Góry-moje miejsce na ziemi edycja III

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja III – aktualizacja: 16.07.2015

sponsorzy nagród i patronat medialny:

patronat medialny:

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja III – ogłoszenie laureatów

„Góry to nie miejsce na mapie, góry to stan ducha i filozofia całego życia.”

Słowa te napisane przeze mnie, powstałe na kanwie wielu lat życia z górami w sercu, mam szczerą nadzieję nie oddają ich przesłania i sensu tylko dla mnie, ale każdego z ludzi zakochanych w górach. W istocie bowiem góry to nie tylko punkt na mapie, nie tylko formacja geologiczna, lasy, czy skały. Tak, każde z tych imion będzie właściwe, lecz żadne z nich pojedynczo nie odda złożoności tego czym w istocie są góry, a są przecież lasami, tysiącami zapachów ziół, kwiatów, rozgrzanej słońcem ziemi… to znów wiatrem pędzącym po halach i skalnych turniach Tatr, niebem błękitnym, to znów płonącym pożogą zachodu słońca, chylącego się do snu za pofalowanym morzem, tonących w błękitach wieczoru szczytów… wreszcie góry to my wszyscy którzy w nie powracamy, którzy czerpiemy z tej nieprzebranej czary piękna, zapisując go w sercu, gdzie rośnie, rozkwita, zmieniając nas nie tylko w tą chwilę gdy tegoż doznajemy, ale całe nasze życie. Nasze podejście do wyzwań dnia codziennego, naszą hierarchię ważności, stosunek do tego co w życiu naprawdę jest ważne. W istocie bowiem góry, gdy zagoszczą w naszym sercu przestają być już tylko miejscem, a stają się sensem i stanem ducha i serca.

Wszystko to znalazło swe odbicie w kończącej się właśnie III edycji, dorocznego konkursu fotograficznego „Góry  moje miejsce na ziemi”. Cała złożoność tego czym są góry, ich piękno, w skali tej najmniejszej i oddającej ich ogrom, jak i nas samych w interakcji z nimi… Do konkursu napłynęło łącznie 693 fotografie 270 autorów, a każde z nadesłanych zdjęć budowało ten niezwykły i skomplikowany obraz, ukazując góry nie tylko polskie, lecz prawie całego świata… Himalaje, Hindukusz, Pamir, Kaukaz, Taury, Dolomity, Alpy, czy wreszcie nasze polskie Beskidy, Tatry i Bieszczady. Serdecznie dziękuję Wszystkim za udział, za nadesłanie tylu wspaniałych prac. Tym co niezmiennie mnie cieszy wciąż rosnąca liczba zgłoszeń ze strony osób niepełnoletnich, którzy będą przecież bezpośrednimi spadkobiercami tego piękna, które my dorośli im zaszczepiamy.

Wyniki konkursu… z całą pewnością jest to najtrudniejszy etap dla nas jurorów, nader trudno bowiem wyłonić zdjęcia które najbardziej przekrojowo oddają tą złożoność piękna gór, jak i naszego w nich miejsca. Po trudnych debatach jury wyłoniło wszystkie przewidziane regulaminem miejsca, oraz przyznało dwa dodatkowe wyróżnienia i jedno miejsce ex aequo.

nagrody główne:

 • MIEJSCE I – Marcin Grzegorczyn / za zdjęcie: „Poranne impresje”
 • MIEJSCE II – Michał Kasperczyk / za zdjęcie: „Zapiski ze Słonecznego Dziennika”
 • MIEJSCE III – Barbara Chowaniak-Kleszcz / za zdjęcie: „Do nieba niedaleko”
 • MIEJSCE III ex aequo – dvknow / za zdjęcie: „Zaduma”

wyróżnienia:

 • WYRÓŻNIENIE I – Anna Szerfenberg / za zdjęcie: Przekazywanie pałeczki
 • WYRÓŻNIENIE II – Marcin Grzybowski / za zdjęcie: „W objęciach Torres del Paine – Chile”
 • WYRÓŻNIENIE III – Barbara Saternus / za zdjęcie: „Nagroda”

wyróżnienia specjalne / dodatkowe:

 • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY – dla najmłodszej laureatki konkursu, za przekaz zawarty w zdjęciu, dobór tematu, oraz technikę wykonania – Monika Michalska / za zdjęcie: „Przedni Staw Polski”
 • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY – dla najlepszego zdjęcia wykonanego za pomocą telefonu komórkowego: Wojciech Wilczyński / za zdjęcie: „Iść w stronę słońca”

nagroda publiczności:

 • NAGRODA PUBLICZNOŚCI:  Adam Wilczewski / za zdjęcie: „Pamir oczami Kirgiza” / ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 386

W imieniu własnym, jak i całego jury konkursowego, składam serdeczne gratulacje wyróżnionym nagrodami osobą w konkursie, oraz dziękuję Wszystkim za tak liczny udział w nim udział.  Pamiętajcie że mając w góry w sercu, powracając w ich progi, niosąc w sobie ich piękno, czerpiąc z ich siły, Wszyscy jesteście zwycięzcami. Dziękuję Wam również za podzielenie się tym pięknem z innymi – pięknem zapisanym przez pryzmat własnego do gór stosunku, pięknem przekazywanym na dziesiątki sposobów, być może właśnie dzięki Wam ktoś kto wcześniej nie znał piękna i siły gór, zapragnie go poznać – dziękuję.

Podziękowania

Na koniec chciałbym jeszcze złożyć serdeczne podziękowania Jurorom, Piotrowi Dzikiemu, oraz Szymonowi Baronowi, za ich pracę i wkład w przebieg konkursu. Dziękuję również partnerom medialnym konkursu, dzięki wsparciu których konkurs mógł dotrzeć do tak szerokiego grona, dziękuję za Wasze zaangażowanie, wkład w promocję konkursu, oraz udaną współpracę:

Szczególnie serdeczne podziękowania pragnę przekazać Pani Teresie Podgórskiej, oraz portalowi Dziennik Leśny, za przekazanie nagród książkowych, płyt z filmami, oraz nagraniami odgłosów puszczy i zwierząt, wzbogacających pulę nagród konkursowych:

Serdecznie dziękuję również Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu oddział Bielsko-Biała, za objęcie konkursu honorowym patronatem medialnym:

Zapraszam do odwiedzenia „Galerii pokonkursowej” i zapoznanie się z nagrodzonymi pracami…

Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii „Nagroda Publiczności” / aktualizacja: 20.09.2015

W nocy z 20 na 21.09.2015 zakończył się kolejny etap III edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” – etap w którym to Wy wyznaczacie zwycięzcę, nominując do otrzymania „Nagrody Publiczności”, a którą to nagrodę otrzyma autor zdjęcia o największej liczbie polubień.

Waszą decyzją, po przeszło dwóch miesiącach trwania tego etapu, nominowaliście do „Nagrody Publiczności” zdjęcie Pana Adama Wilczewskiego, które otrzymało łącznie 386 polubień (kliknięć „Lubię to”). Serdecznie gratuluję w imieniu własnym, oraz całego jury konkursowego zwycięzcy, który otrzymuje od nas nagrody wymienione regulaminem konkursu:

 • dyplom
 • autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 • autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 • plecak turystyczny firmy QUECHUA, model Forlcaz, kolor czarno-stalowy, pojemność 20l
 • książka „W krainie Łabędzia” autorstwa Włodzimierza Puchalskiego + płyta z audiobookiem
 • album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: czarnym
 • mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

Ogłoszenie wyników w kategoriach głównych już wkrótce – 30.09.2015, wiadomość o wynikach zostanie podana na łamach witryny, jak i jej profilach społecznościowych. Dziękujemy Wszystkim za udział, za dzielenie się pięknem gór z innymi, pięknem postrzeganym przez pryzmat Waszego do nich stosunku.

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja IV – ogłoszenie laureata NAGRODY  PUBLICZNOŚCI – aktualizacja: 08.09.2016

Doroczny konkurs fotograficzny, odbywający się pod hasłem przewodnim:

„Góry – moje miejsce na ziemi” – edycja III

O konkursie:

„Góry to nie miejsce na mapie, góry to stan ducha i filozofia całego życia.”

Sebastian Nikiel

Góry… to nie tylko miejsce do którego powracamy, to siła, piękne wspomnienia, oraz niezłomność ducha, rzeczy które zawsze nosimy w sercu, bo ich dary zabierane przez nas w doliny, karmią nas w każdej z chwil życia, pomagając wytrwać w znoju dnia codziennego. Góry… ileż wymiarów mają piękna, ileż obliczy od gniewnego, po sielankowe, od bieli mroźnej zimy, przez skalne turnie dumnie wznoszące się w niebo, majestatyczne zachody słońca, po ukwiecone, pachnące ziołami i rozgrzaną ziemia hale…

Tyleż obliczy, tyleż emocji jakie one w nas wywołują – piękna, które zapisać można obrazem, by przekazać dalej, by zarażać nim innych, by wskazywać drogę, do miejsca pozwalającego na odnowę serca. I takie właśnie są cele III już edycji, dorocznego konkursu fotograficznego przebiegającego pod hasłem „Góry – moje miejsce na ziemi” – ukazanie piękna gór nie tylko polskich, ale całego świata, oraz bogactwa ich flory i fauny.

Konkurs startuje 15.07.2015 i potrwa do 15.09.2015, serdecznie zapraszam Wszystkich do udziału, gdyż jak zawsze konkurs adresowany jest do Wszystkich fotografujących, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego, wiek i doświadczenie. Przypominam również że zgłaszane fotografie nie muszą pochodzić z bieżącego okresu, lecz również z lat wcześniejszych.

Skrócony regulamin konkursu:

Cel konkursu:

 1. Celem dorocznego konkursu organizowanego na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) pod hasłem: „Góry – moje miejsce na ziemi” jest promowanie piękna gór, oraz jego osobistej interpretacji wyrażanej za pomocą fotografii.

Zasady:

 1. Każdy uczestnik konkursu fotograficznego może nadesłać maksymalnie trzy fotografie, związane z tematyką konkursową, czyli przedstawiające piękno gór, ich florę i faunę, oraz uczuć jakie piękno to wywołuje, interpretacja tych cech jest sprawą indywidualną.
 2. Zgłaszane zdjęcia muszą mieć minimum 1280px szerokości oraz 720px wysokości, przy czym ich waga maksymalna nie może przekraczać 7mb dla jednego zdjęcia. Do konkursu można zgłaszać również zdjęcia panoramiczne dla których minimalna szerokość pozioma to 2560px i pionowa 1280px, dopuszcza się również prace czarno-białe, wykonane w odcieniu sepii, oraz zdjęcia HDR.
 3. Dopuszcza się również zgłaszanie do konkursu prac wielozdjęciowych – pod warunkiem że stanowią tematycznie powiązane serie, a łączna liczba serii nie przekracza trzech.
 4. Zgłaszane zdjęcia powinny być ponumerowane a numer powiązany z opisem, lub zawierać w nazwie tytuł zdjęcia.
 5. Zdjęcia należy wysłać w postaci elektronicznej w dowolnych formatach graficznych, jako załącznik do e-maila, wraz z wymaganymi regulaminem danymi na adres: konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl
 6. W wiadomości prócz zdjęć należy podać dane w kolejności dodawania fotografii:
  • tytuł zdjęcia (obowiązkowo)
  • imię i nazwisko autora (obowiązkowo)
  • LOGIN pod jakim zdjęcia będą prezentowane w galerii konkursowej, o ile nie chcemy by były prezentowane pod naszym imieniem i nazwiskiem (obowiązkowo)
  • zgodę lub jej brak na uczestnictwo w rywalizacji o nagrodę publiczności na łamach portalu Facebook (szczegóły w sekcji regulaminu „Nagroda publiczności”) / (obowiązkowo)
  • miejsce i datę wykonania (nie obowiązkowo)
  • model aparatu fotograficznego (nie obowiązkowo)
  • mile widziany jest również szerszy komentarz do zdjęcia, co przedstawia sfotografowana scena / obiekt (nie obowiązkowo)
 7. Zabrania się dokonywania głębszych zmian w zdjęciach, za pomocą programów do obróbki zdjęć, dopuszczalne są jedynie podstawowe korekty jak: zmiana kontrastu, poprawa balansu bieli i nasycenia, oraz kadrowanie. Dopuszcza się również dodanie winiety do zdjęcia, oraz ramki o ile służy to podniesieniu jego walorów estetycznych. Zdjęcia noszące cechy innych od wymienionych ingerencji, w tym szczególnie zmiana elementów kadru (usuwanie, dodawanie innych od pierwotnie występujących na zdjęciu) będą dyskwalifikowane z konkursu. Decyzja o zdyskwalifikowaniu jest podejmowana przez Jury konkursowe i jest ostateczna.
 8. Również zdjęcia o wyjątkowo niskich walorach estetycznych, obraźliwe, bądź naruszające prawo, będą dyskwalifikowane z udziału w konkursie, bez obowiązku informowania o tym osób które nadesłały takie fotografie.
 9. Zgłaszane na konkurs prace nie mogą być równocześnie zgłoszone do innych, trwających równolegle konkursów, ani też być już na takowych wcześniej nagradzane, w przypadku naruszenia tej zasady, uczestnik może zostać zdyskwalifikowany na każdym z etapów konkursu.
 10. Nie ogranicza się w żaden sposób zasięgu konkursu, zgłaszane fotografie mogą przedstawiać dowolne pasma górskie z dowolnego miejsca na świecie. Nie ogranicza się również zakresu czasowego w jakim zdjęcia zgłaszane zdjęcia zostały wykonane, mogą one pochodzić z bieżącego okresu, jak i z lat wcześniejszych.
 11. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.

Do kogo adresowany jest konkurs:

 1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów, jak i osób zajmujących się fotografią zawodowo, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego.
 2. Konkurs ma charakter otwarty, może w nim wziąć każda osoba, również niepełnoletnia, jednak w przypadku tych ostatnich konieczna będzie zgoda rodziców, na udostępnienie danych osobowych (druk zgody do pobrania <TUTAJ>). Formularz należy pobrać, wypełnić, a następnie zeskanowany wysłać jako załącznik e-mailem na adres organizatora konkursu – konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl.
 3. Konkurs ma zasięg krajowy i odbywa się wyłącznie na terenie Polski, dopuszcza się jednak udział osób spoza granic kraju, jednak w przypadku zdobycia przez nich w konkursie nagród, należy liczyć się z koniecznością pokrycia części kosztów (różnicy pomiędzy kosztem wysyłki krajowej, a zagranicznej) wynikających z przesyłki nagrody poza obszar polski.

Terminarz:

W skrócie:

Konkurs ma pięć etapów:

 • zgłaszanie prac konkursowych (do konkursu głównego i o „Nagrodę Publiczności”): 15.07.2015 – 15.09.2015 (godzina 24:00)
 • wybór najlepszego zdjęcia przez internautów (w publicznym głosowaniu na profilu witryny na portalu Facebook): 15.07.2015 – 20.09.2015 (godzina 24:00)
 • głosowanie i ocena prac przez jury konkursowe w konkursie głównym: 16.09.2015 – 29.09.2015r
 • podliczenie głosów i ogłoszenie wyników w kategorii „Nagroda Publiczności”, oraz poinformowanie mailowo zwycięzcy: 21.09.2015r
 • ogłoszenie wyników przez jury przyznające nagrody główne, oraz poinformowanie mailowo osób nagrodzonych: 30.09.2015r

Terminarz szczegółowy:

 1. Prace konkursowe można zgłaszać od 15.07.2015 do 15.09.2015 do godziny 24:00 (decyduje godzina i data wpłynięcia maila zgłoszeniowego).
 2. Równoległe, podczas trwania konkursu, zgłoszone prace, spełniające wymienione regulaminem wymogi techniczne, oraz nie noszące znamion zabronionej ingerencji w zdjęcie, zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu, będą zamieszczane w przeciągu 72 godzin od chwili otrzymania maila z załączonymi zdjęciami, w Galerii Konkursowej na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl), oraz w albumie konkursowym na profilu witryny na łamach Facebooka (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.867963436607312.1073741858.109833719086958&type=3 / pod warunkiem że uczestnik wyraził chęć rywalizacji o nagrodę publiczności) jednak organizator dołoży wszelkich starań by zdjęcia trafiały do galerii i albumu konkursowego jak najszybciej.
 3. Po zakwalifikowaniu zdjęć, oraz ich zamieszczeniu w „Galerii konkursowej”, jak i albumie na łamach profilu witryn na portalu Facebook, zgłaszający otrzyma od organizatora informację o tym za pomocą maila.
 4. Po zamknięciu etapu zgłaszania prac to jest 15.09.2015 rozpocznie się kolejny etap konkursu – głosowanie i obrady Jury, podczas których wyłonieni zostaną zwycięscy, oraz osoby wyróżnione, w kategoriach głównych. Jury zastrzega sobie prawo do nie przyznania nagród głównych, jeśli nie uda się takiego wyłonić, oraz nie przyznawania wyróżnień, jeśli żadne ze zdjęć zgłoszonych do konkursu nie będzie przedstawiało odpowiedniego poziomu artystycznego i warsztatowego. Etap głosowania trwać będzie od 16.09.2015 do 29.09.2015 roku.
 5. Po zakończeniu głosowania przez Jury, na stronie konkursowej, zostaną ogłoszeni zwycięscy konkursu w kategorii nagród i wyróżnień głównych – co będzie miało miejsce 30.09.2015 roku.
 6. Po zakończeniu obrad i ogłoszeniu wyników osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wyniku za pomocą maila, oraz poproszone o podanie adresu i telefonu (dla firmy spedycyjnej) pod który zostaną wysłane nagrody. Uwaga – jeśli osoby nagrodzone nie skontaktują się i nie podadzą rzeczowego adresu w ciągu czternastu dni od daty ogłoszenia wyników – to jest 15.10.2015 nagrody będą przekazane na poczet kolejnych konkursów.

Nagroda publiczności:

 1. W III edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” prócz nagród i wyróżnień głównych, zostaje wyznaczona dodatkowa kategoria – „Nagroda publiczności”. By wziąć udział w tej części konkursu, rywalizując o wymienioną nagrodę, zgłaszający do konkursu zdjęcia uczestnik, musi tylko określić w wiadomości mailowej podczas przesyłania zdjęć czy chce aby jego zdjęcia zostały dodane do albumu konkursowego na łamach serwisu Facebook. Jeśli taką zgodę wyraża zakwalifikowane do konkursu zdjęcia, będą równocześnie zamieszczane w Galerii Witryny, oraz jej profilu na łamach Facebooka.
 2. Termin zgłaszania prac do „Nagrody publiczności” upływa wraz z terminem zgłaszania prac w konkursie głównym – to jest 15.09.2015 godzina 24:00.
 3. Głosowanie na zdjęcia w kategorii „Nagrody publiczności” trwać będzie do 20.09.2015 – godzina 24:00.
 4. W kategorii „Nagroda publiczności” nagrodzone zostaje zdjęcie które otrzyma największą liczbę „polubień” w chwili zamknięcia etapu głosowania – to jest 20.09.2015r – godzina 24:00.
 5. By głosować na zdjęcia w tej kategorii należy:
 6. Na każde zdjęcie można głosować tylko jeden raz w trakcie trwania całego konkursu.
 7. Zabrania się sztucznego zawyżania liczby głosów pod zdjęciami biorącymi udział w głosowaniu o „Nagrodę publiczności” w tym: zgłaszania zdjęcia na profile osób i społeczności służące wyłącznie klikaniu „Lubię to”, zlecania firmom i osobom trzecim sztucznego ich zwiększania poprzez skrypty, puste konta, spam-boty, oraz wszystkie inne techniki służące nieuczciwemu zwiększeniu głosów. W przypadku stwierdzenia takich praktyk sporne zdjęcie zostanie usunięte, a autor zdyskwalifikowany z udziału w konkursie, zarówno o „Nagrodę publiczności” jak i w kategoriach głównych.
 8. „Nagrody publiczności” jest jedno stopniowa, jeśli doszłoby do sytuacji że dwa, lub więcej zdjęć otrzymałoby taką samą liczbę polubień, zwycięzcę wyłoni Jury konkursowe, w takim samym terminie jak ogłoszenie nominacji do nagród głównych to jest 30.09.2015.
 9. „Nagrody publiczności” zostanie przyznana po podliczeniu i sprawdzeniu głosów, najpóźniej w 24 godziny po zamknięciu etapu głosownia to jest 21.09.2015r, a autor zostanie o tym poinformowany droga mailową, wraz z prośbą o podanie danych osobowych koniecznych do wysyłki nagrody. Informacja o laureacie zostanie również opublikowana na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl), jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+), oraz stronach parterów medialnych i sponsorów konkursu.
 10. Zdobycie „Nagrody publiczności” nie wyłącza z uczestnictwa w zmaganiach o nagrody główne, przyznawane przez jury konkursowe, dopuszczalna więc jest sytuacja że ta sama fotografia zostanie podwójnie nagrodzona, o ile tak zdecyduje jury konkursowe.
 11. W przypadku nie wyrażania zgody na zamieszczanie zdjęć w albumie konkursowym na łamach portalu Facebook – uczestnik nie będzie brał udziału w rywalizacji o „Nagrodę publiczności” co jednak nie wpływa na uczestnictwo w konkursie głównym.
 12. Warunki techniczne zgłaszanych zdjęć do rywalizacji w kategorii „Nagrody publiczności” są takie same jak dla zdjęć w kategoriach głównych.

Prawa autorskie / organizator konkursu:

 1. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu w żaden sposób nie ogranicza praw autorskich właściciela zdjęcia, z zastrzeżeniem udzielenia nieodpłatnej zgody na wykorzystanie zgłaszanych prac do promocji konkursu podczas jego trwania i po jego zakończeniu, oraz wykorzystania w celach promocyjnych przez sponsorów nagród w konkursie, wymienionych poniżej, w części skróconego regulaminu: Sponsorzy – punkt 2.
 2. Przez pojęcie udzielenia nieodpłatnej zgody na wykorzystanie zgłaszanych do konkursu zdjęć rozumie się: wykorzystanie ich w materiałach promocyjnych sponsorów nagród, w tym publikowanie w mediach elektronicznych, druku w wersji papierowej, w postaci przetworzonej i pierwotnej, oraz tworzenie dzieł pochodnych.
 3. Uczestnik zgadza się na prezentację zgłoszonych zdjęć w „Galerii konkursowej”, oraz  wykorzystanie ich w banerach i materiałach promujących sam konkurs „Góry – moje miejsce na ziemi”, na łamach witryny i jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 4. Uczestnicy konkursu, którzy wyrazili taką chęć i biorą udział w rywalizacji o „Nagrodę Publiczności” wyrażają również zgodę na publikację swych prac w albumie konkursowym i pokonkursowym na profilu witryny na portalu Facebook.
 5. Autor zdjęcia zgłaszając je do konkursu musi posiadać pełnię praw autorskich do niego, oraz do elementów przedstawionych na fotografii, o ile podlegają one ustawie prawnej takiej zgody wymagającej. Organizator konkursu nie ponosi odpowiedzialności prawnej za brak takich praw.
 6. Udostępnione dane personalne wymagane by móc wziąć udział w konkursie w tym wobec wszystkich uczestników: e-mail, imię i nazwisko, a w przypadku laureatów dodatkowo: adres pocztowy pod który zostaną wysłane nagrody, oraz telefon kontaktowy,  pozostają do wyłącznej wiadomości organizatora i w żaden sposób nie będę udostępniane osobom trzecim.

Sponsorzy nagród i organizator konkursu:

 1. Wyłączonym organizatorem III edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” jest właściciel i administrator strony internetowej www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) – Sebastian Nikiel.
 2. Sponsorami nagród w konkursie są:
  • Sebastian Nikiel, organizatora konkursu i administratora witryny: www.s-nikiel-mojegory.pl
  • Portal „Dziennik Leśny”: www.dzienniklesny.pl

Partnerzy:

Patronem medialnym III edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” są portale:

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Bielsko-Biała:

Głosowanie i Jury:

Jury konkursowe składa się z trzech osób – przewodniczącego i dwóch członków. Każdy z nich oceniać będzie zdjęcia wpierw w sposób niezależny od sobie wyłaniając grupę 10 najlepszych jego zdaniem prac. Następnie podczas wspólnych obrad z powstałej grupy 30 najlepszych fotografii wybrane zostaną zdjęcia typowane do nagród głównych (miejsca: I,II,III, oraz wyróżnień: I,II,III).

W kategorii „Nagrody publiczności” jeśli doszłoby do opisanej w sekcji „Nagroda publiczności – punkt 8, sytuacji iż jedna, lub więcej, fotografii otrzymałoby taką sama ilość głosów, decyzję o zwycięstwie podejmie jury konkursowe w trybie zwyczajnym, to jest w chwili ogłoszenia nominacji do nagród głównych (30.09.2015).

Skład Jury:

Sebastian Nikiel – związany z górami od najmłodszych lat życia, fotograf amator, poeta, artysta plastyk… Góry są moim źródłem siły i inspiracji, wiernym Przyjacielem, oraz nauczycielem, fotografia natomiast metodą na dzielenie się pięknem jakiego w nich doświadczam…

.

witryna: www.zyciepisanegorami.pl


Piotr Dziki – wokół siebie szukam ciekawych miejsc i ładnych krajobrazów które cenię najbardziej, obojętnie czy w górach czy na nizinach – moje zdjęcia, to „okienka wspomnień” z tych wszystkich miejsc…

witryna: www.zuziawdrodze.blogspot.com

.

.


Szymon Baron – podróżnik (odwiedził większość państw Europy), społecznik (prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Oddziału PTT w Bielsku-Białej), turysta górski zakochany w Karpatach Ukraińskich; fotografuje by utrwalić piękno i różnorodność odwiedzanych miejsc…

witryna: www.szymek.ptt.org.pl

.

Nagrody
 1. W konkursie fotograficznym „Góry – moje miejsce na ziemi” przyznane zostaną trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia, oraz jednostopniowa „Nagroda publiczności”.
 2. Przyznane przez Jury nagrody nie podlegają wymianie na pieniądze, oraz inne nagrody, a decyzja Jury o podziale nagród jest ostateczna.

MIEJSCE I

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Inteligenty zegarek (smartwatch) model U8 – kolor czarny z polskim menu kompatybilny z systemem Android
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 1000ml (kolor niebieski metalik)
 • Rękawiczki termoaktywne firmy Karrimor Fleece Glove rozmiar XL w kolorze czarnym
 • Książka „Las-człowiek… człowiek-las” autorstwa Zbigniewa Sieroty i Teresy Podgórskiej z autografem i dedykacją Pani Teresy
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • „Moczary i uroczyska” – film Tomasza Ogrodowczyka
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

MIEJSCE II

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Torba fotograficzna firmy CAMROCK model City X41
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 1000ml (kolor niebieski metalik)
 • Książka „Las-człowiek… człowiek-las” autorstwa Zbigniewa Sieroty i Teresy Podgórskiej z autografem i dedykacją Pani Teresy
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Album krajoznawczy „Cuda przyrody UNESCO” seria IMAGINE – wydawnictwa DRAGON
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: niebieskim
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

MIEJSCE III

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 • Sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów ze zintegrowanym pokrowcem na bidon (bidon w zestawie) o pojemności 450ml, w kolorze czarnym z regulowanym paskiem, oraz trzema kieszeniami – X-Lite Bum Belt 2l
 • Rękawiczki termoaktywne firmy Karrimor Fleece Glove rozmiar XL w kolorze czarnym
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze fioletowym
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Plecak turystyczny firmy QUECHUA, model Forlcaz, kolor czarno-stalowy, pojemność 20l
 • Książka „W krainie Łabędzia” autorstwa Włodzimierza Puchalskiego + płyta z audiobookiem
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: czarnym
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

WYRÓŻNIENIE I

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Seria książek przyrodniczych Włodzimierza Puchalskiego:
 • Bezkrwawe Łowy + płyta z audiobookiem i albumem przyrodniczym
 • Wyspa Kormoranów + płyta z audiobookiem
 • W krainie Łabędzia  + płyta z audiobookiem
 • Werki  + płyta z audiobookiem
 • Wśród trzcin i wód  + płyta z audiobookiem
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

WYRÓŻNIENIE II

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Album krajoznawczy „Cuda przyrody UNESCO” seria IMAGINE – wydawnictwa DRAGON
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze niebieskim
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Czapka termoaktywna Karrimor Thermal w kolorze czarnym
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

WYRÓŻNIENIE III

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Album krajoznawczy „Cuda przyrody UNESCO” seria IMAGINE – wydawnictwa DRAGON
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze niebieskim
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Czapka termoaktywna Karrimor Thermal w kolorze czarnym
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

DODATKOWE PRZYZNANE NAGRODY

MIEJSCE III (ex aequo)

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Torba fotograficzna firmy CAMROCK model X41 City
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze niebieskim
 • Czapka termoaktywna Karrimor Fleece Hat w kolorze czarnym
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

Wyróżnienie specjalne dla „Najmłodszego laureata konkursu”

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Torba fotograficzna firmy CAMROCK model X38 City
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze niebieskim
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG

Wyróżnienie specjalne dla „Najlepszego zdjęcia wykonanego telefonem komórkowym”

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Kubek termiczny 400ml w kształcie obiektywu fotograficznego 24-105mm
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze czarnym
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Czapka termoaktywna Karrimor Fleece Hat w kolorze czarnym
Postanowienia końcowe wyciągu z regulaminu:
 1. Dopuszcza się zmiany w terminarzu trwania konkursu, w tym przedłużenie okresu zgłaszania prac konkursowych, w przypadku małej ilości zgłoszonych fotografii, informacja o takich zmianach będzie publikowana z wyprzedzeniem na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) oraz jej wszystkich profilach na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 2. W przypadku małego zainteresowania konkursem organizator zastrzega sobie prawo do jego przerwania.
 3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.
 4. Osobą odpowiedzialną za interpretację kwestii spornych zgłoszonych przez uczestników, w oparciu o niniejszy regulamin jest organizator konkursu – Sebastian Nikiel.
 5. Kwestie nie rozstrzygnięte w regulaminie regulują odpowiednie przepisy polskiego prawa w zakresie kodeksu cywilnego.
Linki / Do pobrania:

Linki:

Do pobrania:

autorskie tomiki poezji Sebastiana Nikiel

Pewną tradycją stało się już że wśród nagród w konkursie znajdują się moje autorskie tomiki poezji. W IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Góry – moje miejsce na ziemi” mam nadzieję że miłą będzie dla laureatów konkursu niespodzianką fakt że do dwóch wcześniejszych tomików poezji: „Na krawędzi”  wydanym w styczniu 2013 roku, oraz „Poza krawędzią” wydanym w marcu 2014 roku, dołączył najnowszy „Szukając światła w ciemności” dopiero co odebrany z drukarni, gdyż jego druk ukończono w połowie czerwca 2016 roku.

Najnowszy z tomików – „Odnaleźć światło w ciemności” odmiennie niż poprzednie podzielony na dwie części, w części pierwszej prezentuje utwory wybrane z lat 2015 i 2014, natomiast w części drugiej zaprasza do podróży w przeszłość, do zapoznania się z wierszami zebranymi z lat 2003 – 2013, niepublikowanymi we wcześniejszych tomikach. Tym co natomiast łączy wszystkie trzy tomiki jest fakt że stanowią one duchowe  świadectwo moich losów, na przestrzeni ostatnich 14 lat, opisując często dramatyczne zmiany mojego życia, rozważania nad sprawami codziennymi, ale też nawiązując w wielu przypadkach do tak drogich mi gór.

Pierwszy z tomików zamyka w swej treści lata 2003 – 2008, drugi rozpoczyna swą opowieść od stycznia 2009 do końca 2013 roku. Każdy z tomików został wzbogacony moimi grafikami, łącznie zawierają one 124 wierszy. Wierzę że dobór wierszy, ich szeroki przekrój tematyczny, sprawi iż każdy znajdzie w nim coś dla Siebie…

Wszystkie trzy tomiki dostępne są również w sprzedaży bezpośredniej u mnie, oraz na platformie www.charytatywni-allegor.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży tomików trafia na subkonto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” ze wskazaniem na dofinansowanie mojej walki z chorobą. Zapraszam do odwiedzenia strony tomików i szerszego zapoznania się z ich zawartością, oraz pobrania darmowego fragmentu…

sponsorzy nagród i patronat medialny:

patronat medialny:


konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja III