kubek GSI Outdoors Glacier Stainless Microlite 500

SPRZĘT / kubek termiczny marki GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500

  • Typ / nazwa: kubek / termos na napoje zimne lub gorące
  • Producent: GSI Outdoors
  • Model: Glacier Stainless Microlite 500
  • Funkcja: kubek / termos
  • Waga: 230g z nakrętką
  • Materiały:
    • kubek – stal nierdzewna 18/8
    • korek – sylikon / tworzywo sztuczne
  • Wnętrze: stal nierdzewna
  • Pojemność: 500ml
  • Wymiary: 74x74x234mm
  • Korek: nakręcany z systemem szybkiego otwierania / zamykania, i dzióbkiem do nalewania, rozbieralny z wymiennymi uszczelkami
  • Podwójne ścianki: TAK / grubość 2mm
  • Izolacja termiczna: TAK
  • Izolator: próżnia techniczna
  • Uchwyt: brak
  • Gwarancja:
    • krajowa / w zależności od miejsca zakupu
    • GSI Outdoors – wieczysta na sam termos, z wyłączeniem korka i gumowej podkładki pod termosem
  • Warianty kolorystyczne: TAK / 6 wariantów:
    • czarny / numer katalogowy: 67115
    • czerwony / numer katalogowy: 67111
    • ciemno niebieski / numer katalogowy: 67112
    • bez malowania / numer katalogowy: 67110
    • pomarańczowy / numer katalogowy: 67117
    • jasno zielony / numer katalogowy: 67113
  • Cena sprzedaży – stan na 20.07.2016:
    • w sprzedaży krajowej – średnio od 106 do 129zł (stan na dzień 15.01.2017 / info: www.google.pl)
    • cena kubka na stronie producenta (USA) – 25,95$ (stan na dzień 15.01.2017)
  • Technologie:
    • Glacier Stainless® – technologia naczyń wykonanych ze stali szlachetnej 18/8, cechujących się wysoką trwałością, przeznaczanych do użytkowania przez wiele lat, zastosowanie podwójnych ścianek z próżnią techniczną jako izolatorem ma za zadanie zapewnić utrzymanie wysokiej / niskiej temperatury przez dłuższy czas
    • Flip-top – podwójny automatyczny korek, z profilowanym ustnikiem zabezpieczającym przed rozlaniem napoju podczas picia
  • Inne: gumowa nakładka na dnie termosu zapewniająca jego pewne trzymanie na śliskich powierzchniach, malowanie proszkowo, logo i nazwa marki nadrukowane na butelce
  • Do testów przekazała firma RAVEN

Przeznaczenie:

Bardzo lekki, wykonany z wysokiej jakości materiałów termos / kubek, przeznaczony do transportu zimnych lub gorących napojów, przewidziany do szerokiego spektrum zastosowań, od pieszych wycieczek górskich, kemping, wypady za miasto, przez podróże, po codziennego domowe użytkowanie

Tytułem wstępu…

Latem 2016 roku, dzięki uprzejmości sklepu TermoKubki, miałem okazję testować kubek termiczny o pojemności 330ml – model T-READY. W kolejnych miesiącach pojawiały się również i inne podobne okazję, jednak żaden z testowanych modeli nie okazał się tak skutecznie wywiązywać z najważniejszego przecież zadania, jakim jest podtrzymania wysokiej, lub niskiej temperatury. Zdawało się wręcz że pozycja tego prawdziwego tytana wśród naczyń termicznych pozostanie już niezagrożona…

Tu pojawia się, jak zawsze ku mojej wielkiej radości, propozycja ze strony marki RAVEN, która zaproponowała test kubka termicznego o pojemności 500ml, renomowanego producenta akcesoriów obozowych i sprzętu outdoorowego – marki GSI Outdoors, model Glacier Stainless Microlite 500. Z informacji jakie zebrałem jeszcze przed jego otrzymaniem, wynikało że oto nareszcie pojawił się mocny rywal dla kubka T-READY, zdolny strącić go z pozycji lidera. Czy tak się właśnie stało, czy model Microlite 500 rzeczywiście okazał się być tak dobrym naczyniem termicznym, odpowiedź znajdźcie w poniższym teście, do lektury którego serdecznie zapraszam…

Wygląd i warianty…

Gdy nareszcie nadeszła ta chwila i rzeczowy kubek / termos marki GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 trafił w moje ręce pierwszą z rzeczy która zwraca uwaga jest wysoka jakość wykonania, wykończenia i użytych materiałów. Kubek cechuje się minimalistycznym designem, jest to prosta bryła, bez żadnych przetłoczeń i zbędnych ozdobników. Taki wygląd nie tylko doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy, ale ma również swoje znacznie funkcjonalne. Prosta bryła bez żadnego ucha, ani zewnętrznych, wystających poza obrys kubka elementów, ułatwia jego transport, wyjmowanie i chowania, oraz przekłada się na większą żywotność modelu.

Kubek GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 – cechuje się nie tylko nowoczesnym designem, ale też wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi

Jak może zauważyliście wymiennie stosuje tu dwa terminy, lub wręcz oba nawet naraz – kubek i termos, wynika to z różnych zadań w jakie się doskonale, opisywany i mu podobne modele wpisują, mogę one bowiem pełnić funkcję zarówno kubka podróżnego, czy użytkowanego na kempingu, lub w domu, jak i małego termosu. Właśnie z tego powodu również w sieci, na stronach różnych sprzedawców traficie na różne wersje opisu jego przeznaczania, przy czym każda z nich będzie prawidłowa, gdyż w każdej z tych ról model taki jak Glacier Stainless Microlite 500 wywiąże się wzorowo.

Wróćmy do wglądu kubka, po rozpakowaniu z estetycznego opakowania, zawierającego szereg informacji o użytych materiałach, wzięciu go do ręki, kolejną rzeczą która zwraca uwagę jest niska waga modelu, wynosząca zaledwie 230 gramów wraz z nakrętką. Podążając wzrokiem w dół zobaczymy na dnie kubka gumową, perforowaną podkładkę. Rozwiązanie takie ma walny wpływ na stabilność kubka na śliskich powierzchniach i tego na przykład zabrakło we wspomnianym wcześniej modelu T-READY, w kubku Glacier Stainless Microlite 500 nakładka ta doprawdy wyśmienicie się sprawdza, na śliskiej powierzchni marmurowego blatu kubek trzymał się wręcz jak przyklejony. Wysoka jakość tworzywa rokuje z kolei długą żywotność tego elementu.

Kubek Glacier Stainless Microlite 500 dostępny jest w aż sześciu wariantach kolorystycznych: czarny (numer katalogowy 67115), czerwony (numer katalogowy 67111), ciemno niebieski (numer katalogowy 67112), bez malowania (numer katalogowy 67110), pomarańczowy (numer katalogowy 67117), jasno zielony (numer katalogowy 67113), trzeba tu również dodać że każdy z wariantów kolorystycznych, został wyposażony w korek o innej kombinacji kolorów. Zasadniczo jest on wykonany z ciemnoszarego tworzywa, jednak zamykający go przełącznik dostępny jest w wariantach kolorystycznych, dopasowanych do wybranego koloru samego naczynia. Tak duża różnorodność wersji kubka pozwala na jego wybór dopasowany do indywidualnych upodobań, z pewnością i to należy zaliczyć na plus modelu.

Model Glacier Stainless Microlite 500 dostępny jest w aż sześciu wariantach kolorystycznych, co pozwala wybrać wariant odpowiedni dla siebie…

Jednym elementem estetycznym na jaki natrafimy na korpusie kubka Glacier Stainless Microlite 500 jest nadrukowane pionowo logo i nazwa marki GSI Outdoors. Kubek malowany jest proszkowo, co zapewnia znacznie większą trwałość powłoki, a powierzchnia została wykończona matowo, co jest bardzo słusznym rozwiązaniem, gdyż minimalizuje tendencję do palcowania i łapania brudu.

Budowa korpusu i technologie…

Jak w każdym innym przypadku wygląd ma zawsze mniejsze znacznie od jakości wykonania, oraz zaimplementowanych w danej rzeczy technologii i materiałów. Jak już na wstępie wspomniałem kubek Glacier Stainless Microlite 500 wykonano z wysokiej jakości materiałów, w tym sam bidon z nierdzewnej stali szlachetnej sygnowanej symbolem 18/8. Tego typy stop to specjalny gatunek stali, w którym często stosuje się domieszki taki pierwiastków jak: chrom, nikiel, molibdenu, miedzi, niobu i tytanu. Taki stop charakteryzuje się znacznie wyższą odpornością na rdzewienie, jest też hipoalergiczny, nie przenosi i sam nie powoduje zmian, smaku czy zapachu.

W kubku Glacier Stainless Microlite 500 zastosowano producenckie rozwiązanie pod nazwą Glacier Stainless®, które odnosi się właśnie do serii naczyń GSI Outdoors wykonanych z wymienionej wysokiej jakości stali szlachetnej, z zachowaniem najwyższych standardów wykończenia, oraz użytych powłok lakierniczych, czy dodatkowych tworzyw. Naczynia tego typu projektowane są w taki sposób by bezawaryjnie służyły przez wiele lat, nie wykazując w czasie użytkowania tendencji do utraty zdolności podtrzymania wysokiej, lub niskiej temperatury napoju.

zdjęcia od lewej: na dnie kubka GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 dodano bardzo funkcjonalną nakładkę z elastycznego tworzywa zapewniającego doskonałe trzymanie modelu na śliskich powierzchniach / kubek podczas testów terenowych udowodnił swój wysoki komfort użytkowy, oraz bardzo dobrą termoizolację, oferując szybki dostęp do gorącego napoju przez wiele godzin – tu stoki szczytu Kopany, Beskid Śląski 30.01.2017

By jednak założenia takie miały sens kubek musi być zdolny do podtrzymania temperatury, w modelu Glacier Stainless Microlite 500 mamy do czynienia z klasycznym w rozwiązaniem, wyposażono go w podwójne stalowe ścianki pomiędzy którymi jako izolator użyto próżnię techniczną. To w chwili obecnej najskuteczniejsze z możliwych rozwiązań, zapewniających wydajną ochronę przed zmianą temperatury przenoszonego wewnątrz naczynia płynu. Rozwiązanie tym skuteczniejsze im lepszej jakości zbiornik, wyższa próżnia, oraz grubość ścianek, tudzież odległość pomiędzy ściankami.

No właśnie odległość pomiędzy ściankami… w modelu Glacier Stainless Microlite 500 wartość ta wynosi tylko… 2 milimetry! To bardzo mało, przyznam że tak mała warstwa izolatora zrazu nasuwała mi podejrzenia że liczby jakimi chwali się producent, to jest zdolność do utrzymania wysokiej temperatury napoju przez osiem godzin i podobnie zimnej, jest mocno optymistyczna… jak jednak testy, zarówno w warunkach domowych, jak i terenowych wykazały obietnice te okazały się oparte w rzeczywistości, o czym więcej będzie za chwilkę.

zdjęcia od lewej: jedną ze zdumiewających cech kubka GSI Outdoors Glacier Stainless Microlite 500 jest fakt że jego podwójne, zapewniające izolację ścianki mają grubość zaledwie… 2mm! Jest to o wiele mniejsza wartość od standardowej, pozytywnie wypływająca nie tylko na wielkość modelu, ale przede wszystkim jego wagę, moje początkowe obawy co do skuteczności tak cienkiej warstwy izolatora (próżni technicznej pomiędzy metalowymi ściankami) okazały się po testach całkowicie bezpodstawne, kubek posiada doskonałą zdolność do podtrzymania zadanej temperatury napoju / autor z kubkiem GSI Outdoors Glacier Stainless Microlite 500 podczas odpoczynku – Dolina Wapienicy, rejon zbiornika retencyjnego Wielka Łąka 30.01.2017

Serce kubka – czyli jego korek…

Najlepsze nawet stopy, izolator i wysokiej jakości wykonanie kubka, na nic by się nie zdało gdyby nie zwieńczał go odpowiednio dobry i skuteczny korek, to bowiem właśnie przez niego dochodzi do utraty największej ilości ciepła, szczególnie przy otwieraniu i zamykaniu. W kubku Glacier Stainless Microlite 500 zastosowano eleganckie w swojej prostocie rozwiązanie eliminujące skomplikowane i narażone na awarie zamknięte korki automatyczne.

Korek modelu wykonano w całości z wysokiej jakości tworzyw, odznaczających się bardzo dobrą odpornością mechaniczną, oraz niską podatnością na odkształcanie i łapanie zabrudzeń. Korpus korka składa się z dwóch zasadniczych części, dolnej i górnej połączonej za pomocą widocznej tylko częściowo, ukrytej pod tworzywem metalowej sprężyny. Obie połowy korka zamyka zapadka zwalniana przyciskiem w jego dolnej części. Dzięki wykorzystaniu wspomnianej sprężyny po zwolnieniu zapadki górna pokrywa samoczynnie odpada do tyłu, przy czym siłę sprężyny dobrano tak by nie był to ruch nazbyt gwałtowny. Przycisk w dolnej części korka łączy się po zamknięciu z umieszczoną w jego górnej części zapadką, po zasunięciu której w dół zabezpieczamy korek przed samoczynnym otwarciem w trakcie transportu.

zdjęcia od lewej: W modelu zastosowano prosty korek, pozbawiony wielu skomplikowanych części właściwych dla niektórych korków automatycznych, cechuje się on wygodą w użyciu, doskonałym dostępem umożliwiającym łatwe czyszczenie, obsługę nawet w grubych rękawicach, oraz bezawaryjność i szczelność / korek wyposażono w funkcjonalny system otwarcia Flip-top, w środku w pozycji zablokowanej, po prawej otwartej – po wciśnięciu widocznego przycisku pokrywa samoczynnie odpadnie do tyłu.

Wnętrze korka zdradza sekret jego szczelności, oczywiście najważniejsze znacznie ma tu sam mechanizm zamknięcia, ale równie duże profilowana sylikonowa wkładka po wewnętrznej stronie jego górnej połowy. Jej profil dopasowano do wydatnego dzióbka do picia na dolnej części korka, zakończonego wewnątrz nieckowatym wgłębieniem i otworem przez który przelewa się z korpusu kubka płyn. Taki kształt sprawia że nadmiar płynu spływa po ściankach trafiając z powrotem do wnętrza kubka. Z pewnością przydaje się to również w transporcie, gdyż wysoki rant dzióbka ułatwia picie, zmniejszając równocześnie ryzyko wychlapania napoju.

Po otwarciu korka zobaczymy kształtowany wysoki rant ustnika, zakończony półokrągłym nieckowatym wgłębieniem ułatwiającym spływanie nadmiaru płynu do widocznego w dole otworu do picia – ustnik zamykany jest (zdjęcie po prawej) profilowaną kształtką z sylikonu, zapewniającego wraz z mechanizmem zamykania szczelność korka. Element ten jest wyjmowalny co umożliwia jego łatwe utrzymanie w czystości.

Jak wspomniałem na górnej części dodano sylikonową profilowaną wkładkę, szczelnie łączącą się z dolną, taka wkładka z racji narażenia na bezpośrednie oddziaływanie płynu przenoszonego w termosie / kubku, narażona jest na szybsze zużycie, z tego właśnie względu część ta jest wyjmowana i wymienna. Rozwiązanie takie ułatwia również utrzymanie jej części w czystości. Obracając korek na drugą stronę, gwintem łączącym z bidonem do góry zobaczymy ostatnią z uszczelek, również sylikonową, łączącą korek z kubkiem, również i ta uszczelka jest zdejmowalna. Patrząc z tej perspektywy dostrzeżmy również budowę samego otworu do picia i drugi dodatkowy – odpowietrzający, ukryty w krótkiej kształtce z tworzywa. Całość cechuje prostota, przemyślana i wygodna w użytkowaniu konstrukcja, a brak skomplikowanej budowy właściwej dla korków automatycznych predysponuje korek kubka Glacier Stainless Microlite 500 do długotrwałego i bezawaryjnego użytkowania.

Pod spodem korka dostrzeżemy kolejną uszczelkę z wysokiej jakości tworzywa sylikonowego zapewniającego jego szczelność, również ona jest wyjmowalna. W tej pozycji widoczny staje się również profil otworu do picia, oraz krótka kształtka z otworem odpowietrzającym. Po prawej cały korek w pozycji otwartej – widok od dołu

zdjęcia od lewej: Mechanizm zapewniający samoczynne otwieranie korka jest elegancki w swej prostocie, opiera się o częściowo odsłonięta sprężynę zapewniająca właściwy opór dla uchylania korka / Kształtka z otworem odpowietrzającym, jej pochylony kształt zapewnia ochronę przed jego przypadkowym zalaniem podczas picia.

Już zupełnie poza sednem samej recenzji dodam że bardzo podobnej budowy korek posiadał dotychczasowy lider zdolności do utrzymania temperatury napoju – kubek T-READY, co z pewnością właśnie miało swój wpływ na jego doskonałe osiągi, z zastrzeżeniem że samo łączenie obu połówek korka było znacznie niższej jakości, oparte o gumową kształtkę, nie mocną i trwałą sprężynę jak w omawianym kubku Glacier Stainless Microlite 500.

Latem roku 2016 miałem okazję testować inny o podobnej budowie korka model kubka T-READY, tu porównanie obu korków po lewej omawianego kubka GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 po prawej wspomnianego modelu T-READY w korku kubka GSI Outdoors zastosowano znacznie lepszej jakości materiały, sam mechanizm zamknięcia oparto zaś na metalowej sprężynie, w kubku T-READY na gumce ze sprężystego tworzywa. Oba korki łączy jednak prostota, podobna wygoda użytkowania, szczelność i trwałość.

Czy to działa – czyli test zdolności do podtrzymania temperatury napoju…

Czas przejść od opisu budowy do empirycznego sprawdzenia zachwalanej przez producenta zdolności kubka do podtrzymania zadanej temperatury napoju. Test rozpocząłem od tego co z pewnością ważniejsze, tudzież podtrzymania wysokiej temperatury, gdyż zwyczajowo każdy z termosów, lub kubków, jeśli okaże się zdolny do utrzymania wysokiej temperatury przez dłuższy czas, poradzi sobie również z utrzymaniem temperatury niskiej.

Kubek GSI Outdoors Microlite 500 pomiar zdolności do podtrzymania wysokiej temperatury napoju
l.p. GODZINA POMARU / + GODZIN TEMPERATURA:
1 12:30 / START 96,5°C
2 13:30 / +1 godzina
90,09°C
3 14:30 / +2 godziny
86,3°C
4 15:30 / +3 godziny
85,1°C
5 16:30 / +4 godziny
74,6°C
6 17:30 / +5 godzin
70,8°C
7 18:30 / +6 godzin
68,3°C
8 19:30 / +7 godzin
65,4°C
9 20:30 / +8 godzin
62,6°C
10 21:30 / +9 godzin
60,6°C
11 22:30 / +10 godzin 58,3°C
TEMPERATURA OTOCZENIA 16,5°C

Testy kubka GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 zdetronizowały dotychczasowego lidera wśród testowanych przeze mnie kubków termicznych – model T-READY, udowadniając że cienkie ścianki modelu, wynoszące zaledwie 2mm są w stanie zapewnić bardzo dobrą izolację i długotrwałe podtrzymanie temperatury

Jak widzimy test potwierdził zachwalane przez markę GSI Outdoors zdolność do utrzymania wysokiej temperatury przez kubek Glacier Stainless Microlite 500. Na przestrzeni deklarowanych ośmiu godzin kubek utrzymał temperaturę 62,6°C, przy początkowej 95,5°C, co jednak jeszcze ważniejsze spadek był dość równomierny, a podczas pierwszych trzech godzin wyniósł tylko nieco ponad 11°C, spadając do 85,1°C, warto tu zauważyć że temperatura otoczenia w którym test był wykonywany wahała się od 15 do 16,5°C, nie była więc ona ułatwianiem dla kubka.

W teście tym kubek Glacier Stainless Microlite 500 jako pierwszy wśród kilku testowanych po modelu T-READY zdetronizował tego ostatniego, odznaczając się znacznie wyższą skutecznością termoizolacji, co dobitnie pokazuje poniższe zestawienie kilku testowanych kubków. Różnica pomiędzy kubkiem Glacier Stainless Microlite 500, a T-READY przy prawie takiej samej początkowej temperaturze napoju, wyniosła aż 9,8°C, na korzyść kubka GSI Outdoors, a dodajmy że model T-READY testowany był w znacznie wyższej, sięgającej 21°C.

DANE PORÓWNAWCZE TERMOIZOLACJI DLA RÓŻNYCH KUBKÓW
  GODZINA POMARU / + GODZIN MARKA – MODEL / TEMPERATURA:
l.p.   GSI Outdoors Microlite 500 Insulated Klean Kanteen MUSTANG 2 MUGSY T-READY
1 +1 godzin 96,5°C
94,6 °C
93,5 °C
94,9 °C
95,4 °C
2 +2 godzin 90,9°C 85,4 °C 80,6 °C 80,4 °C 86,7 °C
3 +3 godzin 86,3°C 77,4 °C 71,6 °C 69,1 °C 80,9 °C
4 +4 godzin 85,1°C 71,5 °C 65,3 °C
62,3 °C 76,0 °C
5 +5 godzin 81,6°C 65,7 °C 59,7 °C 57,1 °C 71,8 °C
6 +6 godzin 74,6°C 62,1 °C 54,9 °C 48,7 °C 67,1 °C
TEMPERATURA OTOCZENIA: 16,5°C 22°C 21,5°C 21°C 21°C

Już bardziej proforma, niż z obaw o skuteczność modelu Glacier Stainless Microlite 500 wykonałem również test zdolności do podtrzymania niskiej temperatury napoju…

Kubek GSI Outdoors Microlite 500 pomiar zdolności do podtrzymania niskiej temperatury napoju
l.p. GODZINA POMARU / + GODZIN TEMPERATURA:
1 20:30 / START 3,7°C
2 21:30 / +1 godzina 4,2°C
3 22:30 / +2 godzina 4,7°C
4 23:30 / +3 godzina 4,8°C
5 24:30 / +4 godzina
5,3°C
6 1:30 / +5 godzina 5,9°C
7 2:30 / +6 godzina 6,3°C
8 3:30 / +7 godzina 6,8°C
9 4:30 / +8 godzina 7,6°C
10 5:30 / +9 godzina
7,9°C


Kubek GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 odniósł równie duże zwycięstwo nad konkurencyjnymi modelami w teście na zdolność do potrzymania niskiej temperatury napoju.

Również i w tej kategorii kubek Glacier Stainless Microlite 500 okazał się niezwykle skuteczny, pobijając wyniki rekordzisty – modelu T-READY. Na przestrzeni aż 23 godzin doszło tylko do utraty 8,6°C w stosunku do początkowej wartości wynoszącej 3,7°C. Na przestrzeni pierwszych ośmiu godzin, czyli deklarowanej wartości czasu w jakim kubek ma podtrzymać niską temperaturę model Glacier Stainless Microlite 500 utracił tylko 3,9°C, a wszystko to przy… ściankach grubości 2mm!

Wyniki testu, skonstatowane z tak względnie cienkimi ściankami kubka prowadzą do stwierdzenia że uzyskana bardzo wysoka skuteczność termiczna jest wynikiem wykorzystania wysokiej jakości próżni, tudzież znacznie czystszej niż ma to miejsce zazwyczaj, co w połączeniu z wykorzystanymi materiałami dało tak znakomite rezultaty. Podsumowując tą część trzeba stwierdzić że żadna z obietnic marki GSI Outdoors nie była tylko pustą marketingową deklaracją.

Kubek Glacier Stainless Microlite 500 – wypad w teren…

Czytelnicy mojej strony zapewne wiedzą, ale dla porządku dodam, że walczę z kilkoma chorobami, a jej powstrzymanie przed dalszym wyniszczaniem organizmu możliwe jest tylko dzięki dużym dawką kombinacji wielu leków. Taki porządek rzeczy wymaga abym co rusz sięgał po kolejne z nich, musząc oczywiście je czymś popijać… to z kolei tworzy sytuację gdy zawsze muszę mieć pod ręką coś do popicia, o ile w lecie nie jest to większym kłopotem, o tyle w zimie, przy tęgich mrozach, szczególnie w górach na szlaku, picie zimnych napoi nie wchodzi w rachubę, wszystko to oznacza że muszę posiadać niewielki termos, lub kubek termiczny, który mi to umożliwi, bez konieczności co rusz sięgania po duży, zazwyczaj ukryty w plecaku termos.

Testy terenowe kubka GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 potwierdziły jego doskonałą zdolność do termoizolacji, oraz komfort użytkowy, tu podczas pierwszego wspólnego wypadu – Beskid Śląski, po lewej rejon Hali Jaskowej, po prawej panorama z platformy widokowej na szczycie Skrzycznego w kierunku Kotliny Żywieckiej – 16.01.2017r

Tu na scenę wkracza kubek GSI Outdoors Glacier Stainless Microlite 500, który wręcz idealnie wpisuje się w te wymagania, niewielki, poręczny, zapewniający szybki dostęp do ciepłego napoju przez wiele godzin. Tak właśnie zaczęliśmy wspólną zimową przygodę. Pierwszym wspólnym wypadem był kilkugodzinny wypad w Beskid Śląski, w połowie stycznia 2017 roku, wiodący piękną trasą przez najwyższy szczyt tegoż pasma – Skrzyczne 1257m n.p.m. w kierunku Hali Jaskowej i dalej z metą w Lipowej Ostre.

zdjęcia od lewej: kubek od pierwszych chwil użytkowania bardzo przypadł mi do gustu, jego minimalizm, nowoczesne wzornictwo, małe rozmiary ułatwiające chowanie i wciągnie, szybki dostęp do napoju i wysoka zdolność do termoizolacji czynią z niego wspaniałego towarzysza wypadów nie tylko górskich, ale także za miasto, na narty, rower, czy w podróży / autor na polanie przed schroniskiem PTTK na Skrzycznem 16.01.2017r

Tamtego dnia temperatury wahały się w zakresie od -6°C do -11°C, łącznie wypad, wraz z postojami na fotografowanie, jak i oczekiwaniem na transport, zajął mi około ośmiu godzin, dodać tu trzeba jeszcze że kubek Glacier Stainless Microlite 500 przez cały ten czas doczepiony był na zewnątrz plecaka, wystawiony bezpośrednio na oddziaływanie wiatru i mrozu. Przez cały ten czas, od początku do końca wypadu, kubek zachował bardzo wysoką temperaturę herbaty, wręcz tak wysoką że z trudem mogłem ją pić… wniosek jest stąd taki że zmienne warunki zewnętrzne nie robią specjalnego wrażenia na omawianym kubku, bez względu na nie model utrzymał zdolność do podtrzymania temperatury napoju, zgodną z osiągami w testach wykonanych w warunkach domowych.

Kubek GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 podczas kolejnego wspólnego wypadu, tu od lewej Beskid Śląski, stoki Kopanego, po prawej widok na koronę zapory zbiornika retencyjnego Wielka Łąka w Dolinie Wapienicy – 30.01.2017

Wspólne z kubkiem Glacier Stainless Microlite 500 wędrówki – Dolina Wapienicy, rejon zbiornika Wielka Łąka 30.01.2017

Nie był to oczywiście jedyny wspólny z kubkiem Glacier Stainless Microlite 500 wypad, z racji małych rozmiarów, poręczności i szczelności stał się on moim ulubionym akcesorium zapewniającym mi dostęp do ciepłego napoju w każdych warunkach. Towarzyszy mi w podróżach, jak i wypadach w teren z aparatem fotograficznym, często zważywszy na porę roku, mroźnymi wieczorami i nocami. W każdych warunkach, bez względu na temperaturę otoczenia sprawdza się on znakomicie. Na wyróżnienie zasługuje tu również łatwość utrzymania go w czystości, oraz komfort użytkowania.

Kubek GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 stał się nieodłącznym towarzyszem moich wędrówek, zarówno górskich, jak i wypadów z aparatem w plener, tu Dolina Wapienicy, rejon zbiornika Wielka Łąka 30.01.2017

Czy warto – podsumowanie…

Mam nadzieję że po lekturze powyższej recenzji kubka Glacier Stainless Microlite 500 czytelnicy, podobnie jak ja sam, nie mają już wątpliwości co do jego jakości. Model ze wszech miar okazał się być godnym pochwał jakimi opisuje go sam producent, zarówno pod kątem jakości, jak i przede wszystkim długości czasu w jakim utrzyma on zadaną temperaturę napoju. Podobnie pod kątem wygodny w użytkowaniu, łatwości utrzymania kubka w czystości nic nie można modelowi zarzucić, szeroki zaś wachlarz wersji kolorystycznych pozwoli nam na wybranie jego odpowiedniego wariantu dla siebie.

Kubek Glacier Stainless Microlite 500 towarzyszy mi w bardzo zróżnicowanym typie aktywności, po lewej i w środku fotografie podczas wieczornego wypadu z aparatem do zabytkowej części miasta Bielsko-Biała, po prawej Beskid Śląski, północne stoki Skrzycznego 16.01.2017r

Pomimo że model Glacier Stainless Microlite 500 nie należy do najtańszych, jego jakość, oraz funkcjonalność, z pewnością przełoży się na długotrwałe użytkowanie, wybierając więc ten kubek czynimy dobrą inwestycję w jakość na lata, stąd bez wahania mogę go polecić wszystkim poszukującym kubka / termosu o średniej pojemności, komfortowego i przeznaczonego do bardzo zróżnicowanych zadań.

Zalety:

  • wysoka jakość materiałów
  • podwójne ścianki
  • wysokiej jakości próżnia techniczna jako izolator
  • nowoczesny atrakcyjny design
  • bardzo staranne wykonanie
  • gumowa podkłada zabezpieczająca przed ślizganiem się kubka
  • niska waga własna
  • Glacier Stainless® – wykonanie ze stali szlachetnej 18/8 nie przenoszącej zapachów i smaków
  • wieczysta gwarancja producenta / z wyłączeniem naturalnego zużycia uszczelek i elementów narażonych na zużycie
  • komfortowy i bezawaryjny korek z systemem blokady Flip-Top
  • skuteczna termoizolacja
  • komfort użytkowy

Wady:

  • brak

Przydatne linki:

Opracowanie powiązane:

technologie:

.

do testów dostarczyła firma RAVEN

www.ravenco.eu

autor serdecznie dziękuję za udostępnienie do testów

kubka termicznego GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500

.

oficjalna strona marki:

www.gsioutdoors.com


tekst, opracowanie i zdjęcia z wyłączeniem wariantów kolorystycznych modelu: Sebastian Nikiel

Informacja prawna – zgodnie z przepisami polskiego prawa, niniejszym informuję że wszystkie wyrażane na łamach tej strony, jak i stronach opisów do których prowadzi, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo linii danego modelu produktu. Opisy te mają na celu wyłącznie charakter informacyjny i nie są ofertą handlową.