Rockland Luna 400ml

SPRZĘT / kubek termiczny marki Rockland model Luna 400ml

  • Typ / nazwa: kubek termiczny na zimne lub gorące napoje
  • Producent: Rockland
  • Model: Luna
  • Pojemność: 400ml
    • kubek – stal nierdzewna malowana proszkowo
    • korek – sylikon / tworzywo sztuczne / stal (sprężyna i trzpień mocujący wieko)
  • Funkcja: kubek / bidon
  • Waga:
    • 320g kubek z korkiem
    • 230g korpus
    • 90g korek
  • Korek: półautomatyczny / nakręcany
  • System otwierania: półautomatyczny nakręcany korek z pokrywką zwalnianą dużym dwubiegunowym przyciskiem po bokach korkach, profilowanym ustnikiem z sylikonową uszczelką, oraz drugą pod dolnym gwintem
  • Wnętrze: stal nierdzewna
  • Wymiary: 22cm x 22cm (wysokość całkowita z korkiem x obwód)
  • Podwójne ścianki: TAK
  • Typ konstrukcji: zamknięta (podwójne ścianki)
  • Izolator: próżnia techniczna
  • Grubość poduszki termicznej / odległości pomiędzy ściankami: 0,75cm
  • Uchwyt: brak
  • Warianty kolorystyczne: NIE
  • Gwarancja: TAK / 24 miesiące
  • Cena sprzedaży – stan na 12.06.2018: od 56,75 do 71,92 zł (info: www.ceneo.pl)
  • Technologie / cechy:
    • malowanie proszkowe na kolor czarny
    • tworzywa sztuczne wolne od szkodliwego BPA (BPA FREE*)
    • antypoślizgowa nakładka z gumy na dole kubka
    • chropowate wykończenie malowania kubka ułatwiające chwyt
  • Inne: grawerowane laserowo logo marki i nazwa na korpusie, nowatorski system otwierania korka przez dwubiegunowy przycisk, częściowo chroniący przed samoczynnym jego otarciem
  • Do testów przekazała firma RAVEN

.

*BPA FREE – produkt oznaczony tym symbolem jest wolny od Bisphenolu A, który jest syntetycznym estrogenem stosowanym przy produkcji poliwęglanu i plastiku. Badania naukowe wykazały, że BPA może powodować zmiany hormonalne i negatywnie wpływać na zdrowie.

.

Przeznaczenie:

Lekki, wykonany z wysokiej jakości materiałów kubek, przeznaczony do transportu zimnych lub gorących napojów, przewidziany do szerokiego spektrum zastosowań, od pieszych wycieczek górskich, kemping, wypady za miasto, przez podróże, po codziennego domowe użytkowanie.

Tytułem wstępu…

Spośród szerokiego wachlarza różnych akcesoriów i sprzętów górskich, oraz podróżniczych, są takie bez których doprawdy trudno się obejść, z całą pewnością należą do nich wszelkiego rodzaju naczynia termiczne, tudzież termosy i kubki, umożliwiające dostęp do gorącego napoju, co szczególnie zimą przekłada się nie tylko na komfort, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo, chroniąc nas przed zgubnym wpływem wyziębienia. Wreszcie o czym często zapominamy naczynia takie umożliwiają nam też chłodne orzeźwienie latem, gdyż każde naczynie termiczne może utrzymywać nie tylko wysoką, ale również niską temperaturę napoju.

Wczesną wiosną, ku mojej dużej radości, otrzymałem ze strony zaprzyjaźnionej firmy RAVEN informację o możliwości przetestowania kilku rodzai akcesoriów marki Rockland. W puli znalazły się naczynia termiczne, w tym termos Astro o pojemności 700ml (recenzja <<tutaj>>), termos obiadowy Comet o pojemności 750ml (<<recenzja>>), oraz kubek termiczny Luna o pojemności 400ml. Jak zdążyliście się pewnie zorientować dwa pierwszy testy już za nami, czas wziąć na warsztat ostatni z wymienionych, tudzież kubek Luna, serdecznie zapraszam do lektury recenzji w której przyjrzymy się jego wadą i zaletą.

Wygląd, materiały i budowa…

Jak wspomniałem wcześniej kubek Luna otrzymałem wraz z innymi naczyniami termicznymi marki Rockland, tudzież termosem na napoje Astro i termosem obiadowym Comet. Modele te łączy nie tylko marka, oraz przynależność do jednej linii produktów „Travel and discover”, ale przede wszystkim wzornictwo. Wszystkie wymienione naczynia cechują się wyciszonym, zrównoważonym, eleganckim wyglądem, łączącym stonowaną czerń malowanego proszkowo korpusu, z jasno zielonymi wstawkami z tworzywa, czy to w postaci wewnętrznego poszycia nakręcanego kubka, czy elementów korka. Inna wspólną cechą jest wygrawerowana w czarnej powłoce korpusu nazwa i logo marki Rockland. Wreszcie cechą która łączy te modele w jedną rodzinę naczyń termicznych jest wysoka jakość materiałów z których je wykonano.

Dzięki uprzejmości marki RAVEN otrzymałem do testów serię naczyń termiczny marki Rockland, należących do tej samej linii produktów „Travel and discover”, tu od lewej termos Astro o pojemności 700ml (recenzja <<tutaj>>), termos obiadowy Comet o pojemności 750ml (<<recenzja>>), oraz kubek termiczny Luna o pojemności 400ml

Nie inaczej jest w przypadku rzeczowego kubka Luna. Korpus modelu wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, malowanej proszkowo na kolor matowo czarny, dodatkową zaletą tej powłoki jest lekko chropowata powierzchnia, ułatwiająca chwyt i zapobiegająca ślizganiu się kubka w mokrej, lub spoconej dłoni. Kubek posiada klasyczną zamkniętą budowę termiczną, mamy tu więc do czynienia z najlepszym z możliwych rozwiązań, z naczyniem o podwójnych metalowych ściankach, pomiędzy którymi w roli izolatora zastosowano próżnię techniczną. Od jakości tej ostatniej ściśle zawsze uzależniona jest zdolność naczynia do podtrzymania wysokiej, lub niskiej temperatury napoju, im jest ona czystsza, tym lepszym jest izolatorem.

Kubek termiczny marki Rockland model Luna wykonano z wysokiej jakości materiałów, w tym ze stali nierdzewnej, oraz tworzyw sztucznych wolnych od szkodliwego związku BPA…

W przypadku kubka Luna zwraca również uwagę dość niska grubość poduszki termicznej, tudzież przestrzeni pomiędzy ściankami. Przyznam że podczas pierwszych oględzin modelu nieco mnie to zaniepokoiło, gdyż wydajność izolacji jest również zależna od jej grubości. Tu jednak kwestię tą można do pewnego stopnia zminimalizować stosując jak najczystszą próżnię techniczną, co umożliwia zmniejszenie odległości pomiędzy ścinkami, a tym samym ogólne pomniejszenie rozmiarów kubka i pośrednio również jego wagi. Jak było w przypadku Luny dowiemy się z dalszej części recenzji, poświęconej wyłącznie wydajności termicznej.

Korpus modelu Luna wykonano ze stali nierdzewnej, jest to konstrukcja o zamkniętej budowie z podwójnymi ściankami, pomiędzy którymi w roli izolatora zastosowano próżnię techniczną.

Skoro wspomniana została waga i rozmiary, kubek Rockland Luna wylegitymował się wagą całkowitą, wraz z korkiem, równą 320g natomiast sam jego korpus waży 230g. Ogólny design modelu Luna prócz cech wspólny z wcześniej opisanymi naczyniami cechuje smukła i lekka bryła, jego całkowita, wraz z korkiem wysokość to 22cm, ciekawostką jest że dokładnie tyle wynosi również jego obwód. Smukła wysoka bryła… miałem tu nieco obaw o jej stabilność, o tendencję do wywracania, jednak i tu marka Rockland przewidziała na etapie projektu ten problem, dodając na spodzie modelu podkładkę wykonaną ze sprężystej gumy, przypominającej nieco pod kątem skuteczności przywierania do podłoża sylikon. Im pełniejszy jest kubek, tudzież cięższy, tym pewniej stoi, sama zaś smukła forma i stosunkowo mały obwód kubka sprawia że bardzo wygodnie leży on w dłoni.

zdjęcia od lewej: Do zalet kubka Luna należy zaliczyć dodanie grubej podkładki ze sprężystego tworzywa na dole modelu, znakomicie stabilizującej go na śliskich powierzchniach / kubek modelu posiada czarne malowanie proszkowe, jego chropowata powierzchnia ułatwia chwyt, jedną z powtarzalnych cech linii naczyń termicznych Astro, Comet i Luna jest wygrawerowane laserowo na korpusie nazwa i logo marki.

W tym miejscu powrócę jeszcze na chwilkę do kwestii poduszki termicznej, znana już średnica zewnętrzna kubka Luna to 22cm, natomiast zmierzona wewnętrzna to 19cm, co uwzględniwszy grubość samej blachy, pozwala określić w przybliżeniu odległość pomiędzy ściankami poszycia na około 5,5mm. Mogłoby się więc wydawać że przy tak małej przestrzeni izolującej kubek nie będzie w stanie zapewnić wystarczająco skutecznej ochrony przed utratą ciepła, nic bardziej mylnego, przypomnę tutaj że w przypadku innego recenzowanego przeze mnie modelu, renomowanej marki GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 (recenzja <<tutaj>>), odległość pomiędzy ścinkami wynosiła zaledwie… 2mm (!) a kubek ten okazał się do chwili obecnej rekordzistą pod kątem skutecznej izolacji, wszystko więc sprowadza się tutaj do jakości wykorzystanej przez markę Rockland próżni…

Kubek Rockland Luna w ternie – tu podczas jednego z kilku wspólnych wypadów z aparatem fotograficznym w teren. Model cechuje elegancki, zrównoważony i nowoczesny design, jest też bardzo komfortowy w użytkowaniu, zapewniając dostęp do gorącego lub zimnego napoju przez długie godziny…

O nowatorskim sercu Luny…

Pewnie zauważyliście że powyższa część poświęcona budowie i materiałom wykorzystanym w kubku Luna nie zawiera opisu tworzyw wykorzystanych w jego korku, okazał się on bowiem na tyle interesujący że postanowiłem opisać go w osobnej części. W większości kubków termicznych, to właśnie korek jest tym elementem który odróżnia dany model od innych dostępnych na rynku. Jest to zresztą dość logiczne, sam korpus kubka pozostawia bowiem ograniczone pole do zmian, jeśli mamy zachować jego funkcjonalność, tudzież łatwość transportu i chwytu, nic więc dziwnego że to korki są elementem w którym znajdziemy najwięcej różnic nie tylko pod kątem wyglądu, ale przede wszystkim funkcjonalności i użytych materiałów.

Po wielu latach testowania – używania różnych modeli kubków zdawało mi się że w zasadzie niewiele może mnie już w tym temacie zaskoczyć… a jednak zrobiła to Luna! Z całą bowiem pewnością najważniejszym wyróżnikiem Luny jest właśnie jego korek. To tu ukryto obecne w wymiennych wcześniej naczyniach termicznych marki Rockland wstawki w jasno zielonym kolorze, zestawione z szarym i czarnym tworzywem. To co jednak naprawdę wyróżnia ten korek to forma i mechanizm przycisku otwierającego.

Najważniejszym wyróżnikiem modelu Luna jest jego innowacyjny, o ciekawym designie korek…

Korek kubka Luna cechuje się stosunkowo dużą wysokością wynoszącą 6 cm w części widocznej po nakręceniu, oraz 7,5 cm całkowitej wraz z wkręcanym do kubka gwintem. To właśnie ta forma korka wyraźnie zwiększa wrażenie smukłej budowy Luny, wysokość samego korka osiąga bowiem po wkręceniu blisko 1/4 całkowitej wysokości kubka. Forma ta jest wynikową budowy i funkcji, w modelu zastosowano bowiem unikatowy system otwierania wieczka korka. Jest to duży dwudzielny przycisk w części centralnej korpusu, składający się z dwóch profilowanych elementów z jasno zielonego tworzywa.

Korek kubka Luna cechuje się stosunkowo dużą wysokością wynoszącą 6 cm w części widocznej po nakręceniu, oraz 7,5 cm całkowitej wraz z wkręcanym do kubka gwintem, składa się z trzech zasadniczych części, dolnego gwintu, korpusu na który ulokowano tak charakterystyczny jasno zielony, dwuczęściowy przycisk, oraz czarnego wieczka zamykającego kubek, oraz łączącego go wizualnie w jedną całość…

Trzymając go w dłoni, po jednoczesnym ściśnięciu obu elementów uruchamiamy widoczny po otwarciu korka mechanizm zapadkowy, uwalniający trzpień wieczka korka, który zwolniony dzięki zastosowanej w jego zawiasie metalowej sprężynie odpada do tyłu. Rozwiązanie nietypowe i bardzo ciekawe. Sam mechanizm zwalniający wieczko korka jest dość często stosowany w kubkach termicznych, szczególnie tych dedykowanych do aktywnego wykorzystania, podobny użyto w kubku GSI Outdoors model Glacier Stainless Microlite 500 (<<recenzja>>), oraz modelach OUTER2 (<<recenzja>>), czy ASTON (<<recenzja>>), całkowicie innowacyjnym jest natomiast sposób zwalniania wieczka, w postaci rzeczowego dwudzielnego przycisku.

Z całą pewnością cechą odróżniającą Lunę od innych kubków na rynku jest właśnie jego korek, wyposażony w dwuczęściowy przycisk otwierający wieczko przez ściśnięcie jego połówek.

Istotną zaletą przycisku korka kubka Luna, jest ochrona przed przypadkowym otwarciem podczas transportu. Blokada taka obecna jest w większości zaawansowanych modeli, ma zazwyczaj formę dodatkowego, mniej lub bardziej ukrytego przełącznika, tu dzięki zmyślanemu, podwójnemu mechanizmowi otwierania, za jednym zamachem wyeliminowano potrzebę zastosowania dodatkowej blokady. By otworzyć korek konieczne jest równoczesne oddziaływania na obie części przycisku ze stosunkowo dużą siłą – działanie tylko na jedną z jego połówek nie otworzy korka, tym samym zabezpieczając zawartość kubka przed rozlaniem. Połówki przycisku został starannie wyprofilowane, z przody i tyłu dodano perforowane wgłębienia ułatwiające ich ściśnięcie i otwarcie wieczka. Do ważkich atutów korka należy z pewnością również łatwość obsługi jedną ręką. Trudno mu również odmówić estetyki, jego nietypowy wygląd z pewnością przyczynia się do unikatowego charakteru kubka Luna.

…podczas terenowych wojaży z kubkiem Rockland Luna, doceniłem jego wysoki komfort użytkowy, oraz skuteczną termoizolację, model zapewniał mi w upalne dni dostęp do chłodnego napoju, oraz odwrotnie podczas chłodnym wieczorów i nocy możliwość cieszenia się gorącą herbatą

Korpus korka wykonano z szarego tworzywa sztucznego, w części centralnej przedzielonej opisanym powyżej jasno zielonym przyciskiem, natomiast samo wieczko z tworzywa w kolorze czarnym. Po jego otwarciu zobaczymy, ulokowany centralnie szeroki, profilowany ustnik, z wysokim rantem zapobiegającym rozchlapaniu napoju podczas picia, szczególnie przydatnym w podróży. W dnie ustnika natrafimy oczywiście na duży otwór przelewowy, oraz kolejny niewielki odpowietrzający. Na plus należy również zaliczyć pochyłe – stożkowate wyprofilowanie dna ustnika dzięki czemu krople napoju spływają z powrotem w kierunku otworu przelewowego, nie pozostając w obrębie ustnika, co bywa częstą przyczyną wycieków. W przedniej części, przed rantem ustnika znajdziemy otwór opisanego mechanizmu zapadkowego, zwalniającą wieczko.

W górnej części korpusu korka, pod wieczkiem, natrafimy na wysokie, wyprofilowany rant ustnika, w jego wnętrzu z kolei na dwa otwory, jeden duży przepływowy do picia, oraz drugi mniejszy odpowietrzający. Dno ustnika zostało tak wyprofilowane by ewentualne krople napoju spływały po jego ściankach z powrotem do otworu przepływowego.

Po jego wewnętrznej stronie wieczka, na wypustce profilem odpowiadającej tej w ustniku, dodano dużą sylikonową uszczelkę, dociskaną do otworu przelewowego po zamknięciu wieczka, rozwiązanie proste, bezawaryjne i skutecznie zabezpieczające przed wyciekami. W osi uszczelki, w górnej części korka dostrzeżemy trzpień w którego otwór po zamknięciu wieczka wskakują dwa zęby mechanizmu zapadkowego blokującego go w tej pozycji. Wieczko łączy z korpusem korka zawias z metalowym bolcem, a za jego samoczynne podnoszenie odpowiada również metalowa, co należy zaliczyć na poczet kolejnej zalety modelu, sprężyna. Kolejną uszczelkę korka znajdziemy po jego stronie przeciwnej, pod rantem gwintu, również tu zastosowano sprężystą, grubą uszczelkę z sylikonu. Warto tu jeszcze wspomnieć że tworzywa wykorzystane w kubku Rockland Luna pozbawione są szkodliwego związku BPA (BPA FREE), czyli Bisphenolu A, który jest syntetycznym estrogenem stosowanym przy produkcji poliwęglanu i plastiku. Badania naukowe wykazały, że BPA może powodować zmiany hormonalne i negatywnie wpływać na zdrowie.

W korku dodano dwie sylikonowe, wyjmowalne uszczelki, jedną z nich znajdziemy pod rantem dolnego gwintu, drugą na pokrywie korka, kształt tej ostatniej odpowiada profilowi ustnika.

Przyznam że osobiście optuję zawsze za jak najprostszymi rozwiązaniami w budowie korków, im są one bowiem prostsze, posiadając mniej potencjalnie narażonych na przeciekanie elementów, tym dłużej i skuteczniej zapewnią nam szczelność naczynia. Korek kubka Luna jest tu rozwiązaniem pośrednim, łączącym dwie skrajności, prostotą konstrukcję z bardziej skomplikowaną właściwą korkom automatycznym. W moim odczuciu, pomimo początkowych obaw o trwałość rozwiązania, jest to niezwykle udany mariaż obu typów konstrukcji, łącząc komfort użytkowy korków automatycznych ze skuteczną ochroną przed wyciekami, oraz co najważniejsze utratą ciepła, właściwą korkom manualnym. Udowodniły to dobitnie testy termiczne, o których teraz będzie mowa…

Kubek posiada prosty i trwały mechanizm podnoszenia wieczka korka oparty o zawias z metolowym trzpieniem, oraz metalową sprężynę. Mechanizm zwalnia dwuczęściowy przycisk, blokowany po zamknięciu wieczka za pomocą dwóch ząbków, wchodzących w wypustkę na trzpieniu widoczną na zdjęciu po prawej…

Czas na dowody – czyli niech przemówią liczby…

Przedarłszy się przez część teoretyczną, pora pomówić o tym co wszakże najważniejsze – o faktycznej zdolności do podtrzymania przez kubek Rockland Luna wysokiej, lub niskiej temperatury napoju. Kubek od początku pozytywnie w tym zakresie rokował, znalazło to swoje odzwierciedlenie podczas testów przeprowadzanych na przestrzeni 10 kolejnych godzin, oraz ponowionego ostatniego pomiaru po 24 godzinach…

Jak widzimy kubek w powyższym teście wylegitymował się bardzo dużą skutecznością izolacji termicznej, utrzymując wysoką temperaturę napoju przez dziewięć godzin. Pod tym kontem uplasował się on w szczycie stawki testowanych przeze mnie kubków, nawiązując równorzędną rywalizację z wieloma z nich, a niektóre deklasując. Poniżej w tabelce znajdziecie porównanie wyników testu na zdolność do podtrzymania wysokiej temperatury napoju na przykładzie pięciu takich modeli…

Przyjrzyjmy się teraz wynikom testu ukazującego zdolność do utrzymania niskiej temperatury napoju przez kubek Luna, w tym przypadku okazał się być on jeszcze skuteczniejszy, chroniąc płyn przed ogrzaniem przez przeszło… dobę.

Powyższe testy dobitnie udowadniają to o czym mowa była w części poświęconej budowie kubka Rockland Luna, tudzież wysoką jakości, precyzyjniej mówiąc czystość, zastosowanej próżni technicznej. Podsumowanie może tu być więc wyłącznie jak najbardziej pozytywne, kubek wylegitymował się bowiem świetnym stosunkiem ceny do jakości, przekładającej się na skuteczną ochronę temperatury transportowanego napoju.

Luna w ternie i podsumowanie…

Kubek trafił do mnie w chwili gdy z racji wysokich temperatur mniejsze znacznie miał już dostęp w ternie do gorącego napoju, ale za to ważki był dostęp do napojów schłodzonych. Tu na scenę wkracza często niedoceniana i pomijana w opisach sprzedawców cecha właściwa wszystkich naczyniom termicznym, zdolność do podtrzymania nie tylko wysokiej, ale również niskiej temperatury napoju. Co więcej zwyczajowo, w tym drugim przypadku naczynia takie sprawują się znacznie lepiej niż w przypadku temperatur wysokich, dotyczy to również modelu Luna, co dobitnie wykazały testy, których wyniki ujęto w tabelce powyżej.

Kubek Rockland Luna w praktycznym użytkowaniu wylegitymował się wysoką kulturą użytkową, szczelnością i dobrą izolacją termiczną…

Luna towarzyszyła mi podczas wielu, często całodniowych, wypadów terenowych z aparatem fotograficznym w zielone okolice Bielska-Białej, jak i po dolinach Beskidu Śląskiego, zapewniając dostęp do przyjemnie chłodnego napoju przez cały gorący dzień. Zdarzyły się również i wypady wieczorne, jak i noce, gdzie z przyjemnością skorzystałem z bardzo dobrych właściwości termicznych modelu Luna, racząc się gorącą kawą lub herbatą. Kubek sprawdził się również jako towarzysz podróży samochodowych, jak i w codziennym domowym użytkowaniu.

…wieczorne wojaże z kubkiem Luna, po lewej zachód słońca obserwowany z Lipnika Kopiec (dzielnica Bielska-Białej) / Kęty Podlesie – rzeka Soła

Podczas praktycznego wykorzystania kubka szybko doceniłem komfort użytkowy jaki oferuje jego korek. Łatwe i obsługiwane jedną ręką otwieranie, oraz wygodny, dobrze wyprofilowany ustnik. Na uwagę zasługuje też fakt że transportowany w plecaku, ani razu nie sprawiał problemów, nie uległ samoczynnemu otwarciu, oraz zachował pełną szczelność. Z pewnością docenimy również to że postawiony na śliskich powierzchniach, pozostaje pomimo smukłej bryły, wyjątkowo stabilny.

Kubek Rockland Luna z całą pewnością na stałe wpisał się w sprzęt który towarzyszy mi podczas wojaży z aparatem, czy to w górach, czy na polach i łąkach…

Utrzymanie modelu w czystości również nie sprawia większych trudności, profil korka, z łatwym dostępem do jego wnętrza, zdejmowalne uszczelki, sprawiają że łatwo usunąć ewentualne osady. Przypominam tu jednak by podczas jego mycia nie używać ostrych gąbek, a tym bardziej drucików kuchennych, gdyż łatwo w ten sposób uszkodzić wewnętrzną powłokę kubka, jak i sylikonowe uszczelki. Wskazane jest również mycie go jak każdego naczynia termicznego w rękach, czynność ta wykonywana regularnie, szczególnie gdy w kubu przenosimy herbatę, lub kawę, zapewni mu znacznie dłuższy żywot.

…model Luna sprawdza się równie dobrze podczas wypadów terenowych, jak i podczas codziennego użytkowania w domu

Dobrze zalety, zalety, a gdzie wady? Przyznam się że pomimo początkowej podejrzliwości co do budowy korka, upartego doszukiwania się słabych punktów w budowie kubka, nie udało mi się znaleźć żadnych wad modelu Luna. Kubek marki Rockland wylegitymował się znakomitym stosunkiem ceny do jakości, bardzo dobrymi właściwościami termicznymi, oraz udanym, stonowanym, o nowoczesnym charakterze designem. Podsumowując jeśli poszukujecie podobnego kubka, a nie chcecie przepłacać za loga znanych marek, który zapewni wysoką szczelność, oraz komfort użytkowy, kubek marki Rockland model Luna należy z pewnością do tych których zakup warto rozważyć.

.

Zalety:

  • wysoka jakość materiałów
  • zamknięta konstrukcja o podwójnych metalowych ściankach
  • wysokiej jakości próżnia techniczna jako izolator
  • nowoczesny atrakcyjny design
  • staranne wykonanie
  • gumowa podkłada zabezpieczająca przed ślizganiem się kubka
  • niska waga własna
  • tworzyw sztuczne pozbawione szkodliwego związku Bisphenolu A (BPA FREE)
  • nowatorski i wygodny system otwierania korka
  • skuteczna termoizolacja
  • ogólny komfort użytkowy

Wady:

  • brak

.

Przydatne linki:

.

Opracowanie powiązane / podobne:

.

do testów dostarczyła firma RAVEN

www.ravenco.eu

autor serdecznie dziękuję za udostępnienie do testów
kubka termicznego marki Rockland model Luna 400ml

.

oficjalna strona marki:

www.rockland.com.pl


tekst, opracowanie i zdjęcia: Sebastian Nikiel

Informacja prawna – zgodnie z przepisami polskiego prawa, niniejszym informuję że wszystkie wyrażane na łamach tej strony, jak i stronach opisów do których prowadzi, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo linii danego modelu produktu. Opisy te mają na celu wyłącznie charakter informacyjny i nie są ofertą handlową.