Zmiany na stronie – 06.11.2018

Druga połowa października i początek listopada przywitały mnie ostrym nasileniem ataków choroby, stąd jak niektórzy bywalcy witryny mogli dostrzec przerwa w publikacjach nowych materiałów. Nie oznacza to bynajmniej że nie działo się nic… bynajmniej, działo się całkiem sporo. Były to jednak zmiany nie dostrzegalne wprost, zachodzące przede wszystkim w funkcjonalności samej witryny.

Łącznie poprawionych i zmienionych zostało kilkadziesiąt elementów, w tym również te bardziej widoczne jak nie działające linki, czy odsyłające do już nieistniejącej mojej starej witryny. Uzupełniono i zaktualizowano też bazę schronisk, zmiany dotyczyły tu przede wszystkim poprawy informacji kontaktowych. Zaszły też i istotne zmiany funkcjonalne, to właśnie na nie pragnę zwrócić Waszą uwagę. Dotyczą one dwóch działów: O MNIE – JAK POMÓC, oraz SPRZĘT.

O MNIE – JAK POMÓC

Dotychczas wszystkie informacje zawarte w dziale były skumulowane na jednej stronie. Z pewnością było to dość uciążliwe w wyszukiwaniu interesującej nas informacji, ale też i spowalniało samo jej działanie. Sekcja poświęcona mojej historii walki z chorobą oparta była o coraz gorzej funkcjonujący, wiekowy kod przesuwnej ramki, przybywało też nowych informacji nadal wydłużających stronę. Właśnie z tych wszystkich powodów dział ten został podzielony, w obecnej chwili na osobną stronę przeniesione zostały sekcje:

Obie sekcje dostępne są z poziomu strony O MNIE – JAK POMÓC, w postaci skrótu, natomiast do jej pełnej wersji przechodzimy klikając button pod daną sekcją. Powrót z nich również jest bardzo prosty, w każdej sekcji dodano menu nawigacyjne pozwalające powrócić do interesującej nas części działu. Zaktualizowany został również tekst „mojej historii walki z chorobą”, poszerzony o nowe wątki z ostatniego roku. Dzięki przeniesieniu tej części na osobną stronę dział mógł też zostać zilustrowany.

SPRZĘT

Również w przypadku tego, bodaj najbardziej dynamicznie rozwijającego się działu, zmiany dotyczą podziału strony na sześć podstron. Tu szczególnie były one pożądane i zapewne zbyt długo odwlekane. Łączna ilość zawartych na jednej stronie nagłówków recenzji przekroczyła bowiem 100, co skutkowało bardzo długą listą, nie tylko mało komfortową w użytkowaniu, ale spowalniająca szybkość ładowania strony. Z tych właśnie powodów została ona podzielona na niniejsze podstrony zawierające sekcje:

W każdej z podstron dodano oczywiście menu ułatwiające globalne poruszanie w całym dziale SPRZĘT, w tym w nagłówku menu tekstowe, a w stopce menu rozwijane w postaci belki. Mam nadzieję że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu, czyniąc korzystanie z zasobów witryny bardziej komfortowym. Znów nie oznacza to bynajmniej końca prac nad jej dalszym doskonaleniem, ta jak wie każdy takową posiadający nie kończy się nigdy…