Regatta Great Outdoors Torbay II

SPRZĘT / męska bluza polarowa marki Regatta Great Outdoors model Torbay II

 • Nazwa: bluza polarowa
 • Płeć: męska
 • Model: Torbay II
 • Producent: Regatta Great Outdoors
 • Dostępne rozmiary: S, M, L, XL, XXL, XXXL
 • Dostępne kolory:
  • granatowy 540 / (granatowo – szary)
  • szary 61I / (ciemno stalowy – szary)
  • inne 2GU / (brązowo – szary)
 • Materiały: syntetyczne / materiał polarowy 230 g/m²
 • Kod produktu: RMA250
 • Oddychalność: TAK
 • Współpraca z odzieżą termoaktywną: TAK
 • Termoizolacja: NIE
 • Waga: 40g dla rozmiaru XL
 • Pranie:
  • prać w 40°C
  • nie chlorować i nie wybielać
  • nie suszyć w suszarce bębnowej
  • nie czyścić chemicznie
  • nie prasować
 • Inne: klasyczny luźny krój, szybkie schnięcie, doskonała ochrona przed zimnem, stójka z klapą zapinana trzema guzikami
 • Cena  w sklepie Regatta Great Outdoors: promocyjna 110,00zł / regularna 169,90zł (stan na dzień 10.12.2016) 
 • Do testów przekazała firma Regatta Great Outdoors

Przeznaczenie:

Lekka, luźna męska bluza o niezobowiązującym kroju, doskonale wpisującą się w każdą z okazji i typów aktywności, od spotkań ze znajomymi, przez oficjalne wydarzenia, spacery, po wypady za miasto i w góry.

Tytułem wstępu…

Czytelnicy którzy mieli już okazję zapoznać się z moimi recenzjami odzieży, sprzętu górskiego, lub fotograficznego, wiedzą że zdecydowaną większość z nich łączy jeden wspólny mianownik – są to rzeczy dedykowane przede wszystkim do wypadów górskich, lub aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Właściwie nigdy wcześniej do działu „SPRZĘT” nie trafiła recenzja odzieży której specyfika pozwala użytkować ja w znacznie szerszym spektrum sytuacji, z przewagą na te codzienne, nie tylko górskie.

Stąd z radością przyjąłem propozycję wykonania testów ze strony firmy Regatta Great Outdoors, takiej właśnie odzieży, którą była męska bluza Torbay II. Recenzja ta była dla mnie bowiem nie tylko ciekawym wyzwaniem, ale też miłą odmianą, toteż z niecierpliwością oczekiwałem chwili gdy rzeczowa bluza do mnie trafi.

Wygląd i charakterystyka…

Gdy wreszcie nadeszła ta chwila jak zawsze wiedziony ciekawością od razu zajrzałem do paczki. Od pierwszej chwili bluza  Regatta Great Outdoors model Torbay II zrobiła na mnie jak najlepsze wrażenie, to co szczególnie zwraca uwagę po wzięciu jej do rąk to jakość tkaniny, jest ona bardzo miękka, delikatna, która pomimo że pozornie nie jest specjalnie gruba, legitymuje się bowiem gramaturą 230 g/m², sprawia wrażenie wyjątkowo ciepłej.

Szybko uporawszy się z opakowaniem, przymierzyłem bluzę. Otrzymany przeze mnie model na stronie produktu marki Regatta Great Outdoors występuje pod nazwą „szary 61I”, faktycznie jest to kompozycja kilku odcieni szarości: jasnego, stalowego, oraz ciemno szarego. Takie schemat mieszania barw obowiązuje we wszystkich trzech wariantach bluzy Torbay II, a mamy tu do wyboru oprócz wspomnianego: „granatowy 540”, oraz „inny 2GU”. Sam wzór w jakim układają się włókna tkaniny przypomina coś pomiędzy panterką, a drobnym moro, o układzie poziomym, jest subtelny i nie krzykliwy.

Bluza Torbay II marki Regatta Great Outdoors dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych, tu od lewej: szary 61I / (ciemno stalowy – szary), granatowy 540 / (granatowo – szary),  inne 2GU / (brązowo – szary) / ZDJĘCIA POBRANE ZA ZGODĄ GESTORA ZE SKLEPU INTERNETOWEGO MARKI REGATTA GREAT OUTDOORS

Bluza posiada prostą budowę, pozbawioną wszelkich często pojawiających się w odzieży outdoorowej, mocnych kolorystycznie wstawek, nie znajdziemy tu też krzykliwych napisów, ani jaskrawego loga marki. Zamiast tego postawiono na minimalizm i ponad czasową elegancję. Mamy tu więc prosty luźny krój, lekko zwężane ku nadgarstkom rękawy zakończone szerokimi lekko elastycznymi mankietami, wykonami z tej samej co całość modelu tkaniny polarowej, oraz w podobny sposób wykończony dół bluzy.

Model Torbay II cechuje się prostym ponadczasowym wzornictwem, wyposażono ją w zwężające się ku nadgarstkom rękawy, zakończone mankietami z takiej samej tkaniny polarowej jak cała bluza.

Elementem nadającym unikatowy charakter bluzie Torbay II jest jej wysoka na 8cm stójka. Wykonana tak jak powyżej opisane elementy z tej samej polarowej tkaniny. Stójka zapinana jest na trzy guziki, po których rozpięciu i rozchyleniu patek zobaczymy wstawkę z tkaniny dopasowanej do ogólnej kolorystyki danego wariantu bluzy, w moim przypadku brązowej. Same guziki po zapięciu sprytnie chowane są w małych patkach wspomnianej tkaniny. Rozwiązanie proste, bezawaryjne, odporne na oddziaływanie czasu, idealnie wkomponowujące się z całościowy wygląd modelu.

Cechą wyróżniającą, dodające bluzie nie tylko elegancji, ale też poprawiającej jej funkcjonalność jest wysoka na 8cm stójka zapinana na trzy guziki.

Brak krzykliwych dodatków i wstawek, nie oznacza bynajmniej że zapomniano o estetycznych dodatkach, tu występujących w postaci wyhaftowanej nazwy marki na piersi po stronie lewej, wykonanym nitką lekko tylko wybijającą się kolorem ponad dany wariant bluzy. Kolejne elementy to malutka metalowa naszywka z nazwą marki (1×2.5cm) dodana dla równowagi po stronie prawej, na dole bluzy. Ostatnim elementem są naszywki z syntetycznego materiału przypominającego fakturą skórę typu nubuk, na wysokości ramienia, na lewem rękawie. Naszywki te zawierają logo i nazwę marki Regatta Great Outdoors, oraz grafikę przedstawiającą góry z dodanym napisem, zdublowanym powyżej w mniejszej półokrągłej naszywce „For Every Adventure” co w luźnym tłumaczeniu można odczytać jako „dla każdego rodzaju przygody” co jest faktyczną ideą wpisaną w całościowy wygląd bluzy. Rzeczowe naszywki tak jak wcześniejsze dodatki, dopasowano kolorem do samej bluzy, w mojej są one czarne, w pozostałych wariantach brązowe.

Nie zapomniano również o dodaniu kilku akcentów designerskich, tu zdjęcia od lewej: wyszytej na piersi po stronie lewej nazwy marki i jej logo, oraz w postaci małej metalowej naszywki 1×2,5cm w dolnej części bluzy po stronie prawej…

Na lewym rękawie natrafimy na ostatnie element zdobniczy, wykonany z materiały syntetycznego przypominającego skórę typu nubuk, subtelnie wpasowujący się w ogólny wygląd bluzy, a równocześnie podkreślając jej outdoorowy charakter

Warto tu wspomnieć że lekkość wzornictwa, szukanie ponad czasowych wzorów, oraz odwoływanie się do tradycji, z wykorzystanie jednocześnie zaawansowanych nowoczesnych tkanin, dotyczy zdecydowanej większości produktów marki Regatta Great Outdoors. Jednym może ono przypaść do gustu, innym mniej, ale trudno odmówić mu szerokiego potencjału możliwych zastosowań, oraz jakości i staranności wykończenie. Te dwie cechy szczególnie dotyczą bluzy Torbay II, gdzie wszystkie szwy wykonano wyjątkowo starannie, nic się nie pruje, nie ma żadnych źle, lub niedbale zakończonych szwów.  W komplecie z bluzą otrzymujemy również zapasowy guzik, dodany zwyczajowo na metce po stronie wewnętrznej.

Tkanina… jak już wspomniałem bluzę wykonano z miękkiej i bardzo miłej w dotyku tkaniny polarowej o gramaturze 230 g/m², pomimo jej średniej grubości, w zestawieniu z lekką warstwą spodnią, czy to koszulką z długim rękawem, czy też cienkim golfem, gwarantuje ona nam naprawdę wysoki komfort termiczny. Jej puszysta struktura tworzy swoistą poduszkę termiczną, co zresztą jest cechą właściwą dla wysokiej jakości tkanin polarowych, a z taką z całą pewnością mamy tu do czynienia. Model cechuje się też bardzo niską wagą, dla rozmiaru XL jest to zaledwie 40 dag. Inną ważną cechą jest fakt że tkanina odznacza się bardzo dobrym transportem wilgoci z wnętrza, dzięki czemu może z powodzeniem być używana wraz z odzieżą termiczną, nie zakłócając przepływu termicznego. W przeciwieństwie natomiast do technicznej odzieży z membranami nie wymaga specyficznych środków piorących i konserwujących.

Model Torbay II wykonano z bardzo dobrej jakości tkaniny polarowej, cechującej się świetnym stosunkiem gramatury (230 g/m²) do termoizolacji. Tkanina zapewnia bardzo dobry komfort termiczny, jest miła i miękka w dotyku, przy tym może współpracować z odzieżą termiczną, nie wymaga też specjalnych środków piorących, ani konserwujących.

Testy terenowe…

Ogromną zaletą bluzy Torbay II jest jej uniwersalność, wynikająca z budowy i wyglądu. Jedną z pierwszych okazji do wykorzystania bluzy była „Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych” – spotkanie podczas którego wręczono nagrodę w konkursie „Sukces nie zna barier 2016”, a który to był częścią obchodów światowego dnia osób z niepełnosprawnością, wypadającego rokrocznie trzeciego grudnia.

Pomimo oficjalnego charaktery spotkania, na którym obecnych było wielu polityków, oraz włodarzy i radnych miasta Bielsko-Biała, jak i wicewojewoda województwa Śląskiego, bluza świetnie wkomponowała się w to wydarzenie, pozostając elegancką, a równocześnie podkreślając podróżniczy, sportowy charakter, dobrze reprezentując moją własną naturę. W tamtym dniu bluzę użytkowałem w zestawieniu z lekkim półgolfem termicznym pod spodem i kurtką Hi-Tec Seebus bez podpinki. Przy temperaturach na zewnątrz w zakresie 0 / -5°C zapewniła mi ona bardzo dobry komfort termiczny. Podobnie wewnątrz ogrzewanej auli Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, bluza zapewniła bardzo dobry transport nadmiaru ciepła z wnętrza, nie dopuszczając do zapocenia, ani przegrzania.

Pierwszym wspólnym wyjście, gdzie mogłem docenić walory użytkowe  bluzy Torbay II była „Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”, na którą zostałem zaproszony jako kandydat w konkursie „Sukces nie zna barier 2016”, tu od lewej: wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz / Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Społecznych miasta Bielska-Białej Henryk Juszczyk, pełniący równocześnie rolę Przewodniczącego kapituły konkursowej wręcza nagrodę zwycięzcy konkursu Panu Zbigniewowi Baranowi / autor w testowanej bluzie podczas poczęstunku po gali.

Kolejne testy, już w bardziej mi naturalnym środowisku, tudzież na łonie natury, miały miejsce na spacerach po terenach zielonych okalających lotnisko sportowe w Aleksandrowicach, w Bielsku-Białej, oraz Dolinie Wapienicy, u stóp Beskidu Śląskiego. Podczas kilku godzinnego włóczenia z aparatem, aż do zachodu słońca, w wyjątkowo wietrzny i zimny dzień, gdzie temperatury wahały się w zakresie od -2 do -6°C, ubrany w podobny jak wcześniej zestaw z tą tylko różnicą że pod golf dodałem koszulkę termoaktywną, bluza Torbay II zapewniła mi bardzo wysoki komfort termiczny. Na uwagę zasługuję tu też jej wygoda i luźna forma, sprawiająca że użytkowanie jej jest wyjątkowo miłym doznaniem.

Od lewej: bluza Regatta Great Outdoors Torbay swoim zrównoważonym, spokojnym, ale równocześnie nawiązującym do tradycji i rodowodu marki wzornictwem doskonale sprawdza się zarówno podczas oficjalnych spotkań, jak i wypadów w plener – tu autor po gali z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w holu Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej / wypad na spacer i kawę w pubie z Żoną.

Podsumowanie – czy warto…

Chyba nie zaskoczy nikogo że moja opinia na temat testowanej bluzy marki Regatta Great Outdoors, model Torbay II może być tylko jak najlepsza, szczególnie biorąc pod uwagę jej niewygórowaną cenę wynoszącą na stronie sklepu marki tylko 110zł, oraz bardzo szeroki wachlarz możliwych zastosowań.

Kolejne testy bluzy Torbay II miały już miejsce w bardziej „naturalnych” dla mnie okolicznościach, tudzież podczas kilkugodzinnego wypadu z aparatem w zielony rejony okalające Bielsko-Biała, tu na wypad na zachód słońca na lotnisku sportowym w Aleksandrowicach (Bielsko-Biała)

Lotnisko sportowe w Aleksandrowicach, Bielsko-Biała – pomimo że tamtego wyjątkowo wietrznego wieczoru temperatura była raczej niska, wahając się w graniach -6°C bluza Torbay II zapewniła mi wespół tylko z koszulką, cienkim golfem, oraz kurtką Hi-Tec Seebsu bez podpinki doskonały komfort termiczny i wygodę użytkową

Uniwersalna forma, stosowane i niekrzykliwe wzornictwo, a równocześnie bardzo udane połączenie funkcji z wysoką jakością tkanin, o świetnych właściwościach termicznych sprawia że bez względu na to czy używać będziemy jej na oficjalnych spotkaniach, na wypadzie do pubu ze znajomymi, spacerach, czy też w codziennym miejskim użytkowaniu, a nawet podczas wypadów w góry, bluza będzie równie dobrze się prezentować, zapewniając komfort i ciepło, na długi czas. Zestawiając więc wszystkie jej zalety, oraz fakt że nie udało mi się dostrzec jakichkolwiek wad bluzy w testach, jest to z całą pewnością model którego zakup mogę polecić.

Od lewej: autor ze swoim małym Przyjacielem Yorkiem Bubą, podczas wypadu na tereny okalające lotnisko sportowe w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej, oraz zachodzące słońce na tymże lotnisku nad Beskidem Śląskiem

Zalety:

 • eleganckie niekrzykliwy design
 • szerokie spektrum możliwych zastosowań
 • doskonała wysokiej jakości tkanina polarowa
 • niska waga
 • trwałość i dobre wykończenie
 • brak specjalnych wymagań odnośnie czyszczenia
 • wzorowy stosunek cena / jakość
 • wygoda i wysoki komfort termiczny

Wady:

 • nie stwierdzono

…autor w bluzie Torbay II – polecam!

Przydatne linki:

.

do testów dostarczyła firma Regatta Great Outdoors

www.regatta.pl

autor serdecznie dziękuję firmie Regatta Great Outdoors

za udostępnienie do testów bluzy polarowej Torbay II

.


opracowanie, tekst i zdjęcia z wyłączeniem zdjęć wariantów kolorystycznych bluzy polarowej TORBAY II (pobranych ze strony sklepu marki: www.regatta.pl: Sebastian Nikiel

Informacja prawna – zgodnie z przepisami polskiego prawa, niniejszym informuję że wszystkie wyrażane na łamach tej strony, jak i stronach opisów do których prowadzi, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo linii danego modelu produktu. Opisy te mają na celu wyłącznie charakter informacyjny i nie są ofertą handlową.