Szkoła Przetrwania – Kultowy Poradnik Survivalowy

RECENZJE / tytuł: „Szkoła Przetrwania – Kultowy Poradnik Survivalowy” autor: Bear Grylls

 • Tytuł: „Szkoła Przetrwania – Kultowy Poradnik Survivalowy”
 • Tytuł oryginału: „Living Wild: The Ultimate Guide to Scouting and Fieldcraft”
 • Autor: Bear Grylls
 • Rok wydania: Wydanie I 2010 rok
 • Ilość stron: 255
 • Rodzaj okładki: twarda
 • lustracje: tak liczne kolorowe
 • Papier: wysoka gramatura / wysokiej jakości
 • Wydawnictwo: Pascal Sp. z o.o.
 • Skład książki: szyta
 • Wymiary książki: 240mm x 170mm
 • Numer ISBN: 978-83-7513-789-7

.

Rewelacyjnie wydana na wysokiej jakości, o dużej gramaturze książka. Jednak tutaj mała uwaga – książka funkcjonuje w dwóch różnych wydaniach na rynku, jedno wydane w sposób opisany powyżej, druga forma wydania jest to książka wydana na gorszej jakości papierze, o niskiej gramaturze, z miękką okładką. Stąd jak sądzę tak duży rozrzut cenowy tej pozycji. Książki z miękką okładką, o czym internetowe księgarnie nie zawsze informują, są właśnie zazwyczaj tańsze.

Sama pozycja stanowi znakomite kompendium podstawowych zasad nie tylko związanych z zagadnieniami survivalu, lecz również zasad bezpiecznego poruszania po górach, właściwego doboru sprzętu, tudzież odzieży, oraz obuwia. Jako taka stanowi ona doskonałą propozycję dla osób dopiero rozpoczynających swą przygodę z górami, oraz survivalem. Jednak dla osób już posiadających  takie doświadczenie może się ona okazać zbyt podstawowa i zbyt płytko zagłębiająca się poszczególne zagadnienia. Pomimo to uważam że warto tą pozycją wzbogacić własną kolekcję książek, gdyż reguły w niej zawarte stanowią zbiór wieczystych, niezmiennych zasad, które czasem warto samemu w swej pamięci odkurzyć, a być może i poszerzyć o nowe wątki.

Książka napisana bardzo lekkim, łatwo zrozumiałym językiem, z polotem i poczuciem humoru. Wzbogacona dodatkowo o opowieści Beara z jego bogatego arsenału doświadczeń i przygód. Polecam!

.

Edward Michael Grylls – (ur. 7 czerwca 1974) – brytyjski podróżnik, alpinista i popularyzator sztuki przetrwania. Autor 11 książek i wielu publikacji. Grylls służył 3 lata w brytyjskich siłach specjalnych jako żołnierz 21 Regimentu Rezerwy Special Air Service. Po przejściu w stan spoczynku, otrzymał honorowy tytuł Komandora Podporucznika Marynarki Wojennej. Dwukrotnie zdobył Everest, w tym raz jako najmłodszy w historii Brytyjczyk. Jest instruktorem skautowym, najmłodszym jak dotąd naczelnikiem brytyjskiej The Scout Association. Został nim 23 lipca 2009, w wieku 35 lat.

.

.

.


Informacja prawna – wszystkie wyrażane w niniejszej recenzji książki opinie są wyłącznie moją osobistą opinią na jej temat i jako takie nie są wiążącym określeniem jej wartości, lecz wyłącznie osobistą autointerpretacją. Wykorzystane w opracowaniu cytaty, lub zdjęcia okładek i inne, mają za zadanie jedynie zaprezentować publikację, oraz przedstawić opisywane w niej wątki, lub cechy. Recenzja nie jest ofertą handlową, nie powstała na zamówienie firm trzecich, ani nie namawia do zakupu danej książki.