IV Wyrypa Beskidzka

artykuł: „IV Wyrypa Beskidzka” / data aktualizacji: 17.07.2017

W terminie 15 – 17.07.2011. odbędzie się, organizowany już po raz czwarty wyjątkowy rajd górski, którego łączna długość wynosi w tym roku 100,2 km. W tym roku rajd powraca do korzeni, prowadząc trasą zbliżoną do tej jaka była wytyczona w jego pierwszej edycji w 1999 roku. Wiedzie w większości wzdłuż czerwonego, głównego szlaku Beskidzkiego im. K. Sosnowieckiego. Start odbędzie się w Ustroniu, z dalszym kierunkiem na Równicę, meta znajduje się w klimatycznej namiotowej bazie noclegowej SKPB, na Przełęczy Głuchaczki. Celem „Beskidzkiej Wyrypy” prócz tych oczywistych, jak radość z samego obcowania z naturą, sprawdzenia własnego organizmu, oraz zdrowej rywalizacji, jest przebycie w jak najkrótszym czasie wymienionej trasy i dotarcie na metę, wytyczone. Przybliżone ramy czasowe to 30 – 40 godzin.

W tym roku dzięki uprzejmości organizatora i pomysłodawcy „Beskidzkiej Wyrypy” – Markowi Bytom, oraz Szymona Kalinowskiego, który zainicjował ten pomysł i wspiera intensywnie związane z nim działania informacyjne, na rajdzie zostanie przeprowadzona akcja informacyjna, mająca na celu dotarcie do szerszego grona ludzi, w tym do tych którzy jak ja kochają góry, z informacjami o akcji zbiórki na moje kosztowne leczenie i rehabilitację.

Akcja ta przeprowadzona będzie za pomocą ulotek, oraz specjalnych pamiątkowo – informacyjnych kart. Ulotki zostaną rozłożone w schroniskach wzdłuż trasy rajdu, tych które zdecydowały się na ich przyjęcie. Znajdziecie je również na mecie w bazie namiotowej SKPB na Przełęczy Głuchaczki. Natomiast karty zostaną wręczone uczestnikom rajdu na jego starcie w Ustroniu Polanie. Nie będzie to żadna akcja zbiórki, będzie to wyłącznie akcja informacyjna. To od Was będzie zależeć czy będziecie chcieli zajrzeć na moją witrynę, której adres zostanie umieszczony na kartach i ulotce, gdzie znajdziecie moją historię, oraz informację o tym jak można mi pomóc. Zachęcam Wszystkich do poświęcenia chwili i przeczytania ulotki, z góry równocześnie dziękując za okazane wsparcie i poświęcony czas.

Serdecznie dziękuję wszystkim Gospodarzom schronisk górskich, które wyraziły zgodę na przyjęcie w swych obiektach ulotek, związanych z moją akcją zbiórki – dziękuję za Waszą pomoc i wsparcie.

 

Linki związane z akcją:


artykuł: „IV Wyrypa Beskidzka” / aktualizacja: 17.07.2017 stron 1

tekst i opracowanie: Sebastian Nikiel