Granger’s G-Wax

SPRZĘT / wosk do impregnacji obuwia: Granger’s G-Wax

  • Nazwa: G-Wax / wosk do pielęgnacji butów
  • Producent: Granger’s
  • Pojemność: 80g
  • Gwarancja: 24 miesiące

Przeznaczenie i charakterystyka użytkowa:

Impregnat do obuwia wykonany na bazie naturalnego wosku pszczelego, oraz mieszanki parafiny. Przeznaczony do pielęgnacji obuwia ze skóry licowanej, zachowuję wszystkie właściwości oddychające obuwia, co sprawia że nadaje się do konserwacji obuwia górskiego z membranami, równocześnie zapewniając znakomitą ochronę buta przed wodą i mrozem. Nie dopuszcza również do wysuszenia głębokich warstw skóry, utrzymując jej właściwą elastyczność.

Regularnie stosowany przyczynia się znacząco do utrzymania w dobrym stanie szwów buta, dzięki nasączeniu woskiem przeciwdziała ich osłabnięciu i pękaniu. Również dzięki zachowaniu właściwości oddychających obuwia nadaje się do użycia o każdej porze roku nie zachodzi bowiem obawa że dojdzie do przepocenia stopy w wyniku zatkania kanalików wentylacyjnych buta.

Nakładanie:

Przed nałożeniem wosku na obuwie, musi ono być dokładnie wyczyszczone i suche. Wosk można nakładać na skórę buta za pomocą szczoteczki, jednak bazując na własnym doświadczeniu, polecam nakładanie go za pomocą miękkiej szmatki, wcierając go dokładnie, miejsce w miejsce, ze szczególną uwagą w miejsca łączeń skóry, szyć, oraz połączenia cholewki z podeszwą.

Jeśli warstwa wosku zastępuje oryginalną fabryczną impregnację, lub jeśli jest to pierwsze użycie wosku w danych butach, należy go nałożyć dwukrotnie, gdyż z całą pewnością skóra okaże się bardzo chłonna i sucha. Wpłynie to również bardzo pozytywnie na trwałość impregnacji. Uwaga! Drugą warstwę wosku nakładamy dopiero po wsiąknięciu pierwszej, co może potrwać od kilkunastu minut do godziny (w zależności od chłonności skóry).

Po nałożeniu wosku nie przystępujemy od razu do polerowania butów, lecz pozostawiamy je na kilka – kilkanaście godzin w temperaturze pokojowej aby miał on czas wniknąć w głębsze warstwy skóry. Po tym czasie miękką szczotką polerujemy obuwie aż do uzyskania połysku.

Zalety:

  • wydajność
  • niska cena
  • bardzo wysoka skuteczność

Wady:

  • żmudny i czasochłonny proces pielęgnacji obuwia

Data zakupu:

  • lipiec 2009 / maj 2011 / kwiecień 2015

Średnia cena na dzień 01.07.2017:

  • od 21zł do 28zł

Przydatne linki:

.

oficjalna strona marki:


tekst, opracowanie i zdjęcia: Sebastian Nikiel

Informacja prawna – zgodnie z przepisami polskiego prawa, niniejszym informuję że wszystkie wyrażane na łamach tej strony, jak i stronach opisów do których prowadzi, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo linii danego modelu produktu. Opisy te mają na celu wyłącznie charakter informacyjny i nie są ofertą handlową.