TOMIK W POSZUKIWANIU RÓWNOWAGI

aktualności – wstrzymanie sprzedaży tomików / publikacja: 14.11.2020

Szanowni Państwo

Z przykrością informuję że w związku z wyczerpaniem się nakładu wszystkich czterech autorskich tomików poezji, oraz brakiem środków na ich dodruk w chwili obecnej nie będzie możliwy ich zakup. Ten rok dla wszystkich nas, w wielu wymiarach okazuje się trudny, często zmuszając do wyborów pomiędzy tym co niezbędne, a co można odłożyć na przyszłość. Tak i tu sytuacja zmusiła mnie to odłożenia dodruku tomików, co gdy tyko będzie możliwe na pewno mieć miejsce będzie, a o czym poinformuję na łamach strony.

tomik poezji „W poszukiwaniu równowagi” – o tomiku i genezie tytułu…

W czasach, gdy niczym głowy hydry odrastają ekstremizm i populizm, gdy wszelkiej maści demagodzy i samozwańczy zbawiciele narodów karmią społeczeństwo tymi samymi hasłami, które w przeszłości skąpały ludzkość w morzu krwi, jak nigdy wcześniej potrzeba nam wszystkim równowagi i zdystansowania od tych zjawisk. Potrzeba też wewnętrznej reminiscencji, zatrzymania się i spojrzenia wstecz.

Przypomnienia sobie, jak odnajdywać i doceniać piękno w rzeczach prostych i małych. Sam nie jestem wolny od pokusy konformizmu oraz posłuchu tym czy innym hasłom, dlatego i ja wciąż poszukuję tej równowagi – starając się czerpać z rzeczy dobrych i pięknych, które są przecież obecne wokół nas. O tych wszystkich właśnie wątkach traktuje już czwarty mój tomik poezji, czasem stawiając trudne pytania, piętnując społeczną niepamięć i moralnie naganne zjawiska, ale też opowiadając o miłości i pięknie.

treść i wygląd tomiku…

Utwory na które natraficie w tomiku „W poszukiwaniu równowagi…” zostały wybrane z lat 2016 – 2019 tak by jak najpełniej reprezentowały powyżej wymienione wątki. Swoją formą, tematyką i sposobem ich prezentacji stanowi nowe otwarcie, nowy rozdział w podróży. Jest kolejnym etapem ewolucji, której treść kształtują dzisiejsze czasy i moje własne losy – wszyscy wszakże jesteśmy sumą doświadczeń cudzych i własnych.

Z pewnością ten ostatni wątek – moja niełatwa droga przez życie – znajduje mocne odzwierciedlenie w treści utworów, czasem wyrażając trawiące mnie w znoju walki z chorobą zmęczenie i ból, czasem poszukiwanie nadziei, to znów, gdy choroba się cofa, radość i szczęście z możliwości afirmacji piękna otaczającego świata.

Zmianie uległa jednak nie tylko tematyka utworów zawartych w tomiku, lecz również fizyczny jego wygląd. Tomik „urósł” z formatu A6 (109x152mm) do bardziej dorosłego i popularniejszego formatu A5 (152x214mm). Zmiana ta umożliwiła wprowadzenie szeregu kolejnych, w tym zwiększenie rozmiaru czcionki, tak by utwory były łatwiejsze w odbiorze, ale też wygospodarowanie miejsca na osobną część zawierającą 21 autorskich sentencji pogrupowanych w ogólne ramy tematyczne.

oprawa graficzna….

Podczas narodzin w zakamarkach duszy pomysłu na kolejny tomik – gdy wewnętrzna potrzeba jego stworzenia stała się nieznośnym wyrzutem dopominającym się realizacji, pojawiły się też myśli obrazujące emocje jakie powinien on przekazywać… prócz kilku stworzonych dla niego grafik, oraz kilku wykorzystanych starszych, powstał pomysł na sesję zdjęciową w domowym atelier.

Sesję pełną eksperymentów, nieoczywistą, a równocześnie bardzo jasną w swym przekazie. Taka jest też właśnie globalnie oprawa graficzna tomiku „W poszukiwaniu równowagi”, zapraszam do zapoznania się wyglądem okładki tomiku, wybranymi grafikami, zdjęciami, oraz pobrania darmowego fragmentu w postaci pliku PDF…

„W poszukiwaniu równowagi…” – pierwsza  i ostatnia strona okładki

wybrane grafiki i wykorzystane zdjęcia w tomiku…

Wybrane wykorzystane w tomiku autorskie grafiki od lewej:

 • grafika powstała do autorskiej sentencji: „Tylko tam gdzie myśl i słowo jest wolne, ludzkość może się rozwijać.” / technika: rysunek ołówkiem i kredkami / rozmiar: 29,7×42 cm / data powstania: 09.03.2019 r
 • tytuł: W poszukiwaniu równowagi… / technika: rysunek ołówkiem / rozmiar: 29,7×42 cm / data powstania: 16.03.2019 r
 • tytuł: …bo wszystko się zaczyna od słowa / technika: rysunek ołówkiem / rozmiar: 21×29,7 cm / data powstania 31.03.2019 r
 • tytuł: Autoportret – czasem trudno zachować wiarę… / technika: rysunek ołówkiem / rozmiar: 21×29,7 cm / data powstania: 08.02.2016 r

Więcej moich prac można zobaczyć w dziale „Rękodzieło” – zapraszam >>>

.

Wybrane fotografie z sesji w domowym atelier, która okazała się dla mnie technicznym sporym wyzwaniem… ale która otwarła też dla mnie wiele nowych ścieżek.

dodatkowo…

Do każdego tomiku „W poszukiwaniu równowagi…” kupujący otrzyma estetyczną i funkcjonalną zakładkę o dwustronnym zadruku. Poniżej możecie się Państwo zapoznać z jej wyglądem… zakładki będą również dodawane do zakupionego kompletu czterech moich tomików poezji.

 • rozmiar zakładki: 4,9 x 19,9 cm
 • zadruk: dwustronny

przednia i tylna strona zakładki:

JAK KUPIĆ – zasady sprzedaży…

Każdy z tomików można nabyć na trzy sposoby:

podziękowania…

Serdecznie dziękuję mojemu wspaniałemu Przyjacielowi i Mentorowi – Krzysztofowi Kwaśniewiczowi, za wyrozumiałość, cierpliwość w poprawianiu moich błędów, oraz za wszystkie słowa, dyskusje merytoryczne dzięki którym tomik mógł z planów stać się faktem, a nie oszlifowane rymy przybrać dojrzałą, przemyślaną formę, bez jego pomocy tomik z całą pewnością  nie mógłby powstać w takiej formie – dziękuję…

tomik w liczbach…
 • łączna ilość utworów: 38
 • wydanie: I
 • nakład łączny: 1000 sztuk
 • data pierwszego wydania: czerwiec 2019r
 • liczba grafik: 7
 • liczba stron: 60
 • liczba sentencji: 25
 • format:  A5  / 152 x 214 mm
 • projekt okładki: Sebastian Nikiel
 • autor grafik: Sebastian Nikiel
 • redakcja oraz korekta wierszy, posłowia i tylnej strony okładki: Krzysztof Kwaśniewicz, Sebastian Nikiel
 • numer ISBN: 978-83-935638-3-8

 NAWIGACJA PO DZIALE „KUP TOMIK”