KUP TOMIK

autorskie tomiki poezji / o treści i zasadach zakupu

profilki

aktualności – wstrzymanie sprzedaży tomików / publikacja: 14.11.2020

Szanowni Państwo

Z przykrością informuję że w związku z wyczerpaniem się nakładu wszystkich czterech autorskich tomików poezji, oraz brakiem środków na ich dodruk w chwili obecnej nie będzie możliwy ich zakup. Ten rok dla wszystkich nas, w wielu wymiarach okazuje się trudny, często zmuszając do wyborów pomiędzy tym co niezbędne, a co można odłożyć na przyszłość. Tak i tu sytuacja zmusiła mnie to odłożenia dodruku tomików, co gdy tyko będzie możliwe na pewno mieć miejsce będzie, a o czym poinformuję na łamach strony.

tytułem wstępu…

W niniejszym dziale znajdą Państwo skrócone informację o wszystkich wydanych przeze mnie tomikach poezji, w tym najnowszego wydanego w czerwcu 2019 roku „W poszukiwaniu równowagi…”, oraz trzech wcześniejszych: wydanego w 2016 roku tomiku „Odnaleźć światło w ciemności”, wydanego w roku 2014 „Poza krawędzią” i debiutanckiego „Na krawędzi” wydanego w roku 2013.

W dziale natraficie również na informację dotyczące zasad możliwości zakupu każdego z osobna, jak i wszystkich tomików razem. Oprócz tego ze strony można pobrać darmowe fragmenty każdego z wymienionych tomików w postaci pliku PDF. Kupując tomiki wspieracie Państwo bezpośrednio moją walkę z chorobą, o czym więcej poniżej – serdecznie zapraszam do poznania tomików, oraz zakupu…

w skrócie o tomikach…
„W poszukiwaniu równowagi…”

„W poszukiwaniu równowagi…” – czasach, gdy niczym głowy hydry odrastają ekstremizm i populizm, gdy wszelkiej maści demagodzy i samozwańczy zbawiciele narodów karmią społeczeństwo tymi samymi hasłami, które w przeszłości skąpały ludzkość w morzu krwi, jak nigdy wcześniej potrzeba nam wszystkim równowagi i zdystansowania od tych zjawisk. Potrzeba też wewnętrznej reminiscencji, zatrzymania się i spojrzenia wstecz.

Musimy dziś przypomnieć sobie, jak odnajdywać i doceniać piękno w rzeczach prostych i małych. Sam nie jestem wolny od pokusy konformizmu oraz posłuchu tym czy innym hasłom, dlatego i ja wciąż poszukuję tej równowagi – starając się czerpać z rzeczy dobrych i pięknych, które są przecież obecne wokół nas. O tych wszystkich właśnie wątkach traktuje już czwarty mój tomik poezji, czasem stawiając trudne pytania, piętnując społeczną niepamięć i moralnie naganne zjawiska, ale też opowiadając o miłości i pięknie…

 • format: A5 / 152 x 214 mm
 • stron: 60

WYBRANE AUTORSKIE GRAFIKI ZAMIESZCZONE W TOMIKU:

„Odnaleźć światło w ciemności”

„Odnaleźć światło w ciemności” – trzeci autorski tomik poezji, tym razem stanowiący połączenie rozpoczętej w dwóch poprzednich tradycji wydawania utworów z kolejnych następujących po sobie lat z zaproszeniem do podróży w przeszłość, do zapoznania się z wierszami zebranymi, niepublikowanymi we wcześniejszych tomikach. Tomik otwierają wiersze z roku 2015, prowadząc następnie do 2014 roku, są więc kontynuacją historii opowiadanej przez tomik I i II, druga natomiast część tomiku prezentuje wybrane wiersze z lat 2003 – 2013.

Tomik ten ma o wiele bardziej zróżnicowaną tematykę od swych poprzedników, co jest bezpośrednim odbiciem emocji i myśli, które są pokłosiem niespokojnych, często tragicznych wydarzeń na świecie w ostatnich latach, ale też i zmian, jakie zachodzą w naszym kraju. Przede wszystkim jednak tomik, jak wcześniejsze, jest zapisem mojej własnej walki…

 • format: A6 109 / 152 mm
 • stron: 60

WYBRANE AUTORSKIE GRAFIKI ZAMIESZCZONE W TOMIKU:

„Poza krawędzią”

„Poza krawędzią” – drugi autorski tomik poezji, tym razem zawierający utwory zebrane z lat 2009 – 2013 o zróżnicowanej tematyce, poruszające się zarówno w kręgu spraw codziennych, marzeń, snów, rozważań nad przemijalnością i dylematami moralnymi, etycznymi, oraz oczywiście tak drogich mi gór. Niniejszy tomik nie bez powodu wiąże się blisko z pierwszym debiutanckim tomikiem. Tomik pierwszy prowadził nas przez lata 2003–2008, czyli okres bezpośrednio poprzedzający drastyczną zmianę mojego losu, która zapoczątkowana została w roku 2005, gdy to w wyniku wypadku uszkodziłem kręgosłup.

Rokiem przełomowym, kiedy utajony dotychczas wróg w pełni, z całą siłą ujawnił swoje oblicze i został zidentyfikowany – był rok 2009. Właśnie wówczas rozpocząłem zupełnie nową, o wiele bardziej dramatyczną walkę z boreliozą, która szybko zawładnęła moim ciałem, całkowicie odmieniając moje życie i właśnie od tych trudnych lat zaczyna się zbiór wierszy zamieszczonych w tomiku „Poza krawędzią”.

Również dlatego zauważyć można powiązanie znaczeniowe tytułów tomików. „Na krawędzi” – czyli tuż przed rozpoczęciem nowego dramatycznego etapu mojego życia, początek walki, poszukiwania nowej drogi, następnie „Poza krawędzią” – czas, gdy wkroczyłem w otchłań ciężkiej, trwającej po dziś dzień walki z chorobą. Walki prowadzonej na kilku frontach równocześnie…

 • format: A6 109 / 152 mm
 • stron: 60

WYBRANE AUTORSKIE GRAFIKI ZAMIESZCZONE W TOMIKU:

„Na krawędzi”

„Na krawędzi” – mój pierwszy autorski tomik poezji wydany w styczniu 2013 roku. Zebrane w nim wiersze pochodzą z lat 2003 – 2008. Utwory zostały tak wyselekcjonowane by przedstawiać jak najszerszy przekrój tematów poruszanych w mojej twórczości. Znalazły się tam wiersze czerpiące inspirację ze zwykłych codziennych, życiowych sytuacji, będące reminiscencją snów, myśli, marzeń, jak i też utwory zajmujące miejsce szczególne w moim sercu – wiersze poświęcone górą.

Lata z których wiersze zostały wybrane nie są też przypadkowe, lecz są jest świadomym zabiegiem. Wybór ten dzieli bowiem moją twórczość na dwa okresy, z małą częścią wspólną pomiędzy nimi. Okresy te zamykając się w latach 2003 – 2008 i kolejny 2009 do dziś… czemu akurat tak? No cóż… stali bywalcy mojej strony, wiedzą już zapewne że życie jakie znałem, to kim byłem wcześniej, zmieniło się nagle w dwóch odsłonach dramatu – pierwszy akt nastąpił w maju 2005 roku gdy uszkodziłem kręgosłup. Drugi akt miał miejsce gdy los zadrwił okrutnie ze mnie i nie poprzestał na uszkodzonym kręgosłupie, postępujących niedowładach w nogach, bólu, oraz uszkodzonym kolanie i zaatakował tym razem w postaci choroby zdiagnozowanej w połowie 2009 roku – boreliozy. Jak łatwo zauważyć pojawia się tu też „część wspólna”, są to lata pomiędzy uszkodzeniem kręgosłupa – maj 2005, a początkiem zmasowanego ataku wówczas jeszcze nie nazwanej choroby – boreliozy – który nastąpił w maju 2009…

 • format: A6 109 / 152 mm
 • stron: 60

WYBRANE AUTORSKIE GRAFIKI ZAMIESZCZONE W TOMIKU:

JAK KUPIĆ – zasady sprzedaży…

Każdy z tomików można nabyć na dwa sposoby:

 1. Zakup bezpośredni u mnie
 2. Zakup na platformie www.charytatywni.allegro.pl

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wariantów znajdziecie Państwo poniżej. Serdecznie zapraszam do zakupu…

zakup bezpośredni u mnie / cennik tomików

Pierwszą i najprostszą formą zakupu jednego, każdego z tomików osobno, lub wszystkich trzech równocześnie, w określanej przez Państwa liczbie egzemplarzy jest zakup bezpośredni u mnie. Decydując się na tą formę zakupu nie będą Państwo musieli logować się w serwisie www.charytatywni.allegro.pl, brać udziału w licytacji, tym samym czekać na jej zakończenie by dopiero się dowiedzieć czy udało się tomiki wylicytować… jest to więc forma sprzedaży kierowana do osób oczekujących szybkiej realizacji zamówienia, oraz chcących wpłacić określoną kwotę za tomik / tomiki.

Zasady:

 • Należy zapoznać się z cenami tomików, oraz kosztem transportu (patrz niżej).
 • Sumę za tomiki + koszt wybranej opcji transportu należy wpłacić na podane niżej moje subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko w tytule wpłaty wpisując: Pani / Pan (imię nazwisko kupującego) dla Sebastiana Nikiel id 34/N za zakup tomików / tomiku (tutaj tytuł/y).
 • Wysłać do mnie wiadomość mailową za pomocą formularza kontaktowego w dziale „KONTAKT”, lub na adres mailowy: zyciepisanegorami@gmail.com z informacją o dokonanej wpłacie, ilości tomików,  którego tytułu dotyczy sprzedaż („Na krawędzi”, Poza krawędzią”, czy „Odnaleźć światło w ciemności”), oraz czy życzą sobie Państwo jakąś specjalną dedykację.
 • Następnie otrzymają Państwo wiadomość zwrotną ode mnie z potwierdzeniem zakupu. Tomiki zostaną wysłane w dniu kolejnym po zaksięgowaniu wpłaty na subkonto fundacji.

UWAGA – jeśli zależy Państwo na czasie do maila z informacjami o zakupie można dołączyć potwierdzenie wpłaty wówczas tomiki zostaną wysłane już następnego dnia, w przeciwnym razie czas realizacji zamówienia będzie uzależniony od czasu zaksięgowania wpłaty na subkoncie fundacji Słoneczko (do kilku dni roboczych).

Cennik tomików przy zakupie bezpośrednim

 • Tomik poezji „W poszukiwaniu równowagi…”:
  • jeden egzemplarz 14,50 zł
  • dwa egzemplarze 28,00 zł (14,00 zł sztuka)
  • trzy egzemplarze 39 zł (13,00 zł sztuka)
  • cztery egzemplarze 48 zł (12,00 zł sztuka)
  • Pięć i więcej egzemplarzy… od 55,00 zł (11,00 zł sztuka)
 • Tomik poezji „Na krawędzi” / „Poza krawędzią” / „Odnaleźć światło w ciemności”:
  • jeden egzemplarz 10,50 zł
  • dwa egzemplarze 20,00 zł (10 zł sztuka)
  • trzy egzemplarze 28,50 zł (9,50zł sztuka)
  • cztery egzemplarze 36 zł (9 zł sztuka)
  • Pięć i więcej egzemplarzy… od 42,50zł (7,50zł sztuka)
 • Zakup równocześnie wszystkich trzech tomików „Na krawędzi”+”Poza krawędzią”+„Odnaleźć światło w ciemności”:
  • jeden komplet (trzy tomiki) – 28,50 zł (9,5 zł sztuka)
  • dwa komplety – 54,00 zł (9 zł sztuka)
  • trzy komplety – 72,00 zł (8 zł sztuka)
  • cztery i więcej kompletów… od 84 zł (7 zł sztuka)

Powyższe ceny nie są oczywiście sztywnym imperatywem, jeśli chcecie Państwo wpłacić mniej, lub więcej bardzo proszę o informację, ucieszę się z każdego wsparcia – gdyż każde z nich pomaga mi wciąż trwać oporem wobec destrukcyjnej choroby i kontynuować leczenie…

koszty transportu

Cennik wysyłki dla przesyłek na terenie Polski / Poczta Polska:

 • List polecony zwykły:
  • 1 do 5 tomików – 9,50 zł
  • 6 do 10 tomików – 12,50 zł
 • List polecony priorytetowy:
  • 1 do 5 tomików – 12,50 zł
  • 6 do 10 tomików – 15,50 zł
 • Paczka pocztowa priorytetowa:
  • 6 do 20 tomików – 16,50 zł 
  • 21 – 40 tomików – 32,50 zł
 • Paczka pocztowa priorytetowa za pobraniem:
  • 6 do 20 tomików – 21,50 zł
  • 21 do 50 tomików – 32,50 zł

Przesyłki nadawane są w dni robocze od poniedziałku do piątku.

W przypadku wysyłki poza granicę Polski, bardzo proszę o kontakt mailowy w celu ustalenia ceny i formy wysyłki: zyciepisanegorami@gmail.com

dane dla wpłat bezpośrednich

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

Stawnica 33

77 – 400 Złotów

numer konta dla wpłat w złotych (krajowych):

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

nazwa i adres banku

Spółdzielczy Bank Ludowy

Zakrzewo / Oddział Złotów

Ważne! Wysyłając środki bardzo proszę wpisać w tytule przelewu:

Pani / Pan (imię nazwisko kupującego) dla Sebastiana Nikiel id 34/N za zakup tomików / tomiku (tutaj tytuł/y).  – w przeciwnym razie kwota nie trafi na moje subkonto…

ZAKUP TOMIKÓW PRZEZ SERWIS www.charytatywni.allegro.pl

Kolejną możliwością zakupu tomików są aukcje charytatywne na nowej platformie serwisu allegro: www.charytatywni.allegro.pl. Platforma ta umożliwia wystawianie aukcji, których celem jest wsparcie finansowe, poprzez licytowanie i zakup wystawianych tam przedmiotów, na aukcji danego chorego. Jest to więc wyłącznie forma licytacji, bez opcji „Kup Teraz”. Licytacje trwają do 14 dni.

Zasady zakupu:

 • Proszę przejść na stronę serwisu (link), a następnie w mojej zbiórce, wybrać interesującą Was aukcję (danego tomiku lub wszystkich trzech) i przejść na jej stronę.
 • Następnie proszę się zalogować do serwisu, używając standardowego loginu allegro.
 • W okienku „Licytuj” proszę wpisać kwotę za jaką chcielibyście zakupić dany tomik / tomiki.
 • Do zakończenia licytacji system sam będzie Was powiadamiał o zmianie statusu licytowanego tomiku, czy Wasza oferta została przebita, jeśli tak to o ile.
 • Po zakończeniu trwania aukcji system poinformuje Was mailowo o wygranej.
 • Po wygraniu aukcji proszę o dokonanie zapłaty za wygrane tomiki / tomik + wybrany koszt dostawy, przez system PayU, lub za pomocą konwencjonalnego przelewu.
 • To wszystko… w kolejnym kroku otrzymacie ode mnie Państwo wiadomość mailową z podziękowaniem, oraz informacją o wysyłce.

Ceny otwierające aukcje tomików:

 • tomik poezji „W poszukiwaniu równowagi…” – 14,50 zł (+koszty wysyłki)
 • tomik poezji „Odnaleźć światło w ciemności” – 10,50 zł (+koszty wysyłki)
 • tomik poezji „Poza krawędzią” – 10,50 zł (+koszty wysyłki)
 • tomik poezji „Na krawędzi” – 10,50 zł (+koszty wysyłki)
 • wszystkie trzy tomiki poezji „Odnaleźć światło w ciemności”, „Poza krawędzią”, „Na krawędzi” – 28,50 zł (9,5 zł sztuka)

Koszty i zasady wysyłki  są takie same jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej i zostały opisane powyżej w sekcji  „koszty transportu”.

Dostępne typy aukcji:
 • IV autorski tomik poezji „W poszukiwaniu równowagi…”
 • III autorski tomik poezji „Odnaleźć światło w ciemności”
 • II autorski tomik poezji „Poza krawędzią”
 • I autorski tomik poezji „Na krawędzi”
 • komplet czterech tomików poezji: „W poszukiwaniu równowagi…” /  „Odnaleźć światło w ciemności” / „Poza krawędzią” / „Na krawędzi”
kupując – pomagasz mi pokonać chorobę…

Wszystkie środki uzyskane z tytułu sprzedaży tomików, których końcowa wysokość zależy wyłącznie od Państwa, zostaną przekazane na moje subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, której podopiecznym jestem i która umożliwia mi zbieranie funduszy ze wskazaniem na moje dalsze leczenie. To daje Państwu gwarancję że ofiarowane datki – pieniążki jakie zapłacie za zakupiony tomik zostaną dobrze spożytkowane… z góry serdecznie dziękuję za ofiarowane wsparcie – oraz życzę przyjemnej lektury.

specjalne podziękowania

Specjalne podziękowania składam Panu Krzysztofowi Kwaśniewiczowi, za jego, trud, prace, cierpliwość, oraz czas jaki poświęcił temu projektowi, przy dokonywaniu korekty składu, wierszy i posłowia. Bez jego pracy powstanie niniejszego tomiku nie byłoby możliwe – dziękuję…