie ograniczonej czasowo zgody na wykorzystanie zgłaszanych prac do promocji konkursu podczas jego trwania i po zakończeniu, oraz wykorzystania w celach promocyjnych przez sponsorów nagród w konkursie, wymienionych poniżej, w części skróconego regulaminu: Sponsorzy – punkt 2.
 2. Przez pojęcie udzielenia nieodpłatnej zgody na wykorzystanie zgłaszanych do konkursu zdjęć rozumie się: wykorzystanie ich bez ograniczenia czasowego, w materiałach promocyjnych sponsorów nagród, w tym publikowanie w mediach elektronicznych, druku w wersji papierowej, w postaci przetworzonej i pierwotnej, oraz tworzenie dzieł pochodnych.
 3. Uczestnik zgadza się na prezentację zgłoszonych zdjęć w „Galerii konkursowej”, oraz  wykorzystanie ich w banerach i materiałach promujących sam konkurs „Góry – moje miejsce na ziemi”, na łamach witryny i jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 4. Uczestnicy konkursu, którzy wyrazili taką chęć i biorą udział w rywalizacji o „Nagrodę Publiczności” wyrażają również zgodę na publikację swych prac w albumie konkursowym i pokonkursowym na profilu witryny na portalu Facebook.
 5. Autor zdjęcia zgłaszając je do konkursu musi posiadać pełnię praw autorskich do niego, oraz do elementów przedstawionych na fotografii, o ile podlegają one ustawie prawnej takiej zgody wymagającej. Organizator konkursu nie ponosi odpowiedzialności prawnej za brak takich praw.
 6. Udostępnione dane personalne wymagane by móc wziąć udział w konkursie w tym wobec wszystkich uczestników: e-mail, imię i nazwisko, a w przypadku laureatów dodatkowo: adres pocztowy pod który zostaną wysłane nagrody, oraz telefon kontaktowy,  pozostają do wyłącznej wiadomości organizatora i w żaden sposób nie będę udostępniane osobom trzecim.

Sponsorzy nagród i organizator konkursu:

 1. Wyłączonym organizatorem IV edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” jest właściciel i administrator strony internetowej www.zyciepisanegorami.pl (dawniej www.s-nikiel-mojegory.pl) – Sebastian Nikiel.
 2. Sponsorami nagród w konkursie są:

Patroni medialni:

 1. Patronami medialnymi konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja IV, są portale:

Głosowanie i Jury:

 1. Jury konkursowe składa się z trzech osób – przewodniczącego i dwóch członków. Każdy z nich oceniać będzie zdjęcia wpierw w sposób niezależny od sobie wyłaniając grupę 10 najlepszych jego zdaniem prac. Następnie podczas wspólnych obrad z powstałej grupy 30 najlepszych fotografii wybrane zostaną zdjęcia typowane do nagród głównych (miejsca: I,II,III, oraz wyróżnień: I,II,III).
 2. W kategorii „Nagrody publiczności” jeśli doszłoby do opisanej w sekcji Nagroda publiczności – punkt 8, sytuacji iż jedna, lub więcej, fotografii otrzymałoby taką sama ilość głosów, decyzję o zwycięstwie podejmie jury konkursowe w trybie zwyczajnym, to jest w chwili ogłoszenia nominacji do nagród głównych 15.09.2016r.

Skład Jury:

Sebastian Nikiel – związany z górami od najmłodszych lat życia, fotograf amator, poeta, artysta plastyk… Góry są moim źródłem siły i inspiracji, wiernym Przyjacielem, oraz nauczycielem, fotografia natomiast metodą na dzielenie się pięknem jakiego w nich doświadczam…

.

witryna: www.zyciepisanegorami.pl


Piotr Dziki – wokół siebie szukam ciekawych miejsc i ładnych krajobrazów które cenię najbardziej, obojętnie czy w górach czy na nizinach – moje zdjęcia, to „okienka wspomnień” z tych wszystkich miejsc…

witryna: www.zuziawdrodze.blogspot.com

.

.


Szymon Baron – podróżnik (odwiedził większość państw Europy), społecznik (prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Oddziału PTT w Bielsku-Białej), turysta górski zakochany w Karpatach Ukraińskich; fotografuje by utrwalić piękno i różnorodność odwiedzanych miejsc…

witryna: www.szymek.ptt.org.pl

.


Nagrody:

 1. W IV edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” przyznane zostaną trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia, oraz jednostopniowa „Nagroda publiczności”.
 2. Przyznane przez Jury nagrody nie podlegają wymianie na pieniądze, oraz inne nagrody, a decyzja Jury o podziale nagród jest ostateczna.

MIEJSCE I

 • duża statuetka „Kryształowe Spojrzenie” wykonana przez organizatora konkursu – Sebastiana Nikla / drzewo lipowe / wysokość 260mm / kolor czereśni + kryształowa kula 40mm (<<poznaj statuetki>>)
 • Dyplom
 • Voucher na kwotę 200zł od firmy Regatta Great Outdoors uprawniający do zakupu asortymentu marek Dare2b, Craghoppers, Regatta Great Outdoors, w sklepie internetowym: www.regatta.pl / www.sklep-dare2b.pl / oraz sklepach stacjonarnych z asortymentem tych marek (<<zapoznaj się z pełnym regulaminem umożliwiającym wykorzystanie vouchera>>)
 • Weekend dla dwojga z wyżywieniem w klimatycznym gospodarstwie agroturystycznym „Chata z widokiem”, położonym w malowniczej wsi Kocoń, u podnóża Beskidu Małego, oraz Pasma Pewelskiego (<<zapoznaj się z szczegółami>>)
 • Zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • Plecak turystyczny QUECHUA ARPENAZ 30 – kolor czarny węgiel
 • „Pamiętnik PTT” tom 24 – temat przewodni Bałkany – z autorskimi grafikami i wierszami Sebastiana Nikiel
 • Zrekonstruowane „Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego”
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • mapa turystyczna „Tatry Polskie” – orientacja południowa skala 1:30 000 wydawnictwa Compass
 • Album „Cuda Polski” wydawnictwa Imagine

MIEJSCE II

 • mała statuetka „Kryształowe Spojrzenie” wykonana przez organizatora konkursu – Sebastiana Nikla / drzewo lipowe / wysokość 200mm / kolor czereśni + kryształowa kula 30mm (<<poznaj statuetki>>)
 • Dyplom
 • Zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • inteligenty zegarek (smartwatch) model U8 – kolor czarny, z polskim menu, kompatybilny z systemem Android
 • plecak turystyczny QUECHUA ARPENAZ 20 – kolor ciemnoszary + szary
 • mata samopompująca turystyczna QUECHUA model Forclaz 400 rozmiar L z pokrowcem / kolor niebieski / wymiary 180x52x2,5cm (długość/szerokość/grubość) / waga 950g
 • markowy ręcznik szybkoschnący Fjord Nansen „Tramp” rozmiar L (40x90cm)
 • „Pamiętnik PTT” tom 24 – temat przewodni Bałkany – z autorskimi grafikami i wierszami Sebastiana Nikiel
 • Książka z audiobookiem „W krainie Łabędzia” autorstwa Włodzimierza Puchalskiego
 • mapa turystyczna „Wokół Babiej Góry” w skali 1:60 000 wydawnictwa Compass
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

MIEJSCE III

 • mała statuetka „Kryształowe Spojrzenie” wykonana przez organizatora konkursu – Sebastiana Nikla / drzewo lipowe / wysokość 200mm / kolor czereśni + kryształowa kula 30mm (<<poznaj statuetki>>)
 • dyplom
 • zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • inteligenty zegarek (smartwatch) model U8 – kolor czarny, z polskim menu, kompatybilny z systemem Android
 • plecak turystyczny QUECHUA ARPENAZ 20 – kolor ciemnoszary + szary
 • markowy ręcznik szybkoschnący Fjord Nansen „Tramp” rozmiar L (40x90cm)
 • termoaktywna męska koszulka sportowa marki Karrimor model Quarter ZIP rozmiar L kolor czarny
 • zrekonstruowane „Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego”
 • mapa turystyczna „Pieniny” w skali 1:25 000 wydawnictwa Compass
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Najpiękniejsze miasta” wydawnictwa Bellona
 • album „Polska – Tatrzański Park Narodowy” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.
 • album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • album „Tatry. Podhale, Orawa, Spisz” Imagine

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 • dyplom
 • zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • plecak turystyczny QUECHUA ARPENAZ 20 – kolor ciemno + jasno niebieski
 • kubek termiczny PROMIS TMF-C06 pojemność 0,45l
 • stuptuty BRUGI, model 4ZFQ / 1 para / + smycz do kluczy BRUGI kolor niebieski
 • Zrekonstruowane „Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego”
 • „Pamiętnik PTT” tom 24 – temat przewodni Bałkany – z autorskimi grafikami i wierszami Sebastiana Nikiel
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa turystyczna „Powiat Żywiecki” skala 1:60 000 wydawnictwa Compass
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Łemkowszczyzna The Lemko – Land”

WYRÓŻNIENIE I

 • dyplom
 • zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • markowy ręcznik szybkoschnący Fjord Nansen „Tramp” rozmiar L (40x90cm)
 • plecak DARM 18l MARTES – kolor niebieski
 • „Werki Włodzimierza Puchalskiego” – autor Tomasz Ogrodowczyk
 • mapa turystyczna „Gorce” w skali 1:40 000 wydawnictwa Compass
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Polska – Góry” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.
 • album „Cuda Polski – najcenniejsze zabytki i najpiękniejsze miejsca” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.
 • mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze czarnym

WYRÓŻNIENIE II

 • Dyplom
 • Zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • plecak QUECHUA ARPENAZ 10l – kolor czarny
 • nerka Karrimor X-Lite czarna
 • mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze niebieskim
 • „Werki Włodzimierza Puchalskiego” – autor Tomasz Ogrodowczyk
 • mapa samochodowo – krajoznawcza „Małopolska – 101 atrakcji turystycznych” w skali: 1:200 000 wydawnictwa Compass
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Polska – Tatrzański Park Narodowy” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o. – 1 sztuka
 • album „Polska – Góry” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.

WYRÓŻNIENIE III

 • dyplom
 • zestaw trzech autorskich tomików poezji Sebastiana Nikiel:
 • plecak QUECHUA ARPENAZ 10l – kolor czarny
 • kubek termiczny PROMIS TMF-C06 pojemność 0,45l
 • książka wraz z audiobookiem „W krainie Łabędzia” autorstwa Włodzimierza Puchalskiego
 • mapa samochodowo – krajoznawcza „Warmia i Mazury – 101 atrakcji turystycznych” w skali: 1:225 000 wydawnictwa Compass
 • uniwersalna, wielofunkcyjna chusta typu buff
 • mapa samochodowa – „Polska 2015” w skali 1:700 000 wydawnictwa Compass
 • album „Polska – Tatrzański Park Narodowy” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.
 • album „Polska – Kraków” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.
 • album „Polska – Góry” wydawnictwa FK Olesiejuk Sp. z o.o.

Postanowienia końcowe wyciągu z regulaminu:

 1. Dopuszcza się zmiany w terminarzu trwania konkursu, w tym przedłużenie okresu zgłaszania prac konkursowych, w przypadku małej ilości zgłoszonych fotografii, informacja o takich zmianach będzie publikowana z wyprzedzeniem na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl oraz jej wszystkich profilach na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 2. W przypadku małego zainteresowania konkursem organizator zastrzega sobie prawo do jego przerwania.
 3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.
 4. Osobą odpowiedzialną za interpretację kwestii spornych zgłoszonych przez uczestników, w oparciu o niniejszy regulamin jest organizator konkursu – Sebastian Nikiel.
 5. Kwestie nie rozstrzygnięte w regulaminie regulują odpowiednie przepisy polskiego prawa w zakresie kodeksu cywilnego.

Linki:

 • informacje o statuetkach dla laureatów miejsca I, II, III
 • informacja o nagrodzie głównej – voucherze na kwotę 200zł od firmy Regatta Great Outdoors
 • zasady wykorzystania nagrody – weekend z wyżywieniem dla dwóch osób w „Chacie z widokiem”
 • strona „Galerii konkursowej”
 • profil witryny www.s-nikiel-mojegory.pl na łamach profilu Facebook
 • album IV edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” na Facebooku („Nagroda Publiczności”)

Do pobrania:

INFORMACJE O NAGRODACH GŁÓWNYCH I PRZEWODNICH 
CZĘŚĆ G
NAGRODA SPECJALNA – voucher od firmy Regatta Great Outdoors na kwotę 200zł 
 1. Fundatorem nagrody – vouchera jest firma  Regatta Great Outdoors.
 2. Voucher obejmuje pełny asortyment marki Regatta Great Outdoors, Dare2b, Craghoppers dostępny na www.regatta.pl oraz www.sklep-dare2b.pl, jak i w sklepach stacjonarnych z asortymentem tych marek – przy czym lista sklepów objętych promocją dostępna jest na stronie: https://www.regatta.pl/sklep-firmowy-regatta-r25.html
 3. Voucher upoważnia do jednorazowej zniżki o wartości 200zł, w chwili dokonania zakupu na kwotę wyższą niż podana na voucherze.
 4. By zrealizować voucher należy wydać jednorazowo na zakupy kwotę wyższą minimum o grosz od wartości vouchera.
 5. Przy zakupie towaru o wartości wyższej niż wartość vouchera, klient dopłaca różnicę.
 6. Voucher będący nagrodą w konkursie „Góry – moje miejsce na ziemi” należy zrealizować do końca roku 2016 z wyłączaniem dni wolnych od pracy, po tym czasie voucher traci ważność.
 7. W przypadku zwrotu towaru klient nie otrzymuje zwrotu gotówki ani nowego vouchera.
 8. Voucherów nie można łączyć.
 9. Vocher przeznaczony jest do jednokrotnego wykorzystania i nie może być łączony z innymi ofertami promocyjnymi dostępnymi w wymienionych sklepach internetowych, ani stacjonarnych, których dotyczy nagroda.
CZĘŚĆ H
NAGRODA SPECJALNA – weekend dla dwojga z wyżywieniem w gospodarstwie agroturystycznym „Chata z widokiem”
 1. Zasady pobytu w „Chacie z widokiem”:
  1. Fundatorem nagrody są właściciele „Chaty z widokiem”.
  2. Nagroda obejmuje nocleg z soboty na niedzielę dla dwóch osób w wybrany weekend wraz z pełnym wyżywieniem, to jest śniadaniem, obiadokolacją i deserem.
  3. Osoba która zostanie nominowana do tej nagrody, otrzyma od organizatora konkursu „Góry – moje miejsce na ziemi” e-mail z informacją o tym fakcie, oraz numer kontaktowym do Gospodarzy „Chaty z widokiem” w celu ustalenia dogodnego terminu pobytu laureata z osobą towarzyszącą, przy czym ostateczną decyzję o terminie podejmują Gospodarze „Chaty z widokiem”.
  4. Podstawą do pobytu w „Chacie z widokiem” będzie imienne zaproszenie wystawione przez organizatora konkursu dla laureata miejsce I, które zostanie mu przesłane wraz z pozostałymi nagrodami, laureat jest zobowiązany ukazać to zaproszenie po przyjeździe do „Chaty z widokiem”.
  5. Doba hotelowa w „Chacie z widokiem” trwa od 16:00 do 12:00, przy czym istnieje, po wcześniejszym ustaleniu z Gospodynią możliwość pozostawienia bagaży, lub zmiany godziny przyjazdu, czy wyjazdu.
  6. Nocleg w „Chacie z widokiem” należy wykorzystać do końca 2016 roku, z zastrzeżeniem że nie dotyczy to noclegu w okresie świątecznym, w tym: Świąt Bożego Narodzenia, oraz Sylwestra.
 2. W skrócie o „Chacie z widokiem”
  1. „Chata z widokiem” zlokalizowana jest na malowniczym wzgórzu zwanym „Kocońską Górą” leżącym na pograniczu Beskidu Małego, oraz Pasma Pewelskiego, u stóp  obszaru „Natura 2000” w Beskidzie Małym. Administracyjnie chata znajduje się w cichej i spokojnej wiosce Kocoń, przynależącej do gminy Ślemień, otoczonej zewsząd lasami, wzgórzami i górami, słynącej z czystego powietrza i wspaniałych krajobrazów (info: www.chatazwidokiem.com.pl)
  2. Obiekt oferuje noclegi w pokojach 2, 3, oraz 4 osobowych, z dostępem do Wi-Fi.
  3. Z informacjami na temat lokalizacji gospodarstwa, szczegółami oferty chaty, oraz atrakcji w rejonie można zapoznać się na stronie „Chaty z widokiem” – www.chatazwidokiem.com.pl.

„Chata z widokiem” – miejsce gdzie każdy odnajdzie spokój, piękno i ciepłą domową atmosferę… na zdjęciach chata i jej malownicze okolice.

statuetki konkursowej „Kryształowe spojrzenie”

W obecnej IV edycji wprowadzono nowy typ nagrody, który mam nadzieję przypadnie Wam do gustu. Chcąc by nasz konkurs nadal się rozwijał, tak jak dotychczas miało to miejsce, by jego marka stawała się coraz bardziej rozpoznawalna, od tego roku laureaci miejsc I, II, III otrzymają okolicznościowe statuetki.

Nie będę to jednak typowe, gotowe, tuzinkowe statuetki, zależało mi na ich unikatowym charakterze i niepowtarzalności. Są to ręcznie wykonane statuetki z drzewa lipowego, wykończone na połysk woskiem w kolorze czereśni. Nie koniec na tym, szukając możliwości uczynienia ich jeszcze bardziej nietuzinkowymi, postanowiłem połączyć trofeum z funkcją praktyczną. Na szczycie każdej statuetki znajduje się kryształowa kula, która nie jest z nią trwale połączona, lecz tylko położona w odpowiednio wyprofilowanym zagłębieniu. Kula taka jest częstym i lubianym gadżetem wykorzystywanym przez fotografów, gdyż pięknie zakrzywia światło i perspektywę, dając obrócony o 180° obraz. W ten sposób laureaci otrzymają nie tylko statuetkę, lecz funkcjonalny gadżet fotograficzny. Ta właśnie kula, obraz świata który ukazuje, w powiązaniu z Waszym widzeniem piękna gór, podpowiedziała ich nazwę „Kryształowe spojrzenie”.

Statuetki posiadają na cokołach grawerowane tabliczki, z zajętym miejscem w konkursie, nazwą konkursu i numerem jego edycji. Z tyłu znajduje się tabliczka z adres i logiem naszej witryny. Statuetki mają dwa rozmiary, duży, oraz mniejszy i tak laureat otrzyma:

 • miejsce I / statuetka „Kryształowe spojrzenie” – wysokość z kulą 26cm / bez kuli 22,5cm / średnica kuli 40mm
 • miejsce II / statuetka „Kryształowe spojrzenie” – wysokość z kulą 20cm / bez kuli 17cm / średnica kuli 30mm
 • miejsce III / statuetka „Kryształowe spojrzenie” – wysokość z kulą 20cm / bez kuli 17cm / średnica kuli 30mm

Miejmy nadzieję że za rok, nadal możliwe będzie prowadzenie konkursu „Góry – moje miejsce na ziemi”, że uda się zebrać równie atrakcyjne nagrody, oraz zaoferować laureatom ponownie statuetki, które jednak nie będą takie same, taka sama pozostanie tylko ich nazwa „Kryształowe spojrzenie” natomiast same statuetki mają być unikatowym, niepowtarzalnym rękodziełem.

Uwagi o konserwacji statuetek:

Ze względu na fakt że statuetki są wykonane z miękkiego lipowego drzewa, należy zachować ostrożność by nie uszkodzić jego powierzchni, statuetki należy okresowo polerować miękką bawełnianą szmatką, by utrzymać połysk wosku i jego trwałość.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIU STATUETKI BY ZOBACZYĆ JEJ ANIMACJĘ 3D

statuetki „Kryształowe spojrzenie” od lewej: MIEJSCE I / MIEJSCE II / MIEJSCE III

autorskie tomiki poezji Sebastiana Nikiel

Pewną tradycją stało się już że wśród nagród w konkursie znajdują się moje autorskie tomiki poezji. W IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Góry – moje miejsce na ziemi” mam nadzieję że miłą będzie dla laureatów konkursu niespodzianką fakt że do dwóch wcześniejszych tomików poezji: „Na krawędzi”  wydanym w styczniu 2013 roku, oraz „Poza krawędzią” wydanym w marcu 2014 roku, dołączył najnowszy „Szukając światła w ciemności” dopiero co odebrany z drukarni, gdyż jego druk ukończono w połowie czerwca 2016 roku.

Najnowszy z tomików – „Odnaleźć światło w ciemności” odmiennie niż poprzednie podzielony na dwie części, w części pierwszej prezentuje utwory wybrane z lat 2015 i 2014, natomiast w części drugiej zaprasza do podróży w przeszłość, do zapoznania się z wierszami zebranymi z lat 2003 – 2013, niepublikowanymi we wcześniejszych tomikach. Tym co natomiast łączy wszystkie trzy tomiki jest fakt że stanowią one duchowe  świadectwo moich losów, na przestrzeni ostatnich 14 lat, opisując często dramatyczne zmiany mojego życia, rozważania nad sprawami codziennymi, ale też nawiązując w wielu przypadkach do tak drogich mi gór.

Pierwszy z tomików zamyka w swej treści lata 2003 – 2008, drugi rozpoczyna swą opowieść od stycznia 2009 do końca 2013 roku. Każdy z tomików został wzbogacony moimi grafikami, łącznie zawierają one 124 wierszy. Wierzę że dobór wierszy, ich szeroki przekrój tematyczny, sprawi iż każdy znajdzie w nim coś dla Siebie…

Wszystkie trzy tomiki dostępne są również w sprzedaży bezpośredniej u mnie, oraz na platformie www.charytatywni-allegor.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży tomików trafia na subkonto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ze wskazaniem na dofinansowanie mojej walki z chorobą. Zapraszam do odwiedzenia strony tomików i szerszego zapoznania się z ich zawartością, oraz pobrania darmowego fragmentu…

sponsorzy nagród i patronat medialny:

patronat medialny konkursu:


konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja IV