Nikwax Tech Wash

SPRZĘT / płyn do prania Nikwax Tech Wash 1000 ml

  • nazwa: Płyn Tech Wash 1000 ml
  • producent: Nikwax
  • pojemność opakowania: 1000 ml
  • dostępne opakowania: 300 ml, 500 ml, 1000 ml
  • gwarancja: 48 miesięcy
  • data zakupu i cena w chwili zakupu: lipiec 2010 / 46 zł

Przeznaczenie:

Hipoalergiczny (bez detergentów) środek do prania odzieży outdoorowej z membranami, szczególnie zalecany do prania odzieży z membranami Gore-tex. Nadaje się do prania zarówno w pralkach automatycznych*  jak i prania ręcznego.

Tytułem wstępu…

Może się wydawać że przesadą jest kupowanie tak drogiego płynu do prania odzieży, jednak gdy weźmiemy pod uwagę koszt zakupu samej odzieży do prania której został on zaprojektowany, sprawy przyjmują z goła inny wygląd.

Odzież outdoorowa wyposażona w jakiekolwiek wodoodporne i nieprzewiewne membrany, ma bowiem pomimo wszystkich swych ogromnych zalet, dużą wadę – tendencję do łuszczenia, zapychania, oraz pękania tychże membran. Tendencja ta nasila się gdy odzież taka jest nie właściwie konserwowana, w tym prana. Nie uchroni nas to oczywiście całkowicie przed jego wystąpieniem w czasie długotrwałego użytkowania, jednak wyraźnie spowolni ten proces, odwlekając go nawet w skali lat, a co ważne zachowując niezmienne właściwości membran.

Dodatkową korzyścią przemawiającą za stosowaniem tego środka jest jego wysoka wydajność, do średnio zabrudzonej odzieży pranej w pralce automatycznej dodajemy około 1 – 1,5 nakrętki płynu, do bardzo zabrudzonej 2 – 2,5 nakrętki.

Podsumowanie:

Powyższe zalety środka sprawiają że cena takiego specjalistycznego płynu do prania, przestaje być taka rażąca, gdyż pozwoli nam wyraźnie przedłużyć okres użytkowania naszej drogiej odzieży, co bezpośrednio przekłada się na rzadszą konieczność ich wymiany.

Zalety:

  • wydajność
  • skuteczność ochrony membran odzieży outdoorowej
  • hipoalergiczny skład (bez drażniących detergentów)

Wady:

  • nie stwierdzono

.

polska strona marki:

www.nikwax.com/pl-pl

.

* UWAGA! Pranie odzieży outdoorowej z membranami w pralkach automatycznych należy zawsze wykonywać w niskich temperaturach 30 – 40 stopni Celsjusza, oraz programie dla delikatnych tkanin, przy maksymalnych obrotach wirowania 600 – 700 obrotów na minutę.

..


opracowanie, tekst i zdjęcia: Sebastian Nikiel

Informacja prawna – zgodnie z przepisami polskiego prawa, niniejszym informuję że wszystkie wyrażane na łamach tej strony, jak i stronach opisów do których prowadzi, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo linii danego modelu produktu. Opisy te mają na celu wyłącznie charakter informacyjny i nie są ofertą handlową.