apel o pomoc

apel o pomoc: „Życie stawia na mojej drodze kolejne przeszkody – aktualizacja” / 18.03.2024

W porannych godzinach 18.03.2024 odbyła się długo oczekiwana operacja usunięcia zespolenia V kości śródstopia prawej stopy w „Szpitalu pod Bukami”. Serdecznie dziękuję Wszystkim którzy umożliwili przeprowadzenie tego zabiegu, dziękuję za okazane wsparcie i wiele miłych słów. Wierzę że to zamyka ten choć problem, który ciągnął się ponad dziewięć miesięcy, lub poprawniej byłoby powiedzieć tylko dziewięć miesięcy. Gdybym musiał bowiem bazować na opiece NFZ miejscowej placówki dopiero teraz być może przeprowadzono by zabieg zespolenia. Do tego czasu polineuropatia poczyniłaby gigantyczne, trudne do przewidzenia i jeszcze trudniejsze do zniwelowania szkody – to że tak się nie stało jest Waszą zasługą, raz jeszcze dziękuję!

Przede mną jeszcze wizyty i badania kontrolne, a następnie jeśli wyniki będą zadowalające rehabilitacja. Są to jednak kroki które choć kosztowne niosą ze sobą zupełnie inny ciężar emocjonalny. Prowadzące ostatecznie do zamknięcia tego incydentu, który choć nie stanowił bezpośrednio zagrożenia życia, mógł je zamienić w koszmar. Doprowadzając do sytuacji gdy choroba zniszczyłaby wszystko to o co tyle lat z wielkim trudem walczę, tudzież o utrzymanie mięśni w jak najlepszej kondycji, spowalniania postępów polineuropatii i niedowładów. To wszystko było możliwe dzięki Wam – dziękuję.

Dziękuję również serdecznie mojemu Lekarzowi dr. Mariuszowi Samorzewskiemu za opiekę, trafne decyzję i pewną rękę, całemu personelowi medycznemu oraz pielęgniarką za wspaniałą opiekę na oddziale.

apel o pomoc – drugi etap zbiórki / 03.03.2024

Po przeszło ośmiu miesiącach od złamania zmęczeniowego V kości prawego śródstopia oraz sześciu od wykonania operacji zespolenia, wreszcie udało się uzyskać stabilny zrost kostny. Umożliwia to przeprowadzenie operacji usunięcia, zastosowanego podczas pierwszej, chirurgicznego zespolenia kości. Koszt operacji jest jednak wysoki szacunkowo wynoszący około 4500 zł, do kwoty tej należy też dodać niezbędne wizyty kontrolne po zabiegu oraz badania…

Po lewej stan w około tydzień po zespoleniu złamanej V kości prawego śródstopia 16.08.2023 roku, po prawej stan z 20.02.2024 roku – widoczny jest zrost kostny który wypełnił złamanie.

Cena operacji dalece przekracza moje możliwości finansowe, szczególnie biorąc pod uwagę coraz kosztowniejsze leczenie stałe innych chorób z którymi się zmagam, wśród nich: neuro-borelioza, wielopoziomowa dyskopatia z uciskami na korzenie nerwów obwodowych, niedowłady, polineuropatia obwodowa, astma, zakrzepica krwi, przykurcz Dupuytrena, czy kręgozmyk odcinka szyjnego kręgosłupa… pełna lista wyzwań z jakimi mierzę się na co dzień została opisana na końcu artykułu.

Długa to była walka i pełna niespodziewanych wybojów, możliwa do pokonania tylko dzięki Wam którzy mnie wsparliście – dziękuję!

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie, o pomoc w dokończeniu tej choć sprawy. W celu zebrania potrzebnych środków uruchomiono dla mnie drugi etap zbiórki na portalu SiePomaga: www.siepomaga.pl/sebastian-nikiel

Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękuję!

Podczas oczekiwania na zrost doszło do niespodziewanego przebudowania stawu skokowego, sprawa ta wciąż jeszcze czeka na zdiagnozowanie. pomimo jednak wszystko, gdy tylko byłem w stanie, na dwóch kulach, powoli, ale powróciłem choć na pobliskie ścieżki w Beskidzie Małym, tu nad Wilczym Stawem w Kozach Kamieniołom.

Poniżej znajdziecie opisaną całą historię tego feralnego złamania, dlaczego w ogóle musiało dość do operacji prywatnej, dlaczego kluczowe znaczenie ma tu czas…

apel o pomoc: „Życie stawia na mojej drodze kolejne przeszkody…” / aktualizacja: 09.08.2023

Przyjaciele z całego serca dziękuję Wszystkim za tak dużą ilość słów wsparcia, za pomoc, umacnianie słowem i datkami które pozwoliły mi dotrzeć już do tego miejsca. Jestem głęboko poruszony jak wielu Was jest przy mnie! Dziękuję!

W poniedziałek 07 sierpnia wykonano operację zespolenia V kości śródstopia w „Szpitalu Pod Bukami” w Bielsku-Białej metodą Webera. W miejscu pragnę również podziękować serdecznie lekarzom, oraz pielęgniarkom za profesjonalizm i troskliwą opiekę.

Jestem już w domu. operacja przebiegła pomyślnie, przede mną długi proces gojenia, potem jeszcze dłuższy rehabilitacji i odbudowy mięśni w lot pochłanianych przez polineuropatię i paraparezę wiotką. Najważniejsze jednak że zaczęła się podróż której finałem mam nadzieję będzie odzyskanie utraconej równowagi i powrót do aktywności. Do ruchu który jest wykładnią wolności i najlepszym gwarantem trzymania w ryzach destrukcyjnego wpływu choroby. Dziękuję również pracownikom platformy siepomaga.pl za ich pomoc w akcji, również bez nich nie byłaby ona przecież możliwa. 

W najbliższą niedzielę – 13.08.2023 roku, w związku z osiągnięciem głównego celu zamknięta zostanie zbiórka na portalu siepomaga.pl – raz jeszcze dziękuję Wam za każde wsparcie, dziękuję że jesteście ze mną! O wszelkich zmianach, postępach w leczeniu, będę oczywiście informował Przyjaciele na bieżąco.

apel o pomoc: „Życie stawia na mojej drodze kolejne przeszkody…” / publikacja: 28.07.2023

Od ponad 14 walczę ze zdiagnozowaną w 2009 roku neuro-boreliozą, od tego czasu trwa walka o spowolnienie postępów choroby, walka trudna i niezwykle kosztowna. Stałe miesięczne koszty leczenia oscylują wokół kwoty 2000 – 2500 zł, to cena za utrzymanie choroby w defensywie, to cena za lepsze, szczęśliwsze życie. Prócz powyższego w 2005 roku uszkodziłem kręgosłup, żyje z nieprzemijającym bólem, podbijanym dodatkowo przez samą boreliozę. Cierpię na niedowłady czterokończynowe, poruszam się o kuli i w ortezach stabilizujących kolana na obu nogach. Lata walki, pomimo wielu sukcesów, w tym najważniejszego że wciąż na przekór chorobie – jestem, przyniosły też i nowe problemy.

Moja walka z licznymi chorobami, w tymi najmocniej wyniszczającą boreliozą trwa od wielu lat, choroba przebiega w cyklach, gdy się zaostrza skutecznie więzi mnie w domu, lecz gdy choć trochę odpuszcza walczę o to aby wciąż powracać na górskie szlaki, gdzie odnajduję na nowo piękno, siły i sens…

Wiosną tego roku (12.06.2023) doszło u mnie do złamania zmęczeniowego V kości śródstopia prawej stopy. Jest to bezpośrednie następstwo niedowładów, szpotawego ustawienia stóp, przenoszącego podczas chodu większość obciążenia na tą właśnie jedną kość. Sześć tygodni unieruchomienia kończyny, wpierw w gipsie, potem bucie Walkera, nie dało żadnych efektów. Złamanie się nie zrosło, wymagać będzie zespolenia chirurgicznego. Jego koszt w prywatnej klinice to kwota około 4000 do 5500 zł, w zależności od ostatecznie wybranej przez lekarzy metody. Do tego dochodzą dalsze koszty związane z późniejszą rehabilitacją.

Wiosną tego roku (12.06.2023) doszło u mnie do złamania zmęczeniowego V kości śródstopia prawej stopy, tu zdjęcia wykonane na szpitalnym ostrym dyżurze ujawniające rzeczowe złamanie…

Liczy się tu czas, istnieje bowiem duże ryzyko że w wyniku zwiększonego obciążenia lewej stopy – już poważnie przeciążonej opisanym wyżej zmienionym chorobowo chodem – dojdzie do dokładnie takiego samego urazu również w niej, wówczas przestałbym się ruszać w ogóle… To z kolei oznaczałoby zielone światło dla polineuropatii i neuroboreliozy, wywołując szybką degradację mięśni.

Zastosowane unieruchomienie, wpierw gips, potem but Walkera nie przyniosły oczekiwanych skutków, kości wciąż mocno obrzękniętej stopy nie zrosły się wymagając zespolenia chirurgicznego

Tylko stale walcząc, ruszając się, zaniki te są pod kontrolą. Lata kosztownego leczenia, współfinansowanego również dzięki wielu ludziom dobrej woli, uniemożliwiają mi zebranie kwoty niezbędnej na konieczny zabieg zespolenia kości, oraz późniejszą rehabilitację. Stąd mój apel o wsparcie, o pomoc w pokonaniu tej kolejnej przeszkody, która pomimo że drobna w tych okolicznościach może przynieść poważne następstwa…

Zmorą tego typu złamań jest trudne gojenie, prowadzące do różnych powikłań, a prawie zawsze wymagające zabiegu zespolenia, tak stało się również i u mnie, po lewej zdjęcie kontrolne z dnia 18.07.2023 ujawniające brak zrostu, po prawej porównanie stanu po złamaniu obu zdjęć z 12.06 i 18.07.2023

W celu zebrania środków na zabieg otwarto dla mnie zbiórkę na portalu siepomaga.pl, która osiągnęła 100% swojego celu, w związku z czym została zamknięta 13.08.2023 roku – z całego serca dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój apel i wsparli w tej walce! 

  

choroby i urazy z którymi się zmagam:

 • neuroboreliozę
 • polineuropatię obwodową
 • niedowład spastyczny kończyn dolnych
 • niedowład kończyn górnych
 • wielopoziomową dyskopatię kręgosłupa z przepuklinami międzykręgowymi na odcinku: lędźwiowym, piersiowym i szyjnym
 • przewlekły ostry zespól bólowy
 • przykurcz Dupuytrena
 • zespół Scheuermanna
 • astmę oskrzelową
 • zespół jelita drażliwego
 • uraz skrętny i chondromalację chrząstek kolana prawego stopnia II i III
 • usunięcie (meniscectomia) częściowe łąkotek kolana prawego
 • nadkrzepliwość krwi (mutacja typu Leiden genu czynnika V)
 • całkowite zerwanie (niezespolone) więzadła ATFL stawu skokowego stopy
 • kręgozmyk kręgosłupa na odcinku szyjnym
 • zanikowe zapalenie skóry
 • złamanie zmęczeniowe V kości śródstopia stopy prawej / chirurgiczne nastawienie złamania z wewnętrzną stabilizacją kości stępu i śródstopia

Niedowłady nóg i szpotawe ustawienie stóp, walka z bólem, oraz nie zawsze słuchającymi mnie mięśniami to moja codzienność, jednak na przekór temu, gdy tylko to możliwe staram się wciąż czerpać jak najwięcej piękna z życia – tu po prawej z Żoną podczas wycieczki do Ojcowskiego Parku Narodowego latem 2022 roku.

Pełna historia moich zmagań z chorobą, dostępna jest w dziale „O MNIE – moja historia”, gdzie zostaniecie przeniesieni klikając poniższy buton…