Ludzie gór dla człowieka gór Hala Lipowska

artykuł: „Ludzie gór dla człowieka gór” / publikacja: 13.02.2014

systematyka artykułu:

 • aktualizacja 17.03.2014 – „Ludzie gór dla człowieka gór” – po pierwszej imprezie
 • aktualizacja 13.03.2014 – nowości w sklepiku…
 • artykuł publikacja 13.02.2014 – „Ludzie gór dla człowieka gór”
 • aktualizacja: „Ludzie gór dla człowieka gór…” – po pierwszej imprezie / data publikacji: 17.03.2014

W miniony weekend (15-16.03.2014) odbyła się zapowiada wcześniej w schronisku PTTK na Hali Lipowskiej, pierwsza z trzech planowanych imprez przebiegających pod hasłem przewodnim „Ludzie gór dla człowieka gór”. Grono osób które wsparło imprezę swoim udziałem liczyło 20 osób, ale do wspólnej zabawy włączyły się też osoby będące w tym czasie w obiekcie, frekwencja więc dopisała, również atmosfera była wyjątkowo miła, a całość przebiegła w sposób zapadający uczestnikom w pamięć.

zdjęcia od lewej: Uczestnicy imprezy w Schronisku PTTK na Hali Lipowskiej / Pogoda sprawiła uczestnikom niespodziankę, witając ich zimą…

Nie obyło się jednak bez drobnych zmian w programie, co było wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności… Szymon Baron ze względu na uraz nogi nie mógł dotrzeć na spotkanie i podzielić się z uczestnikami swoją prelekcją na temat bałkańskich gór. Dzielnie zastąpiła go jednak Sylwia Rusin, jedna z organizatorek imprezy, opowiadając zebranym o Czarnogórze, prelekcję wzbogaciła ciekawymi fotografiami.

zdjęcia od lewej: Nieobecnego Szymona Barona dzielnie zastąpiła Sylwia Rusin prowadząc ciekawą prelekcję o Czarnogórze / Sylwia Rusin – jedna z organizatorek wydarzenia – dziękuję… 🙂

Niezwykłym zapewne doświadczeniem był również koncert gitarowy Mariusza Goli, który nadał imprezie niezwykły charakter. O dobre samopoczucie Gości dbali również Gospodarze schroniska, zapewniając domową atmosferę i pyszne przekąski.

Jedną z perełek spotkania był zapewne koncert znakomitego gitarzysty Mariusza Goli

Jak wiecie podczas trwania imprezy czynny był sklepik w którym można było zakupić różne ciekawe przedmioty ofiarowane przed darczyńców, w tym fotografie górskie Jarka Durbasa (na łamach strony znajdziecie obszerny z nim wywiad / kliknij by do niego przejść) z gór najwyższych, Sylwii Rusin, oraz moje. Prócz tego oferta sklepiku obejmowała moje tomiki poezji, albumy „Beskidy w kadrze zatrzymane”, oraz wiele innych przedmiotów. Łączny dochód uzyskany ze sprzedaży wyniósł 600zł – który w całości trafił na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” której jestem podopiecznym, ze wskazaniem na dalsze finansowanie kosztów mojego leczenia.

Podczas całej imprezy czynny był sklepik, dochód ze sprzedaży wyniósł 600zł które w całości trafiły na konto fundacji Słoneczko, wspierając moją walkę z chorobą. Najwyższą cenę osiągnęła moja grafia, którą zakupili Gospodarze schroniska – serdecznie dziękuję

Niezwykle miłą dla mnie wiadomością była cena jaką osiągnęła moja autorska grafika – 150zł, kwotę tę wylicytowali Gospodarze schroniska na hali Lipowskiej – za co z całego serca dziękuję. Dziękuję również serdecznie Wszystkim którzy uczestniczyli w imprezie, oraz wsparli ją na wielu różnych płaszczyznach. Pomimo iż mnie samego zły stan zatrzymał w domu, Wasze wsparcie – pomoc, pozwala mi nie tylko trwać oporem wobec choroby, ale spoglądać z wiarą w przyszłość – wiarą której tyle mi ofiarujecie… dziękuję.

O domową atmosferę dbali nieocenieni Gospodarze schroniska PTTK na Hali Lipowskiej

Gospodarze uraczyli uczestników między innymi takimi pysznymi przekąskami…

Kolejna z imprez planowana jest w Beskidzie Małym w chatce Gibasówka. O szczegółach będę informował na bieżąco. Z inicjatywy organizatorów na łamach portalu Facebook powstała również oficjalna strona tych imprez – tego wydarzenia, do której odwiedzenia zaprasza, znajdziecie tam zawsze najświeższe informację o najbliższych planach, szeroką fotorelację z imprezy na Hali Lipowskiej, oraz fragment koncertu Mariusza Goli.

zdjęcia od lewej: Trójka organizatorów imprez „Ludzie gór dla człowieka gór” – serdecznie Wam dziękuję Przyjaciele / Na łamach portalu Facebook powstała oficjalna strona imprez „Ludzie gór dla człowieka gór”

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim organizatorom, osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, sponsorom i patronom medialnym, oraz Gospodarzom Schroniska PTTK na hali Lipowskiej.

Linki:

Patroni imprezy:

Właścicielami zamieszczonych fotografii są uczestnicy i organizatorzy imprezy w schronisku na Hali Lipowskiej „Ludzie gór dla człowieka gór” i nie mogą być bez ich zgody kopiowane, ani publikowane. Autor dziękuję za ich udostępnienie.

aktualizacja: „Ludzie gór dla człowieka gór…” / data publikacji: 13.03.2014

Już za niespełna trzy dni – 15.03.2014, rozpocznie się pierwsza z imprez górskich, przebiegających pod hasłem przewodnim „Ludzie gór dla człowieka gór…”, pierwsza z nich odbędzie się w schronisku PTTK na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim. To ostatnie chwile się zapisać i wziąć udział, program imprezy jest naprawdę bardzo bogaty i interesujący, a Wasze zaangażowanie, wsparcie, przekłada się bezpośrednio na pomoc w mojej trudnej walce… Wszystkim którzy już zadeklarowali swoja obecność i opłacili wpisowe w ramach którego jest nocleg, uczestnictwo w programie (szczegóły patrz niżej) artystycznym, mini biesiada, serdecznie dziękuję, po raz kolejny powtórzę tu zwrot który najlepiej oddaje to co dla mnie robicie – moja walka możliwa jest wyłącznie tylko dzięki takim ludziom jak Wy, w przeciwnym razie mój upór wobec choroby, pozostałby jedynie pustym gestem – dziękuję Was z całego serca.

W artykule zapowiadającym imprezę (opublikowanym 13.02.2014 / patrz niżej) nadmieniałem że w sklepiku, który będzie czynny podczas całej imprezy, natraficie na wiele ciekaw drobiazgów, z których sprzedaży uzyskane środki trafia na konto fundacji Słoneczko, której jestem podopiecznym z przeznaczaniem na refundację mojego leczenia, pisałem również że być może natraficie tam na małą niespodziankę 🙂 teraz już oficjalnie mogę powiedzieć, jako że szczęśliwie udało się dograć wszystkie techniczne związane z tym sprawy, iż niedawno odebrałem z drukarni świeżo wydany mój drugi tomik poezji „Poza krawędzią”. Będzie on dostępny w sklepiku wraz z pierwszym tomikiem pod tytułem „Na krawędzi”, można będzie zakupić oba naraz, lub każdy z osobna. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o nowym tomiku, pozostającym w silnych związkach z pierwszym, będącym świadkiem mojej walki, w najcięższych dotychczas latach 2009-2013, zapraszam do odwiedzania działu mu poświęconego.

Nowy tomik, podobnie jak pierwszy wzbogacony został moimi grafikami, z których jedna użyta na jego piątej stronie, a rozbudowana o dodatkowe elementy graficzne, zostanie wystawiona na sprzedaż w sklepiku, serdecznie zapraszam do jej zakupu. Prócz tego z mojej strony do sklepiku trafi:

 • 50 egzemplarzy tomiku „Na krawędzi”
 • 50 egzemplarzy tomiku „Poza krawędzią”
 • grafika 20x28cm / ołówek + kredki / oprawiona w pass-partu i antyramę
 • rewelacyjna nowa termoaktywna czapka jesienno-zimowa angielskiej firmy outdoorowej KARRIMOR model THERMAL / unisex / kolor czarny
 • przydatna i wygodna nowa poduszka kempingowa angielskiej firmy outdoorowej KARRIMOR – Karrimor Camping Pillow Deluxe / kolor jasno fioletowy
 • moje wybrane fotografie górskie w formatach 15x21cm i panoramiczne 15x27cm

zdjęcia od lewej: Przód okładki mojego debiutanckiego tomiku poezji „Na krawędzi” wydanego w styczniu 2013 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym tomiku, pobrać jego fragment w PDF, przyjrzeć się grafikom w nim zamieszonych, zapraszam do odwiedzenia strony tomiku. <<KLIKNIJ>> / Przód okładki mojego najnowszego – drugiego tomiku poezji „Poza krawędzią” wydanego w marcu 2014 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym tomiku, pobrać jego fragment w PDF, przyjrzeć się grafikom w nim zamieszonych, poznać historię powstania okładki, oraz jej przesłanie, zapraszam do odwiedzenia strony tomiku <<KLIKNIJ>> / Moja grafika, wykorzystana w tomiku „Poza krawędzią” (strona 5), wzbogacona i oprawiona. Rysunek ołówkiem i kredkami, rozmiar 20x28cm, oprawa: pass-partu + szklana antyrama.

zdjęcia od lewej: Jesienno-zimowa termoaktywna czapka angielskiej firmy outdoorowej KARRIMOR model THERMAL – lekka i wygodna (waga 30g) doskonale izolująca od zimna, wiatru, a przy tym niedopuszczająca do przegrzania skóry głowy. Modelu tego z powodzeniem używam sam od kilku lat, zarówno w górach, jak i na co dzień. / Poduszka kempingowa angielskiej firmy outdoorowej KARRIMOR – bardzo lekka, łatwa w utrzymaniu w czystości, oraz zajmująca niewiele miejsca po złożeniu, dane modelu: waga poduszki 25 gramów, wymiary po rozłożeniu: 46x27cm, wymiary po złożeniu (w pokrowcu): 26,6 x 36cm (obwód wałka), poszycie dwustronne z jednej tkanina syntetyczna / z drugiej miękki, hipoalergiczny micropolar, kolor: jasny fiolet – produkt nowy

Do sklepiku wciąż napływają nowe przedmioty, serdecznie dziękuję Wszystkim którzy zdecydowali się je ofiarować, a Wszystkim życzę jak najlepszej, pełnej uśmiechu i niezapomnianych chwil zabawy.

artykuł informacyjny: „Ludzie gór dla człowieka gór…” / data publikacji: 13.02.2014

Z inicjatywy Piotra Trojaka, oraz wielu osób aktywnie uczestniczących w tej akcji, między innymi Sylwii Rusin, zaplanowane zostały trzy atrakcyjne imprezy górskie, z których dochód wesprzeć ma mój trud walki z chorobą, walki której koszty są bardzo wysokie, sięgające 2500zł miesięcznie, stąd jestem bardzo wdzięczny za tą wspaniałą inicjatywę – moja droga, walka, jest wyłącznie możliwa dzięki Wszystkim ludziom którzy mnie wspierają – dziękuję za to z całego serca.

Podczas imprez czynny będzie sklepik, w którym można będzie zakupić mój tomik poezji „Na krawędzi”, wybrane zdjęcia Sylwii Rusin, oraz moje, jak i inny sprzęt górski. Wszystkie zebrane z tego tytułu środki trafią na konto fundacji Słoneczko – wspierając mnie w mojej drodze ku nowemu, lepszemu życiu… Zdradzę też że być może w sklepiku traficie na miłą niespodziankę, jej szczegóły poznacie wkrótce 🙂 W programie imprez przewidziano między innymi występ kabaretu DNO, zagra Mariusz Goli, oraz odbędzie się prelekcja Szymona Barona pod tytułem „Na bałkańskich szczytach”.

Pierwsza z trzech imprez przewidziana jest na 15-16 marca, odbędzie się w schronisku na Hali Lipowskiej, cena uczestnictwa to 100zł, jest w niej już koszt noclegu (konieczny śpiwór), oraz mini biesiada, wyprawę na wschód słońca, uczestnictwo w programie rozrywkowo-kulturalnym. Zapisy przyjmowane są przez Sylwię Rusin (patrz niżej – kontakt/zapisy). Szczegóły o tej i kolejnych edycjach imprezy znajdziecie na profilu tego wydarzenia na Facebooku, oraz na łamach mojej witryny – SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU i dziękuję za Wasze wsparcie…

Kolejne imprezy planowane są na Gibasach, oraz Chatce pod Potrójną. Szczegóły tych wydarzeń będą podawane na bieżąco, po ich uzgodnieniu przez organizatorów.

* * *

Szczegółowy program imprezy w schronisku na Hali Lipowskiej – 15-16.03.2014:

 • Do godziny 15.00 – oczekiwania na uczestników w schronisku
 • 16.00 – rozpoczęcie imprezy. Przedstawienie idei i osoby Sebastiana.
 • 17.00 – Prelekcja Szymona Barona pt: „Na Bałkańskich wierchach”
 • 18.00 – projekcja najfajniejszych skeczów Kabaretu DNO – projekcje poprowadzi jeden z twórców kabaretu DNO
 • Podczas trwania imprezy czynny będzie cały czas sklepik w którym będzie prowadzona charytatywna sprzedaż tomiku poezji „Na krawędzi” Sebastiana Nikiel, zdjęć Sylwii Rusin, oraz Sebastiana Nikiel, jak i innych artykułów górskich.
 • Po zakończeniu projekcji koncert niezwykłego gitarzysty z Katowic Mariusza Goli
 • Zabawa przy biesiadzie przygotowanej przez gospodarzy schroniska.

Kontakt / zapisy:

 • Informacje pod numerami: 661 855 128 i 516 527 820
 • Zapisy mailowo: ludzie.gor@wp.pl
 • Numer konta do wpłat zaliczek: 53 1090 1740 0000 0001 0741 9782 tytuł wpłaty: własne imię nazwisko, oraz liczba osób

Linki:

Jeśli tylko możecie serdecznie proszę o udostępnianie informacji o tej szczytnej akcji, w tym celu można pobrać baner akcji – w razie jakichś pytań, lub konieczności przygotowania baneru o innych wymiarach, bardzo proszę o kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com.

plakat i baner wydarzenia…


tekst i opracowanie: Sebastian Nikiel