Marsz górskie dla Olka

artykuł informacyjny: „Marsz górski dla Olka – 18.05.2019”

Portal „Małe Wypady” (www.malewypady.pl) zaprasza do udziału w charytatywnym marszu dla walczącego o życie trzyletniego Olka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy Neuroblastomę IV stopnia. Wydarzenie odbędzie się 18.05.2019 roku w Beskidzie Małym. Leczenie obejmuje chemioterapię, zabieg operacyjny, autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapię oraz bardzo kosztowną immunoterapię przeciwciałami na którą Olek potrzebuje 700 tysięcy złotych.

Impreza składać będzie się z dwóch części – marszu górskiego z przełęczy Przegibek na Hrobaczą Łąkę, oraz drugiej która zaplanowana jest w Hrobaczej Łące. Odbędzie się tam aukcja charytatywna, z której dochód w całości wesprze trudną walkę małego Olka. Organizator przewiduje również konkursy wraz z nagrodami w postaci akcesoriów sportowo – turystycznych. Serdecznie zapraszam do udziału – pomagajmy wszak każdy z nas może sam jutro być w potrzebie. Szczegółowe informacje znajdźcie na portalu organizatora, oraz fanpagu wydarzenia (linki na końcu).

plan imprezy:

  • MARSZ GÓRSKI z Przeł. Przegibek na Hrobaczą Łąkę. Start marszu charytatywnego odbędzie się 18.05.2019 o godz. 9.00 z parkingu na Przeł. Przegibek (przy drodze łączącej Bielsko Białą z Międzybrodziem Bialskim) w towarzystwie przewodnika beskidzkiego. Nasz marsz zakończymy na Hrobaczej Łące, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. Trasa piesza z Przeł. Przegibek na Hrobaczą Łąkę jest o łatwym stopniu trudności i liczy ok. 6 km (ok 2 godzin w jedną stronę).
  • OGNISKO ORAZ KIERMASZ CHARYTATYWNY na Hrobaczej Łące na którym będzie można zakupić m.in. : domowe ciasta, kiełbasy na ognisko, chleb ze smalcem, książki itp. z których to zakupu cały dochód zostanie przeznaczony na chorego Olka. Będą także konkursy wraz z nagrodami w postaci akcesoriów sportowo – turystycznych.

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w marszu, a dysponują wolnym czasem oraz samochodem zapraszamy bezpośrednio na Hrobaczą Łąkę od godz. 11.00 (droga dojazdowa pod samo schronisko od strony (Żarnówki i Międzybrodzia Bialskiego).

kilka słów o Olku

Olek jest ciekawym świata trzylatkiem u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy – Neuroblastomę IV stopnia. Rozpoczął swoją walkę o życie. Leczenie obejmuje chemioterapię, zabieg operacyjny, autoprzeszczep komórek macierzystych, radioterapię oraz bardzo kosztowną immunoterapię przeciwciałami na którą Olek potrzebuje 700 tysięcy złotych.

ważne informacje organizacyjne:

  • Miejsce rozpoczęcia marszu : Parking na Przełęczy Przegibek (663 m n.p.m.) położony jest przy drodze pomiędzy Bielsko-Białą a Międzybrodziem Bialskim. Znajduje się tu spory parking na którym stoi charakterystyczny zajazd „Gawra”. GPS : 49.79327, 19.12942
  • Miejsce ogniska oraz kiermaszu : Hrobacza Łąka (828 m.n.p.m), możliwy dojazd pod samo schronisko na Hrobaczej Łące od strony Żarnówki i Międzybrodzia Bialskiego. GPS : 49.822170, 19.164346
  • Dojazd na miejsce rozpoczęcia marszu (Przeł. Przegibek) oraz w miejsce organizacji ogniska i kiermaszu na Hrobaczej Łące jest kwestią indywidualną.
  • Spotykamy się i maszerujemy grupą lecz organizator nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia na trasie marszu oraz podczas imprezy.
  • Każdy uczestnik marszu oraz imprezy bierze za siebie i za swoje zachowanie 100% odpowiedzialność. Nie będziemy tolerować wulgaryzmów, pijaństwa i przemocy. Nie zapominajmy że spotykamy się tu w szczytnym celu, aby pomóc choremu Olkowi….
  • Na Hrobaczej Łące znajduje się prywatne schronisko turystyczne, to właśnie dzięki uprzejmości gospodarza będziemy mogli skorzystać z wiaty oraz miejsca na ognisko. Proszę o uszanowanie tego gestu, niezaśmiecanie terenu i wyrzucanie odpadów w wyznaczone do tego miejsca.
  • W schronisku będą sprzedawane ciepłe oraz zimne napoje.
  • Początek imprezy (ognisko+kiermasz) na Hrobaczej Łące planujemy na godzinę 11.00 natomiast koniec imprezy przewidujemy ok godziny 16.00.

KAŻDY UCZESTNIK IMPREZY CHARYTATYWNEJ JEST ZOBOWIĄZANY DO DAROWIZNY W WYSOKOŚCI CO NAJMNIEJ 5 ZŁ

kontakt z organizatorem:

Dla wszystkich którzy nie będą mogli wziąć udziału w imprezie charytatywnej, a chcieli by pomóc, istniej możliwość wpłacenia datków bezpośrednich na indywidualny numer subkonta : Fundacja ISKIERKA Warszawa 02-047, ul Adama Pługa ½ ING BANK ŚLĄSKI nr konta : 49 1050 0099 6781 1000 1000 0773 z dopiskiem : Aleksander Stec

do pobrania:

<<plakat promujący wydarzenie>>

(na podstawie informacji ze strony wydarzenia: www.malewypady.pl)


artykuł informacyjny: „Marsz górski dla Olka – 18.05.2019”

publikacja: 24.03.2019