Góry-moje miejsce na ziemi edycja II

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja II – aktualizacja: 03.09.2014

sponsor nagród i organizator konkursu:

patronat medialny:

konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja II – ogłoszenie wyników

Wraz z dniem 04.09.2014, II edycja dorocznego konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” przeszła do historii witryny… konkurs się skończył, to prawda, jednak to co po sobie pozostawił – wszystkie pozytywne emocje, pozostaną już ze mną, a mam nadzieję że i z uczestnikami. Każdy z konkursów organizowanych na łamach witryny jest bardzo pozytywnym doświadczeniem, tym razem jednak kończący się właśnie konkurs, pozostawił po sobie o wiele bardziej intensywne doznania. Przyczyn tego upatrywać można w wielu aspektach jego przebiegu, wśród nich te najważniejsze to znacznie większa popularność konkursu. Liczba osób które wzięły w nim udział wzrosła o blisko 200% w stosunku do roku ubiegłego i wyniosła 351 uczestników, którzy nadesłali 915 fotografii.

Tak duża popularność przyczyniła się również do tego że dzięki uczestnikom konkurs odwiedził jeszcze odleglejsze rejony górskie, bez mała w „Galerii konkursowej” gościły fotografie reprezentujące większość z pasm górskich całego świata, w tym: Alp, Himalai, Nepalu, Pamiru, Gór Skalistych w USA, Wielkiego Kanionu w Colorado, Norweskich lodowców i fiordów, Parku Yellowstone,  gór w Irlandii (pasmo Carrauntoohilla), góry Kaukazu, Uralu, Kanady, górę Synaj,  Pamukkale (Turcja), oraz oczywiście nasze polskie pasma, jak i wiele innych niezwykłych miejsc… to była wspaniała podróż która zabrała nas w piękne miejsca, ukazując jakże różne oblicza gór – naszych gór – serdecznie dziękuję uczestnikom za tą możliwość poznania tych wszystkich miejsc.

Innym ważnym aspektem czyniącym ten konkurs wyjątkowo udanym była nadal rosnąca liczba niepełnoletnich uczestników. To zawsze powód do radości, gdyż to oni są przecież naszymi następcami, to oni odziedziczą po nas pasję i miłość do gór, niosąc jej przesłanie dalej. Wśród zgłoszeń jakie trafiły do konkursu, było tez wiele opatrzonych komentarzami, opowiadającymi niezwykłe historie związane z powstaniem danego zdjęcia, opisującymi miejsca, uczucia, oraz chwile szczególnie ważne dla osób które je wykonały. Pozwolę sobie tutaj przytoczyć jeden z takich komentarzy – cytat który najlepiej oddaje sens organizowania takich konkursów, ale też ukazującym piękno gór – piękno które wciąga, przywiązuje, ubogaca, oraz daje siły…

„Byłam po raz pierwszy w górach i byłam oszołomiona tym, jak jest tam pięknie.
Nie wiedziałam, że można być tak blisko nieba, że trawa może być taka zielona,
a słońce może świecić tak czysto i jasno. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz tam
powrócę i że jeszcze uda mi się przejść wiele innych górskich szlaków.”

uczestniczka konkursu „Góry – moje miejsce na ziemi”:

Wiktoria Wizner

Te słowa, tak proste, a tak pełne, tak głęboko i pięknie charakteryzujące piękno gór… dziękuję za nie, dziękuję Wszystkim użytkownikom za podzielnie się swymi doznaniami, myślami, swymi górami – dziękuję za uczestnictwo w konkursie, życząc równocześnie wszystkim wielu pięknych wypraw w góry całego świata, odkrywania miejsc znanych i nie znanych – zawsze na nowo dla siebie, bezpiecznych powrotów i oczywiście pięknych zdjęć.

*    *    *

Wyniki… tym razem ze względu na dużą ilość zdjęć jakie napłynęły do konkursu, jury konkursowe miało wyjątkowo trudne zadanie… Zdjęcia oceniane były pod kątem zgodności z tematem konkursu, warsztatu i indywidualnego podejścia do tematu. Biorąc pod uwagę tak dużą liczbę zdjęć podlegającą ocenie nie sposób było zamknąć się w wymienionej regulaminem puli nagradzanych miejscach, oczywiście nie możliwe było też nagrodzenie wszystkich wartościowych zdjęć.

Po niełatwych obradach jury konkursowe w składzie: Sebastian Nikiel (przewodniczący jury), Piotr Dziki (juror), Szymon Baron (juror), zdecydowało się więc przyznać wszystkie wymieniane regulaminem wyróżnienia, plus nagrody dodatkowe. Niewielkim, acz mam nadzieję miłym, zmianom uległ też sam podział nagród, udało się bowiem wygospodarować środki na kolejne nagrody, które umożliwiły przyznanie dodatkowych nagród, oraz wzbogacenie puli nagród dla I wyróżnienia, gdzie zamiast bidonu firmy Slazenger, laureat otrzyma markową torbę fotograficzną firmy Camrock model X38 City. Łączna pula przyznanych nagród i wyróżnień wyniosła aż 12 zamiast 7 przewidzianych zasadami konkursu:

nagrody główne:

 • MIEJSCE I – Michał Kasperczyk / za zdjęcie: „Władca gór”
 • MIEJSCE II – Bogusław Pawłowski / za zdjęcie: „Powiew wolności”
 • MIEJSCE II (ex aequo) –  dag / za zdjęcie: „Dolina Chochołowska”
 • MIEJSCE III – Joanna Cora / za zdjęcie: „Widok z Trzydniowiańskiego Wierchu na Kończysty Wierch i Starorobociański Wierch w jesienne popołudnie”
 • MIEJSCE III (ex aequo) – perlikowski / za zdjęcie: „Przed zachodem”

wyróżnienia:

 • WYRÓŻNIENIE I – Jarosław Durbas / za zdjęcie: „Okolice przełęczy Laurebina, w tle od lewej : Himal Chuli 7893m, Ngadi Chuli 7871m, Manaslu 8163m”
 • WYRÓŻNIENIE II – Karol Grabski / za zdjęcie: „Boskie światło”
 • WYRÓŻNIENIE III – Piotr Lisowski / za zdjęcie: „Kurtyna w górę”

wyróżnienia specjalne / dodatkowe:

 • WYRÓŻNIENIE IV – Danka Brachmański / za zdjęcie: „Góry – moje miejsce na ziemi – miejsce w którym jest chwila na przemyślenia”

nagroda publiczności:

 • NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Małgorzata Jatczyk / za zdjęcie: „Wiosna w Tatrach – krokusy” – ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 1201
 • NAGRODA PUBLICZNOŚCI I wyróżnienie specjalne – Ania Bębenista / za zdjęcie: „Poranna przechadzka ku Słońcu” – ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 1165
 • NAGRODA PUBLICZNOŚCI II wyróżnienie specjalne – riskyentry / za zdjęcie: „Piękno” – ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 967

W imieniu własnym i całego Jury serdecznie gratuluję Zwycięzcom – Sebastian Nikiel

Zapraszam do „Galerii pokonkursowej” i zapoznanie się z nagrodzonymi zdjęciami

Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii „Nagroda Publiczności” / aktualizacja: 20.08.2014

Konkurs fotograficzny, odbywający się pod hasłem przewodnim:

„Góry – moje miejsce na ziemi” – edycja II

Po trzech miesiącach – 20.08.2014, nadszedł czas zamknięcia etapu zgłaszania zdjęć do II dorocznej edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi”. Konkursu którego przebieg dzięki Wam wszystkim, którzy wzięliście w nim udział, przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Do chwili zamknięcia konkursu do „Galerii konkursowej” trafiło 915 fotografii, 351 uczestników. To dwukrotnie więcej niż podczas pierwszej edycji konkursu w roku 2013 – serdecznie Wszystkim dziękuję za udział, to dzięki Wam konkurs ten staje się coraz pełniejszy, barwniejszy, ukazujący coraz to inne oblicza tak drogich nam gór.

*    *    *

W tegorocznym konkursie wprowadzono również nową kategorię – „Nagrodę publiczności”, gdzie to Wy typowaliście zdjęcie które otrzymać miało nagrodę. Etap ten rozgrywany był na profilu witryny na łamach portalu Facebook. Z całą pewnością to właśnie ten etap przyczynił się walnie do zwiększenia popularności konkursu, wzbogacił go również o nowy sposób rywalizacji, rozgrywanej na zupełnie innym poziomie. Nie wszystko jednak w tym etapie przebiegało tak gładko jak mógłbym tego sobie życzyć jako organizator, miało miejsce kilka niechlubnych incydentów – prób sztucznego poodbijania ilości głosów, oraz oskarżeń o takie praktyki. Było to niemiłe doświadczenie, jednak było ono również lekcją, z której na pewno zostaną wyciągnięte winsoki, co z całą pewnością znajdzie swoje odbicie w regulaminie kolejnej edycji konkursu.

Etap głosowania w kategorii „Nagrody publiczności” trwał do chwili zakończenia etapu zgłaszania prac to jest do północy 20.08.2014, zaraz potem podliczone zostały głosy oddane pod zdjęciami uczestników (polubieniami), po czy o drugiej w nocy, oficjalnie ogłoszono zwycięzcę, którym jest Pani:

 • Małgorzata Jatczak – za zdjęcie pod tytułem: „Wiosna w Tatrach – krokusy” / ilość głosów: 1201

Ze względu jednak na niewielkie różnice pomiędzy trzema fotografiami z czołówki, zdecydowałem się przyznać dwa dodatkowe wyróżnienia, poszerzając pulę nagród o kolejne. I tak przyznano dwa specjalne wyróżnienia dla zdjęć które otrzymały odpowiednio:

 • zdjęcie AnkaB pod tytułem „Poranna przechadzka ku słońcu” / ilość głosów: 1165
 • zdjęcie Riskyentry pod tytułem „Piękno” / ilość głosów: 967

W imieniu własnych i całego jury serdecznie gratuluję nagrodzonym osobom.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – laureaci:

Nagroda publiczności Małgorzata Jatczak – za zdjęcie pod tytułem: „Wiosna w Tatrach – krokusy” / ilość głosów: 1201

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 • Statyw fotograficzny firmy ESPERANZA model EF109 (maks. Wysokość 128 cm, udźwig 2kg, kolor srebrny, w komplecie futerał)
 • Album krajoznawczy „Najpiękniejsze zabytki świata” wydawnictwa Catra Blanca
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura

.

.

.

Specjalnie wyróżnienie dla AnkaB za zdjęciem pod tytułem „Poranna przechadzka ku słońcu” / ilość głosów: 1165

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA pojemność 750ml
 • Mata turystyczna do siedzenia firmy KARRIMOR (kolor fioletowy)
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”

.

.

.

.

Specjalnie wyróżnienie dla Riskyentry za zdjęcie pod tytułem „Piękno” / ilość głosów: 967

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi”
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią”
 • Mata turystyczna do siedzenia firmy KARRIMOR (kolor fioletowy)
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”

.

.

.

Przed nami etap obrad jury – etap trudny zawsze, tym razem jednak wyjątkowo, jury musi wybrać zaledwie 6 zdjęć które zostanie nagrodzone, z 915 biorących udział w konkursie… to trudne zadanie, tym bardziej że każde ze zdjęć opowiada własną indywidualną historię, że często wiąże się z nim jakaś ciekawa opowieść, wspomnienia, którymi uczestnicy dzielili się z nami zgłaszając zdjęcie do konkursu. Chciałbym jednak byście pamiętali, że wszyscy powinniście się czuć zwycięzcami – powracając w góry, czerpiąc z ich siły, oraz mistycyzmu, zarażając tą wspaniałą pasją innych.

Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 04.09.2014, w międzyczasie zaś zapraszam wszystkich do odwiedzania „Galerii pokonkursowej” i zapoznania się ze zgłoszonymi pracami.

O konkursie:

Po niespełna roku, końcem maja startuje druga edycja „flagowego” konkursu fotograficznego prowadzonego na łamach strony www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl), przebiegającego pod hasłem przewodnim „Góry – moje miejsce na ziemi”. Podobnie jak rok temu konkurs ma zachęcić wszystkich kochających góry do podzielenia się z innymi ich pięknem, rozpatrywanym przez pryzmat własnego do nich stosunku, oraz doświadczeń z nich wyniesionych. Takie ujęcie tematu pozostawia bardzo duże pole dla wyobraźni uczestników, to więc jak zostanie ono zinterpretowane zależy od uczestników, z jednym tylko warunkiem iż zgłaszane zdjęcie musi nawiązywać do gór. Podobnie również jak rok temu nie ogranicza się, a wręcz jest to pożądane, by przedstawiane zdjęcia przedstawiały nie tylko polskie, ale góry całego świata. Konkurs adresowany jest do wszystkich kochających góry i je fotografujących, bez względu na markę i rodzaj posiadanego aparatu, serdecznie zapraszam również do uczestnictwa osoby niepełnoletnie, które już wielokrotnie wykazały się we wcześniejszych konkursach szczególną wrażliwością na piękno, nieskrępowaną wiedzą warsztatową.

Inaczej niż rok temu pula nagród została bardzo wzbogacona, wśród których są markowe akcesoria fotograficzne, oraz ciekawe, pięknie ilustrowane wydawnictwa. Wyznaczono również nowy typ nagrody, przyznawany przez samych uczestników, oraz publiczność – „Nagroda publiczności”, mam nadzieję że takie rozwiązanie przypadnie wszystkim do gustu, tworzy bowiem sytuację swoistej „równowagi” gdzie zdjęciu któremu nie zostało przyznane wyróżnienie przez jury konkursowe ma nadal szansę zdobyć nagrodę publiczności.

Zachęcam serdecznie do uczestnictwa, do dzielnie się tym co nas samych urzekło w górach, do promowania ich piękna, oraz zachęcania innych do ich poznania, eksplorowania i pokochania. Życzę Wszystkim powodzenia.

Sebastian Nikiel

Skrócony regulamin konkursu:

Cel konkursu:

 1. Konkurs „Góry – moje miejsce na ziemi…” jest konkursem fotograficznym, w którym biorący udział zgłaszają własne zdjęcia, pozostające w zgodzie z hasłem przewodnim, tudzież ukazującymi piękno gór, oraz emocje jakie mogą one wywoływać w odczuciu osobistym. Ostateczna interpretacja hasła konkursu, pozostaje w gestii zgłaszającego do niego zdjęcia, jednak fotografie muszą nawiązywać do głównego tematu konkursowego – ukazania piękna gór.

Zasady:

 1. By wziąć udział w konkursie należy wysłać zgłaszane do konkursu zdjęcia na adres mailowy – konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl.
 2. Każdy uczestnik konkursu fotograficznego może nadesłać maksymalnie trzy fotografie, związane z tematyką konkursową, czyli odnoszące się do piękna gór, oraz uczuć jakie piękno to wywołuje, interpretacja tych cech jest sprawą wyłącznie indywidualną.
 3. Zgłaszane zdjęcia muszą mieć minimum 1024px szerokości oraz 720px wysokości, przy czym ich waga maksymalna nie może przekraczać 10mb dla jednego zdjęcia. Do konkursu można zgłaszać również zdjęcia panoramiczne dla których minimalna szerokość pozioma to 2048px i pionowa 1024px, dopuszcza się również prace czarno-białe, wykonane w odcieniu sepii, oraz zdjęcia HDR.
 4. W wiadomości prócz zdjęć należy podać dane w kolejności dodawania zdjęć:
  • tytuł zdjęcia
  • Imię i nazwisko autora
  • LOGIN pod jakim zdjęcia będą prezentowane w galerii konkursowej, o ile nie chcemy by były prezentowane pod naszym imieniem i nazwiskiem
  • zgodę lub jej brak na uczestnictwo w rywalizacji o nagrodę publiczności na łamach portalu Facebook (szczegóły w sekcji regulaminu „Nagroda publiczności”)
  • miejsce i datę wykonania (nie obowiązkowo)
  • model aparatu fotograficznego (nie obowiązkowo)
  • mile widziany jest również szerszy komentarz do zdjęcia, co przedstawia sfotografowana scena / obiekt (nie obowiązkowo)
 5. Zabrania się dokonywania głębszych zmian w zdjęciach, za pomocą programów do obróbki zdjęć, dopuszczalne są jedynie podstawowe korekty jak: zmiana kontrastu, poprawa balansu bieli i nasycenia, oraz kadrowanie. Dopuszcza się również dodanie winiety do zdjęcia, oraz ramki o ile służy to podniesieniu jego walorów estetycznych. Zdjęcia noszące cechy innych od wymienionych ingerencji, w tym szczególnie zmiana elementów kadru (usuwanie, dodawanie innych od pierwotnie występujących na zdjęciu) będą dyskwalifikowane z konkursu. Decyzja o zdyskwalifikowaniu jest podejmowana przez Jury konkursowe i jest ostateczna.
 6. Również zdjęcia o wyjątkowo niskich walorach estetycznych, obraźliwe, bądź naruszające prawo, będą dyskwalifikowane z udziału w konkursie, bez obowiązku informowania o tym osób które nadesłały takie fotografie. Zgłaszane na konkurs prace nie mogą być równocześnie zgłoszone do innych, trwających równolegle konkursów, ani też być już na takowych nagradzane.
 7. Nie ogranicza się w żaden sposób zasięgu konkursu, zgłaszane fotografie mogą przedstawiać dowolne pasma górskie z dowolnego miejsca na świecie. Nie ogranicza się również zakresu czasowego w jakim zdjęcia zgłaszane zdjęcia zostały wykonane, mogą one pochodzić z bieżącego okresu, jak i z lat wcześniejszych.
 8. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.

Do kogo adresowany jest konkurs:

 1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno fotoamatorów, jak i osób zajmujących się fotografią zawodowo, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego.
 2. Konkurs ma charakter otwarty, może w nim wziąć każda osoba, również niepełnoletnia, jednaka w przypadku tych ostatnich konieczna będzie zgoda rodziców, na udostępnienie danych osobowych (druk zgody do pobrania <TUTAJ>). Wypełniony i podpisany formularz należy wysłać na mail konkursowy konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl, jako skan podpisanego dokumentu (jako załącznik do nadesłanych zdjęć).
 3. Konkurs ma zasięg krajowy i odbywa się wyłącznie na terenie całej Polski, dopuszcza się jednak udział osób spoza granic kraju, jednak w przypadku zdobycia przez nich w konkursie nagród, należy liczyć się z koniecznością pokrycia części kosztów (różnicy pomiędzy kosztem wysyłki krajowej, a zagranicznej) wynikających z przesyłki nagrody poza teren polski.

Terminarz:

 1. Konkurs ma pięć etapów:
  1. zgłoszenie prac konkursowych (do konkursu głównego i o nagrodę publiczności)
  2. głosowanie i ocena prac przez jury konkursowe
  3. wybór najlepszego zdjęcia przez internautów (w publicznym głosowaniu na profilu witryny na portalu Facebook)
  4. ogłoszenie wyników głosowania internautów i przyznanie nagrody publiczności
  5. ogłoszenie wyników przez jury przyznające nagrody główne, oraz poinformowanie mailowo osób nagrodzonych
 2. Pierwszym etapem konkursu jest etap zgłaszania zdjęć trwający od 20.05.2014 do 20.08.2014 do godziny 24:00 (decyduje godzina i data wpłynięcia maila).
 3. Równoległe, podczas trwania konkursu, zgłoszone prace, spełniające wyżej wymienione wymogi techniczne, oraz nie noszące znamion zabronionej ingerencji w zdjęcie, zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu, będą zamieszczane w przeciągu 72 godzin od chwili otrzymania maila z załączonymi zdjęciami, w „Galerii konkursowej” na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl), oraz w albumie konkursowym na profilu witryny na portalu Facebook / pod warunkiem że uczestnik wyraził chęć rywalizacji o nagrodę publiczności) jednak organizator dołoży wszelkich starań by zdjęcia trafiały do galerii jak najszybciej.
 4. Po zakwalifikowaniu zdjęć, oraz ich zamieszczeniu w „Galerii konkursowej”, jak i albumie na łamach profilu witryn na portalu Facebook, zgłaszający otrzyma od organizatora informację o tym za pomocą maila.
 5. Po zamknięciu etapu zgłaszania prac to jest 20.08.2014 rozpocznie się kolejny etap konkursu – głosowanie i obrady Jury, podczas których wyłonieni zostaną zwycięscy, oraz osoby wyróżnione. Jury zastrzega sobie prawo do nie przyznania nagród głównych, jeśli nie uda się takiego wyłonić, oraz nie przyznawania wyróżnień, jeśli żadne ze zdjęć zgłoszonych do konkursu nie będzie przedstawiało odpowiedniego poziomu artystycznego i warsztatowego. Etap głosowania trwać będzie od 21.08.2014 do 03.09.2014 roku.
 6. Po zakończeniu głosowania przez Jury, na stronie konkursowej, zostaną ogłoszeni zwycięscy konkursu w kategorii nagród i wyróżnień głównych – co będzie miało miejsce 04.09.2014 roku.
 7. Po zakończeniu obrad i ogłoszeniu wyników osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wyniku za pomocą maila, oraz poproszone o podanie adresu pod który zostaną wysłane nagrody. Uwaga – jeśli osoby nagrodzone nie skontaktują się i nie podadzą rzeczowego adresu w ciągu czternastu dni od daty ogłoszenia wyników – to jest 18.09.2014 nagrody będą przekazane na poczet kolejnych konkursów.

Nagroda publiczności:

 1. W II edycji konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” zostaje wprowadzona dodatkowa kategoria – „Nagroda publiczności”. By wziąć udział w tej części konkursu, rywalizując o wymienioną nagrodę zgłaszający do konkursu zdjęcia uczestnik, musi tylko określić w wiadomości mailowej podczas przesyłania zdjęć czy chce aby jego zdjęcia zostały dodane do albumu konkursowego na łamach serwisu Facebook. Jeśli taką zgodę wyraża zakwalifikowane do konkursu zdjęcia, będą równocześnie zamieszczane w Galerii konkursowej” witryny, oraz jej profilu na łamach Facebooka.
 2. By głosować na zdjęcia w tej kategorii należy wejść na profil witryny na Facebooku, „Polubić” stronę, następnie przejść do albumu konkursowego i kliknąć „Lubię to” pod swoim kandydatem.
 3. Na każde zdjęcie można głosować tylko jeden raz. Głosowanie na nagrodę publiczności trwa równolegle przez cały czas trwania etapu zgłaszania zdjęć do konkursu i kończy się w dniu 20.08.2014 (godzina 24:00).
 4. Nagroda publiczności”, zostanie przyznana 21.08.2014 roku, nominowane do nagrody zostanie automatycznie zdjęcie które otrzymało największą liczbę głosów („polubień”).
 5. Nagroda publiczności” jest jedno stopniowa, jeśli doszłoby do sytuacji że dwa, lub więcej zdjęć otrzymałoby taką samą liczbę polubień, zwycięzcę wyłoni Jury konkursowe, w takim samym terminie jak ogłoszenie nominacji do nagród głównych to jest 04.09.2014.
 6. Nominowany autor do „Nagrody publiczności” zostanie o tym poinformowany mailowo, a informacja o tym zostanie podana na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl), oraz jej profilach społecznościowych w tym: Facebook, Twitter, Google+.
 7. Zdobycie „Nagrody publiczności” nie wyłącza z uczestnictwa w zmaganiach o nagrody główne, przyznawane przez jury konkursowe, dopuszczalna więc jest sytuacja że ta sama fotografia zostanie podwójnie nagrodzona, o ile tak zdecyduje jury konkursowe.
 8. W przypadku nie wyrażania zgody na zamieszczanie zdjęć w albumie konkursowym na łamach portalu Facebook – uczestnik nie będzie brał udziału w rywalizacji o „Nagrodę publiczności” co jednak nie wpływa na uczestnictwo w konkursie głównym.

Prawa autorskie / organizator konkursu:

 1. Wyłączonym organizatorem konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” jest właściciel i administrator strony internetowej www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) – Sebastian Nikiel.
 2. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu w żaden sposób nie zmienia, ani nie ogranicza praw autorskich właściciela zdjęcia, organizator zobowiązuje się do niewykorzystywania ich bez zgody autora, poza wykorzystaniem zgłaszanych fotografii do prezentacji prac w galerii konkursowej, jak i po konkursowej, oraz albumu konkursowego na profilu witryny na portalu Facebook (prezentacja w głosowaniu na nagrodę publiczności, o ile uczestnik wyraził chęć uczestniczenia w tej części konkursu), oraz w materiałach reklamujących konkurs (banery, plakaty…) na łamach witryny i jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 3. Autor zdjęcia zgłaszając je do konkursu musi posiadać pełnię praw autorskich do niego, oraz do elementów przedstawionych na fotografii, o ile podlegają one ustawie prawnej takiej zgody wymagającej.

Głosowanie i Jury:

 1. Jury konkursowe składa się z trzech osób – przewodniczącego i dwóch członków. Każdy z nich oceniać będzie zdjęcia wpierw w sposób niezależny od sobie wyłaniając grupę 10 najlepszych jego zdaniem zdjęć. Następnie podczas wspólnych obrad z powstałej w tej sposób grupy 30 najlepszych fotografii wybrane zostaną zdjęcia typowane do nagród.
 2. Ze względu na wprowadzoną nową nagrodę (Nagroda publiczności) jeśli doszłoby do opisanej wyżej sytuacji iż jedna, lub więcej, fotografii otrzymałoby taką sama ilość głosów, decyzję o zwycięstwie w tej kategorii podejmie jury konkursowe w trybie normalnym, to jest w chwili ogłoszenia nominacji do nagród głównych.

Skład Jury:

Sebastian Nikiel – związany z górami od najmłodszych lat życia, fotograf amator, poeta, artysta plastyk… Góry są moim źródłem siły i inspiracji, wiernym Przyjacielem, oraz nauczycielem, fotografia natomiast metodą na dzielenie się pięknem jakiego w nich doświadczam…

.

witryna: www.zyciepisanegorami.pl


Piotr Dziki – wokół siebie szukam ciekawych miejsc i ładnych krajobrazów które cenię najbardziej, obojętnie czy w górach czy na nizinach – moje zdjęcia, to „okienka wspomnień” z tych wszystkich miejsc…

witryna: www.zuziawdrodze.blogspot.com

.

.


Szymon Baron – podróżnik (odwiedził większość państw Europy), społecznik (prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Oddziału PTT w Bielsku-Białej), turysta górski zakochany w Karpatach Ukraińskich; fotografuje by utrwalić piękno i różnorodność odwiedzanych miejsc…

witryna: www.szymek.ptt.org.pl

.

Nagrody
 1. W konkursie fotograficznym „Góry – moje miejsce na ziemi” przyznane zostaną trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia, oraz jednostopniowa „Nagroda publiczności”.
 2. Przyznane przez Jury nagrody nie podlegają wymianie na pieniądze, oraz inne nagrody, a decyzja Jury o podziale nagród jest ostateczna.

MIEJSCE I

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Monopod fotograficzny, z głowicą 2D, dodatkową stopką i pokrowcem firmy CAMROCK model M140 (kolor czarny – maks. wysokość robocza 178cm, udźwig głowicy 5kg, w komplecie futerał)
 • Torba fotograficzna firmy CAMROCK model X38 City
 • Album krajoznawczy „Góry świata. Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy” wydawnictwa DRAGON
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”

MIEJSCE II

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Monopod fotograficzny, z głowicą 2D, dodatkową stopką i pokrowcem firmy CAMROCK model M140 (kolor czarny – maks. wysokość robocza 178cm, udźwig głowicy 5kg, w komplecie futerał)
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 • Album krajoznawczy „Góry świata. Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy” wydawnictwa DRAGON
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”

MIEJSCE III

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Monopod fotograficzny, z głowicą 2D, dodatkową stopką i pokrowcem firmy CAMROCK model M140 (kolor czarny – maks. wysokość robocza 178cm, udźwig głowicy 5kg, w komplecie futerał)
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”
 • Album krajoznawczy „Góry świata. Najpiękniejsze szczyty i krajobrazy” wydawnictwa DRAGON
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Statyw fotograficzny firmy ESPERANZA model EF109 (maks. Wysokość 128 cm, udźwig 2kg, kolor srebrny, w komplecie futerał)
 • Album krajoznawczy „Najpiękniejsze zabytki świata” wydawnictwa Catra Blanca
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura

WYRÓŻNIENIE I

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Album krajoznawczy „100 najpiękniejszych miejsc świata” wydawnictwa Dragnon
 • Bidon turystyczny firmy SLAZENGER (czarny z zielonym) – poj. 1 litr
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura

WYRÓŻNIENIE II

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Mata turystyczna do siedzenia firmy KARRIMOR (kolor niebieski)
 • Bidon turystyczny firmy SLAZENGER (czarny z zielonym) – poj. 1 litr
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura

WYRÓŻNIENIE III

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Bidon turystyczny firmy SLAZENGER (srebrny+czarny) – poj. 1 litr
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Książka wydawnictwa PASCAL: „Praktyczny przewodnik – Słowacja”
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • Atlas kieszonkowy „Tatry polskie” wydawnictwa Sygnatura
Postanowienia końcowe wyciągu z regulaminu:
 1. Wszystkie nagrody w konkursie są ufundowane przez administratora witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) bez udziału firm trzecich.
 2. Patronem medialnym konkursu fotograficznego „Góry – moje miejsce na ziemi” jest portal www.konkursfotograficzny.info.
 3. Patronat honorowy nad konkursem „Góry – moje miejsce na ziemi” sprawuje Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Bielsko-Biała – www.bielsko.ptt.org.pl.
 4. Dopuszcza się zmiany w terminarzu trwania konkursu, w tym przedłużenie okresu zgłaszania prac konkursowych, w przypadku małej ilości zgłoszonych fotografii, informacja o takich zmianach będzie publikowana z wyprzedzeniem na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) oraz jej wszystkich profilach na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 5. Kwestie nie rozstrzygnięte w regulaminie regulują odpowiednie przepisy polskiego prawa w zakresie kodeksu cywilnego.
Linki / Do pobrania:

Linki:

Do pobrania:

autorskie tomiki poezji Sebastiana Nikiel

W skład nagród wchodzą moje dwa autorskie tomiki poezji: „Na krawędzi” wydany w styczniu 2013 roku, oraz najnowszy „Poza krawędzią” wydany w marcu 2014 roku. Każdy z tomików stanowi duchowe świadectwo moich losów, na przestrzeni ostatnich 10 lat, opisując często dramatyczne zmiany mojego życia, rozważania nad sprawami codziennymi, ale też nawiązując w wielu przypadkach do tak drogich mi gór. Pierwszy z tomików zamyka w swej treści lata 2003 – 2008, drugi rozpoczyna swą opowieść od stycznia 2009 do końca 2013 roku. Każdy z tomików został wzbogacony moimi grafikami, w pierwszym znajduję się ich 8, w drugim 9, łącznie zawierają one 88 wierszy. Wierzę że dobór wierszy, ich szeroki przekrój tematyczny, sprawi iż każdy znajdzie w nim coś dla Siebie…

Tomiki te wspierają również moją walkę z chorobą, można go bowiem zakupić na moich aukcjach charytatywnych „Allegro” do których odwiedzenia i zakupu tomiku serdecznie zapraszam – wszystkie zebrane środki ze sprzedaży tomiku, zostaną przekazane na moje subkonto w fundacji „Słoneczko” ze wskazaniem na moje dalsze leczenie. Więcej informacji o tomikach, historii ich powstania, w zakładce „Kup tomik”.

sponsor nagród i organizator konkursu:

patronat medialny:


konkurs: „Góry – moje miejsce na ziemi” edycja II