Ludzie gór dla człowieka gór – Chatka na Gibasach

artykuł: „Ludzie gór dla człowieka gór – Chatka na Gibasach 21-22.06.2014” / publikacja: 19.06.2014

Systematyka artykułu:

 • Aktualizacja – nowości w programie imprezy i w sklepiku (publikacja 19.06.2014)
 • Aktualizacja – nowości w programie imprezy i w sklepiku (publikacja 07.06.2014)
 • Artykuł „Ludzie gór dla człowieka gór” – program i informacje (publikacja 31.03.2014)
 • Sklepik – cele i zawartość…
 • Koszty i zasady uczestnictwa…
 • Partnerzy projektu / linki…

Już za dwa dni – 21.06.2014 odbędzie się druga edycja górskiej imprezy charytatywnej przebiegających pod wspólna nazwą „Ludzie gór dla człowieka gór”, czas to najwyższy by podać informację odnośnie dojazdu, godziny i miejsca zbiórki…

Zbiórka odbędzie się w sobotę 21.06.2014 o godzinie 9:30 na parkingu kompleksu Kocierz, skąd już za samochodem pilotem nastąpi przejazd uczestników do Kocierza Basie, gdzie auta pozostawimy na parkingu. Tam nastąpi przepakowanie plecaków, oraz cięższych rzeczy na samochody terenowe, a grupa uczestników przejdzie pod opieką przewodnika na miejsce imprezy, czyli do Chatki na Gibasach. Czas dojścia z Kocierza Basie to około 25-30 minut spokojnym krokiem. Organizator podaje również numer „awaryjny” pod który w razie wątpliwości można dzwonić – 661 855 128 (w dni poprzedzające imprezę po godzinie 14:00).

Z radością spieszę podzielić się z wami wieściami że do sklepiku który czynny będzie podczas trwania spotkania, a z którego zysk przypominam trafia w całości na subkonto fundacji Słoneczko ze wskazaniem na pokrycie kosztów mojego leczenia, trafiają kolejne piękne rzeczy. Wśród wielu natraficie tam na ręcznie wykonane i zdobione serduszka, przekazane do sklepiku przez Panią Agatę Zintek, oraz fotografię ukazującą to co nam – ludziom gór najdroższe – malowniczą, piękna panoramę górską przekazaną przez Pana Łukasz Kołomańskiego. Serdecznie dziękuję za te dary, za okazane zrozumienie i wsparcie, a Wszystkich zapraszam do zakupów 🙂

zdjęcia od lewej: Fotografia malowniczej panoramy górskiej, przekazanej do sklepiku przez Pana Łukasza Kołomańskiego – tytuł: „POWIEW” wymiary 29,5x4cm, oprawione w pass-partu i antyramę 43x30cm / Ręcznie wykonane i zdobione serduszka, przekazane do sklepiku przez Panią Agatę Zintek

Ręcznie wykonane i zdobione serduszka, przekazane do sklepiku przez Panią Agatę Zintek

aktualizacja – data publikacji: 08.06.2014

Już wkrótce, w weekend 21-22.06.2014, odbędzie się druga edycja cyklu imprez górskich pod hasłem przewodnim „Ludzie gór dla człowieka gór”, tym razem będzie ona miała miejsce jak już informowałem w klimatycznej Chatce na Gibasach. Celem imprez, prócz oczywistego jakim jest spotkanie w miłym gronie górołazów, jest zbiórka środków na kontynuację mojego leczenia, które ratuje mi życie i zdrowie – które pozwala mi mimo wszystko iść wciąż na przód i powoli odzyskiwać to co choroba zabrała na przestrzeni minionych lat…

Mocnym atutem tych spotkań jest nie tylko ich lokalizacja, ale bogaty program artystyczno-rozrywkowy. Spotkanie w Chatce na Gibasach ma pod tym względem bardzo wiele do zaoferowania, program od początku bogaty, w międzyczasie ewoluował stając się jeszcze atrakcyjniejszy. Szczegóły programu znajdziecie poniżej, tutaj ograniczę się jedynie do wymienia zmian jakie zaszły od czasu publikacji wcześniejszego artykułu. Pierwsza zasadniczą zmianą jest wzbogacenie programu o kolejny koncert, przed występem wspaniałego Mariusza Goli, zagra Pan Mariusz Wilk. Będzie to koncert niezwykły, który z całą pewnością wprowadzi nas w połączeniu pięknem otoczenia – górskim wieczornym pejzażem – w magiczny nastrój… bowiem Pan Mariusz zagra na fletni, instrumencie którego ciepłe tony trudno zapomnieć, szczególnie w takim miejscu. Poniżej jeden z wykonywanych przez niego utworów…

Pan Mariusz Wilk (fletnia) – utwór: Panflute Doina

Prócz tego o przyrodzie Beskidu Małego, opowie znawca miejscowej flory i fauny, fotograf, przyrodnik, artysta, Pan Jan Zieliński. Rozszerzyło się również grono partnerów imprezy, każdemu z nich serdecznie dziękuję za ich wkład – za okazane wsparcie, dzięki któremu impreza nabrała bogatszej oprawy. Rozrasta się również pula przedmiotów które trafiły do sklepiku, który przypomnę będzie czynny podczas trwania imprezy, a z którego uzyskany dochód zostanie przekazany na moje dalsze leczenie. I tu miła mam nadzieję niespodzianka dla uczestników, podobnie jak w przypadku pierwszej imprezy, tak i teraz również ja przekazałem do sklepiku kilka przedmiotów. Są to cztery sztuki, składanych mat turystycznych, renomowanej angielskiej firmy Karrimor. Dwie dostępne będą w kolorze niebieskim, dwie w kolorze fioletowym. Maty zapewniają pełną izolację od podłoża, są łatwe do czyszczenia i ultra lekkie, ich wymiary po rozłożeniu to 28x38cm, a po złożeniu 9,5cm(szerokość) x 2,8cm(grubość) x 28cm(długość), waga maty to 40g.

W sklepiku natraficie na turystyczne maty do siedzenia Karrimor – dostępne będą cztery sztuki: dwie niebieskie i dwie fioletowe

Oprócz tego do sklepiku trafi kolejna moja grafika (poprzednia została wystawiona podczas I edycji imprezy). Jest to rysunek ołówkiem i kredkami, na żółtym papierze, w formacie 21×29,7 (A4) , oprawione w antyramę 30x40cm. Grafika pochodzi z roku 2003 i została zatytułowana „Ucieczka”, była ona wykorzystana w moim adiutanckim tomiku „Na krawędzi”, który wraz z drugiem – wydanym w marcu 2014 pod tytułem „Poza krawędzią” również będziecie mogli zakupić w sklepiku, do czego serdecznie zapraszam.

Podczas imprezy w sklepiku można będzie nabyć moją grafikę, która została wykorzystana w moim debiutanckim tomiku poezji „Na krawędzi” (również dostępny podczas imprezy) – rozmiar grafiki: 21×29,7cm, grafika jest oprawiona w antyramę i pass-partu.

Ostania ze zmian dotyczy samych zasad uczestnictwa, pojawiły się bowiem pytania czy aby wziąć udział w imprezie, trzeba opłacić i wykorzystać nocleg. W związku z tym organizatorzy informują iż nie ma takiego obowiązku, można być tylko na samej imprezie i po koncercie Mariusza Goli zejść z powrotem na przełęcz w rejon parkingu. W takim przypadku oczywiście zmniejsza się też koszt uczestnictwa i wynosi on 25zł od osoby dorosłej i 5zł od dziecka. Organizator zapewni wszystkim osobom które będą chciały skorzystać z tej możliwości przewodnika który wraz z nimi zejdzie na przełęcz, czas zejścia to około 25 minut. Chciałbym tutaj również przypomnieć że dzięki wsparciu Służby Medycznej Maltańskiego Krzyża – oddział w Kętach, impreza będzie miała zabezpieczenie medyczne.

Ostatnią drobną, acz sądzę miłą niespodzianką będą drobne upominki dla uczestników, przekazane przeze mnie organizatorom, każdy uczestnik który opłacił uczestnictwo, bądź w inny sposób wsparł akcję, otrzyma podobnie jak uczestnicy pierwszej imprezy,pamiątkowy button (średnica 58mm), oraz okolicznościową, zaprojektowaną przeze mnie, kartkę pocztową – serdecznie zapraszam Wszystkich do udziału, oraz życzę niezapomnianych wrażeń.

Uczestnicy otrzymają okolicznościowe butony, kartki pocztowe…

Więcej informacji o programie, oraz zasadach uczestnictwa znajdziecie poniżej w artykule, jak i na oficjalnym fan-pagu wydarzenia, na portalu Facebook:

Partnerzy imprezy „Ludzie gór dla człowieka gór”

Ludzie gór dla człowieka gór – Chatka na Gibasach” / publikacja: 31.03.2014

Nie dawno, w weekend 15-16 marca, w schronisku na Hali Lipowskiej odbyła się pierwsza z trzech planowanych imprez górskich przebiegających pod nazwą „Ludzie gór dla człowieka gór”. Jest to szlachetna akcja charytatywna, której nadrzędnym celem jest wsparcie mojej drogiej i trudnej walki z chorobą… nie jest to jednak wyłącznie jedyny cel, imprezy te są same w sobie bardzo atrakcyjną dla uczestników okazją do wspólnego spędzenia czasu w górach, w miłej atmosferze, wzbogacanej atrakcyjnym programem edukacyjno-rozrywkowym. Pomysłodawcą i patronem akcji jest Piotr Trojak, oraz od początku aktywnie uczestnicząca w ich przygotowaniu Sylwia Rusin, jak i wiele innych osób współuczestniczących w jej kreowaniu i wzbogacaniu.

Wkrótce odbędzie się kolejna edycja imprezy, tym razem będzie ona miała miejsce w klimatycznej Chatce na Gibasach, w dniach 21-22.06.2014, zmieniło się jednak nie tylko miejsce imprezy, zmianie uległo znacznie więcej rzeczy. Przede wszystkim bardzo rozbudowany został program imprezy, w taki sposób by każdy, w tym dzieci, znalazł coś dla siebie. Nie przypadkowo wspomniałem o dzieciach, jest to bowiem kolejna ze zmian, tym razem bowiem impreza będzie miała charakter rodzinnego pikniku i całość została tak pomyślana by była jak najatrakcyjniejsza dla naszych pociech. Do dyspozycji dzieci będą między innymi takie atrakcje jak:

 • konie do jazdy wraz z instruktorami hipoterapii i jeździectwa
 • wata cukrowa
 • ognisko
 • lina do chodzenia (tzw: slackline)
 • prelekcje przyrodnicze Jana Zielińskiego i wiele innych…

Również dorośli będą mieli z czego wybierać, program imprezy zawiera między innymi takie atrakcje jak:

 • speleolodzy którzy będą oprowadzać po 5 różnych jaskiniach
 • zupa dla każdego
 • prelekcja Szymona Barona „Na bałkańskich szczytach”
 • wieczorem koncert rewelacyjnego Mariusza Goli

zdjęcia od lewej: Tak gra niesamowity Mariusz Goli, którego usłyszymy na Gibasach…

Jedną z atrakcji spotkania będzie lina do slackline…

Sklepik…

Podobnie jak podczas pierwszej, podczas trwania imprezy, czynny będzie sklepik, w którym sprzedawane i licytowane będą różne przedmioty, a całkowity pula środków uzyskana z tego tytułu trafi na konto Fundacji Słoneczko, ze wskazaniem na moje dalsze leczenie. W sklepiku natraficie między innymi na:

 • fotografie moje, Sylwii Rusin, Darka
 • moje autorskie tomiki poezji „Na krawędzi” i „Poza krawędzią” (więcej o tomikach <<tutaj>>)
 • pamiątki z pierwszej edycji imprezy
 • gitara przekazana na ten cel przez Łukasza
 • pięknie wydane albumy fotograficzne „Beskidy w kadrze zatrzymane”
 • drobne akcesoria turystyczne i inne ciekawe przedmioty…

od lewej: Przód okładki mojego debiutanckiego tomiku poezji „Na krawędzi” wydanego w styczniu 2013 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym tomiku, pobrać jego fragment w PDF, przyjrzeć się grafikom w nim zamieszonych, zapraszam do odwiedzenia strony tomiku. <<KLIKNIJ>> / Przód okładki mojego najnowszego – drugiego tomiku poezji „Poza krawędzią” wydanego w marcu 2014 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym tomiku, pobrać jego fragment w PDF, przyjrzeć się grafikom w nim zamieszonych, poznać historię powstania okładki, oraz jej przesłanie, zapraszam do odwiedzenia strony tomiku <<KLIKNIJ>>

Koszty / zasady:

Koszt uczestnictwa wynosi 50zł dla osoby dorosłej i 10zł dla dziecka. Suma ta pokrywa koszt uczestnictwa w programie, w tym również w koncercie, nocleg, oraz transport rzeczy pod chatkę. Wymagany jest własny śpiwór i karimata. W zależności od ilości osób obecnych na imprezie, przewidziane są noclegi w chatce, oraz w specjalnie przygotowanych na tą okazję 10 osobowych namiotach wojskowych. Impreza posiada zabezpieczanie medyczne, w postaci obecnego podczas jej trwania wyszkolonego ratownika medycznego.

* * *

Podczas pierwszej imprezy udało się zebrać 600zł na poczet mojego dalszego leczenia, za co serdecznie Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób się do tego przyczynili dziękuję. To właśnie dzięki Wam Wszystkim, pomimo tylu przeszkód mogę trwać… program drugiej imprezy jest jeszcze bogatszy od pierwszego, a jego zawartość tak dobrana iż każdy może znaleźć coś dla siebie, serdecznie zapraszam wszystkich do udziału – do włączenia się w moja walkę, oraz miłego spędzenia wspólnie czasu.

Kontakt / zapisy:

 • Informacje pod numerami: 661 855 128 i 516 527 820
 • Zapisy mailowo: ludzie.gor@wp.pl
 • Numer konta do wpłat zaliczek: 53 1090 1740 0000 0001 0741 9782 tytuł wpłaty: własne imię nazwisko, oraz liczba osób dorosłych i dzieci
 • kontakt z Sebastianem Nikiel: s.nikiel.mojegory@gmail.com

Linki:

* * *

Serdecznie dziękuję również Wszystkim portalom, firmą, oraz darczyńcą którzy wsparli imprezę, czy to przez ofiarowanie gadżetów do sklepiku, czy to obecność na imprezie, oferując różne atrakcje jej uczestnikom. Wasze zaangażowanie, wsparcie pomaga mi iść na przód, a samą imprezę uczyniło niezwykle ciekawą i wartą odwiedzenia – dziękuję.

Partnerzy projektu:

Jeśli tylko możecie serdecznie proszę o udostępnianie informacji o tej szczytnej akcji, w tym celu można pobrać plakat akcji – w razie jakichś pytań, lub konieczności przygotowania baneru o innych wymiarach, bardzo proszę o kontakt: s.nikiel.mojegory@gmail.com.

od lewej: plakat wydarzenia / Chatka Gibasówka jesienią (foto: Marcin Szala) / Chatka Gibasówka zimą (foto: Marcin Szala)


tekst i opracowanie: Sebastian Nikiel
Informacja prawna:
zdjęcia Chatki na Gibasach zostały pobrane z serwisu Wikipedia i udostępnione w ramach licencji Creative Commons wersji 3.0 z zachowaniem informacji o autorstwie – autor: Marcin Szala