konkurs Beskidy w kadrze zatrzymane 2015

artykuł: „Światowy Dzień Turystyki w Bielsku-Białej 2015 i wręczenie nagród w XIV edycji konkursu fotograficznego Beskidy w kadrze zatrzymane”

W dniu 25.09.2015 w auli Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej miały miejsce obchody Światowego Dnia Turystyki, przebiegającego w tym roku pod hasłem „Miliard turystów, miliard możliwości”. Obchody uświetnił swoją obecnością zastępca Prezydenta miasta Bielsku-Białej Pan Waldemar Jędrusiński, oraz przedstawiciele urzędu miejskiego. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, oraz aktywne promowanie walorów naszego regionu, wśród wyróżnionych byli: Barbara Jedynak, Beata Załubska, Jan Baraś, Marek Czader, Tadeusz Jan Mikulski i Zbigniew Poraniewski.

zdjęcia od lewej: Zastępca Prezydenta miasta Bielsku-Białej Pan Waldemar Jędrusiński. / Wręczenie wyróżnień „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, wyróżnienia otrzymali: Barbara Jedynak, Beata Załubska, Jan Baraś, Marek Czader, Tadeusz Jan Mikulski i Zbigniew Poraniewski, Grzegorz Gierlasiński.

Z rąk zastępcy Prezydenta Bielska-Białej wyróżnienia otrzymali również nauczyciele i opiekunowie „Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych”, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania wartości turystyki, oraz wrażliwości na piękno naszego regionu pośród dzieci i młodzieży, wśród laureatów znaleźli się: Annę Borowiec-Macner z SP nr 37, Magdalenę Dymek i Annę Sawicką z SP nr 23, Grażynę Paduszyńską z SP nr 24, Dorotę Górską z Zespołu Szkół im. J. Tuwima oraz Małgorzatę Stworę z Gimnazjum nr 6.

Wyróżnienia dla nauczycieli i opiekunów „Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych”, .którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania wartości turystyki, oraz wrażliwości na piękno naszego regionu pośród dzieci i młodzieży.

Wyróżniony został również członek Bielsko-Bialskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Grzegorz Gierlasiński, który otrzymał nagrodę: „..za osobiste zaangażowanie w rozwój turystyki w regionie oraz promowanie walorów turystycznych Bielska-Białej”, serdecznie gratuluję i dziękuję za jego i wszystkich wyróżnionych pracę. W gronie wyróżnionych znalazł się również oddział PTTK Bielsko-Biała „Podbeskidzie”, który został wyróżniony prestiżową „Honorową Odznaką Ministerstwa Sportu i Turystyki” za walny i wieloletni wkład w promowanie walorów regionu, oraz idei aktywnej turystyki.

zdjęcia od lewej: Po lewej autor tekstu, wyróżniony II nagrodą w konkursie fotograficznym „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegające w roku 2015 pod hasłem przewodnim „Znane i mniej znane”, po prawej wyróżniony „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, oraz aktywne promowanie walorów naszego regionu, członek PTT Bielsko-Biała Grzegorz Gierlasiński. / Odbiór wyróżnienia dla oddziału PTTK Bielsko-Biała „Podbeskidzie”, który został wyróżniony prestiżową „Honorową Odznaką Ministerstwa Sportu i Turystyki” za walny i wieloletni wkład w promowanie walorów regionu, oraz idei aktywnej turystyki.

Wydarzenia wzbogaciły występy młodzieżowego zespołu muzycznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Piotra Kuziemki, budującego miłą atmosferę, nawiązując w zaprezentowanym repertuarze występach bezpośrednio do święta jego spotkanie dotyczyło. W drugiej części obchodów miało miejsce odczytanie protokołu jury, obwieszczające laureatów XIV już edycji, dorocznego konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegającego w roku 2015 pod hasłem przewodnim „Znane i mniej znane”, po odczytaniu protokołu nastąpiło wręczenie nagród laureatom, wśród których szczęśliwie znalazłem się i ja sam, wyróżnienia wręczał zastępca Prezydenta miasta Bielska-Białej Pan Waldemar Jędrusiński.

zdjęcia od lewej: Zespół muzyczny Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Piotra Kuziemki / Odczytanie protokołu Jury konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”

W tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” jury przyznało 6 miejsc głównych, oraz 7 wyróżnień. Podobnie jak rok temu konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej. Podział miejsc wyglądał następująco:

Nagrody główne:

W kategorii do 16 lat:

 • Julita Matłosz – I nagroda (lat 13, Bielsko-Biała, SP nr 26)
 • Paweł Wiktorko – II nagroda (lat 12, Bielsko-Biała, SP nr 26)
 • Kornelia Owczarz – III nagroda (lat 13, Bielsko-Biała, SP nr 26)

zdjęcia od lewej: Laureaci XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” w kategorii wiekowej do 16 lat /  Zespół muzyczny Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Piotra Kuziemki

W kategorii powyżej 16 lat:

 • Jerzy Pająk – I nagroda (Bielsko-Biała)
 • Sebastian Nikiel – II nagroda (Bielsko-Biała)
 • Ewa Szczerska – III nagroda (Meszna)

Laureaci XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” w kategorii powyżej 16 lat, wśród których znalazłem się szczęśliwie i ja sam, otrzymując II nagrodę.

Wyróżnienia:

W kategorii wiekowej do 16 lat:

 • Szymon Fuczik – wyróżnienie (lat 12, Bielsko-Biała, SP nr 26)
 • Szymon Gondek – wyróżnienie (lat 12, Bielsko-Biała, SP nr 26)

W kategorii wiekowej powyżej 16 lat:

 • Barbara Zieleźnik – wyróżnienie (Bielsko-Biała)
 • Zuzanna Grzegorzek – wyróżnienie (Pszczyna)
 • Marta Leśniakowska – wyróżnienie (Warszawa)
 • Krzysztof Wojtasiński – wyróżnienie (Bielsko-Biała)
 • Mirosław Frączek – wyróżnienie (Kozy)

zdjęcia od lewej: Pamiątkowe zdjęcie wszystkich wyróżnionych w trakcie obchodów Światowego Dnia Turystyki, w tym za zasługi, oraz laureatów XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. / „Reprezentacja Bielsko-Bialskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego”: od lewej autor z dyplomem za zajęcie II miejsca w konkursie fotograficznym „Beskidy w kadrze zatrzymane”,  w środku Szymon Baron prezes Bielskiego oddziału PTT, po prawej wyróżniony „Za zasługi dla rozwoju turystyki”, oraz aktywne promowanie walorów naszego regionu Grzegorz Gierlasiński.

Dodatkowo jury wyróżniło także za liczny udział w konkursie fotograficznym szkoły:

 • SP nr 26 – opiekun SKKT: Bronisława Seremak-Kos
 • Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny nr 1 – opiekunowie SKKT: Elżbieta Ścisłowicz, Renata Lasek

Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych PTTK im. St. Czerneleckiego, PTTK Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, Fundacja Kultury „Kalejdoskop”.

Serdecznie dziękuję całemu jury konkursowemu za otrzymane wyróżnienie, gratuluję również Wszystkim laureatom. Po części oficjalnej, goście mogli przejść do auli gdzie czekał na nich poczęstunek, oraz na pokonkursową wystawę zdjęć, która będzie dostępna do 30 września na terenie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ulicy Juliusza Słowackiego 17.

zdjęcia od lewej: Moja wielka radość… dyplom za zajęcie II miejsca w XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane” przebiegającego w roku 2015 pod hasłem „Znane i mniej znane”, serdecznie dziękuję całemu jury konkursowemu. /Moje wyróżnione II nagrodą zdjęcie pod tytułem: „W zieleni lata sekrecie, w szepcie strumyka, baśń o Beskidach zamknięta…” / miejsce wykonania: Dolina Wapienicy / Potok Wapieniczanka / szlak niebieski z Przykrej w kierunku Wapienicy, zdjęcie zarejestrowane poniżej tamy zbiornika Wielka Łąka / zdjęcie przedstawia: potok Wapieniczanka / II z III zgłoszonych do konkursu zdjęć mojego autorstwa pod tytułem: „Złotem i purpurą żegnany wieczoru czas…” miejsce wykonania: Beskid Mały, szczyt góry Żar / zdjęcie przedstawia: zachód słońca widziany ze szczytu góry Żar w Beskidzie Małym w kierunku kotliny Żywieckiej i pasm Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego.

zdjęcia od lewej: III zgłoszone do konkursu mojego autorstwa, pod tytułem: „Znane i mniej znane – Schronisko PTTK pod Klimczokiem” / zdjęcie przedstawia: rejon schroniska PTTK pod Klimczokiem, szlak w kierunku Bystrej, Beskid Śląski. / Autor na wystawie pokonkursowej

Linki:


tekst, opracowanie i zdjęcia: Sebastian Nikiel 26.09.2015