Wranglery i Potrójna Kids Expedyszyn

artykuł: „Góry bez granic z Wranglery.pl” / „Potrójna Kids Expedyszyn” – bo warto pomagać i zarażać pięknem gór… / publikacja: 14.04.2015

Zazwyczaj gdy odwiedzamy góry, radując się ich pięknem i czerpiąc z ich siły, nie zdajemy sobie sprawy z tego że wokół nas jest wiele niepełnosprawnych osób, dla których nawet najprostsze z górskich szlaków są wyzwaniem nie do pokonania, że nie mogą one w nie powrócić, lub nawet poznać cudu jakim są… i na kanwie tego jakże ważnego problemu, powstała szczytna inicjatywa przebiegająca pod hasłem: „Góry bez granic z Wranglery.pl”.

Akcja organizowana jest przez Piotra Trojka, oraz przez portal www.wranglery.pl, w dniu 18.07.2015, poniżej memorandum informacyjne ze strony wydarzenia na łamach profilu Facebook:

„Czasem życie stawia przeszkody które wydawać by się mogło są nie do pokonania, nawet mimo szczerych chęci i ogromnej woli walki. Dlatego razem z www.wranglery.pl postanowiliśmy te problemy dosłownie „przejechać”. Wspólnie organizujemy imprezę mającą na celu pokazanie piękna gór tym którzy sami nie mogą go poznać.

Chcemy wywieźć na szczyt Gibasy (Beskid Mały) grupę niepełnosprawnych osób i zorganizować im dzień tak by poczuły magie Beskidu. Jeżeli znacie dzieciaki czy dorosłe osoby niepełnosprawne, które chciały by się przejechać kultowymi Wranglerami to piszcie do mnie na priv (poprzez stronę wydarzenia na Facebooku, lub kontakt telefoniczny). Z racji wielu barier logistycznych, liczba osób które będziemy mogli wywieźć na szczyt jest niestety ograniczona, decydować będzie więc kolejność zgłoszeń.”

Ze swoje strony dodam że Piotr jest wspaniałym organizatorem, był jednym z głównych pomysłodawców i organizatorów innej akcji, która wsparła mój trud walki z chorobą, przebiegającej pod hasłem „Ludzie gór dla człowieka gór” – stąd zaręczam że jest człowiekiem w pełni godnym zaufania, serdecznym i wrażliwym, z całą pewnością tak jak i wcześniejsze jego inicjatywy i ta będzie niezapomnianym wydarzeniem, obfitującym w wiele atrakcji – wydarzeniem które trwale zapisze się w sercach osób niepełnosprawnych, dając im tak potrzebne wytchnienie i poczucie wolności. Serdecznie zapraszam do udziału.

Szczegółowe plany, jak godzina, miejsce zbiórki, zostaną podane w czerwcu, w chwili obecnej trwają zapisy osób chętnych do udziału, jak już zostało powiedziane liczba miejsc jest ograniczona, stąd warto jak najszybciej skontaktować się z Piotrem.

Kontakt z organizatorem:

Przydatne linki:

Nie koniec jednak akcji, których inicjatorem jest Piotr Trojak, równolegle organizowana jest druga impreza górska, tym razem adresowana do naszych milusińskich. Impreza ta przebiegać będzie pod hasłem przewodnim: „Potrójna Kids Expedyszyn” i jak łatwo zgadnąć jej celem nadrzędnym jest propagowanie wśród dzieci, pieszej turystyki górskiej – poznawania piękna poprzez eksplorację gór.

Impreza odbędzie się w dniu 11.07.2015, podobnie jak powyższa w Beskidzie Małym, z tym że celem będzie Chatka na Potrójnej. Rodziców i tu pragnę zapewnić o profesjonalnym przygotowaniu Piotra do prowadzenia takich grup, posiada on oficjalne uprawniania wychowawcy i organizatora wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

W świecie coraz bardziej syntetycznym, coraz odleglejszym od cudu jakim jest natura, ograniczonym do smartfonów, komputerów, telewizorów i bloków, z całą pewnością warto zadbać już w najmłodszych latach życia dzieciaków, o ich właściwe ukierunkowanie, zaszczepić im miłość do górskiego piękna, do realizacji poprzez wysiłek, do szczęścia jakie jest częścią tegoż wysiłku po zdobyciu szczytu…

Podobnie jak wyżej chętni mogą się kontaktować z organizatorem poprzez oficjalny profil wydarzenia (linki poniżej) na łamach Facebooka, oraz telefonicznie, zachęcam do udziału.

Kontakt z organizatorem:

Przydatne linki:


tekst i opracowanie: Sebastian Nikiel