Gdy w górach zagości zima edycja II

konkurs: „Gdy w górach zagości zima…” edycja II – aktualizacja: 01.04.2015

organizator i sponsor nagród:

patronat medialny:

konkurs: „Gdy w górach zagości zima…” edycja II – ogłoszenie wyników

Początkiem grudnia 2014r, gdy zastanawiałem się nad zorganizowaniem kolejnego zimowego konkursu za oknami panowała nieprzerwanie szarobura późna jesień zamiast pięknej polskiej zimy, w pobliskim mi Beskidzie Śląskim snuły się leniwie mgły, to znów padał deszcz, świat miał tak mało barw… nie były to więc zbyt motywujące warunki dla górskiego zimowego konkursu, tym nie mniej mając na uwadze że prace nie muszą przecież pochodzić z bieżącego okresu, oraz zmotywowany przez moich kolegów jurorów, zapadła decyzja o jego zorganizowaniu.

Szczęśliwie okazało się jednak że aura nam sprzyjała, jako że końcem 2014 roku, zima nareszcie zdecydowała się zawitać w nasze piękne góry. Konkurs „Gdy w górach zagości zima…” wystartował wraz z początkiem nowego 2015 roku, zdawać by się mogło w nader sprzyjających okolicznościach pogodowych, o dziwo jednak wraz z białym odzieniem gór, nie nastąpiło istotne zwiększenie liczby zgłaszanych zdjęć. Prawdziwy „bum” zgłoszeń miał miejsce w drugiej połowie okresu zgłaszania prac, aż do maksymalnego jego natężenia pod koniec konkursu, co pomimo dużej ilości pracy niezwykle mnie cieszyło. Łącznie do konkursu zostało zakwalifikowanych 393 zdjęć, 151 uczestników.

Od początku było wiadomo że konkursu o tematyce zawężonej wyłącznie do zimy, będzie miał tak jak poprzedni  („Góry są piękne w zimowej bieli”) charakter bardziej niszowy, że pula zgłoszeń będzie mniejsza od tej jaką otrzymujemy na nasz flagowy, doroczny konkurs „Góry – moje miejsce na ziemi…” jednak tegoroczna edycja finalnie okazała się ze wszech miar udana i przyciągnęła znacznie więcej fotografujących niż wcześniejsza. Serdecznie dziękuję Wszystkim za udział, za zgłoszenie Swoich fotografii, za dzielnie się pięknem gór tą wyjątkową porą roku, jaką jest zima. To dzięki Wam konkurs był tak barwny, ukazując tyle zróżnicowanych obliczy zimy w górach niemal całego świata.

Konkurs ten po raz kolejny też utwierdził mnie o głębokim sensie organizowania podobnych inicjatyw, gdyż jest to uważam jedna z najlepszych, oraz najbardziej sugestywnych metod, promowania piękna gór – gór w tym wypadku porą roku często niedocenianą, lub której poznawanie ograniczane jest wyłącznie do rejonu wyciągu i stoku narciarskiego. To dzięki Wam udało się innym pokazać jak piękne góry są zimą, ale też i przypomnieć że zima jest porą która jak żadna inna wymaga rozwagi, wiedzy i przygotowania na jej zmienne, surowe warunki. To dzięki Wam którzy to piękno poprzez swoje fotografie ukazaliście, inni dotychczas ograniczający swoja górska działalność wyłącznie do pór letnich, mogli przekonać się że w góry warto powracać również zimą, wreszcie to dzięki Wam ludzie dotychczas gór nieznający mogli je poznać, mogli je zobaczyć i zapragnąć odwiedzić…

Wraz ze zgłaszanymi do konkursu zdjęciami, często w zgłoszeniu, co zawsze jest bardzo miłe, dodawaliście od siebie kilka słów, o danym zdjęciu, o górach zimą, o własnym do nich stosunku… i również to mnie osobiście bardzo motywuje i sprawia że dostrzegam w organizacji podobnych konkursów sens, oraz dużą wartość poznawczą dla innych. Słów często wzruszających i jakże pięknie oddających sedno gór, tudzież zimą, gór widzianych nie tylko oczyma, ale przede wszystkim sercem. Pozwólcie, że za zgodą autorów tych słów, uczestników konkursu, przytoczę tutaj kilka cytatów:

„Zimę w górach miałam okazję obserwować jak dotąd tylko raz – niesamowita biel śniegu połyskującego w lutowym słońcu, wspaniała cisza „zakłócana” jedynie skrzypieniem śniegu pod butami… Krajobraz przesiąknięty delikatnym spokojem, równowagą, jakby poza czasem… Drzewa szczelnie otulone śnieżną pierzyną – na wpół żywe posągi, ale wiecznie żywe wspomnienia z wędrówki na najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów – Śnieżkę.”

„…mimo mroźnego wiatru i przejmującego chłodu każdy krok niósł ze sobą wiele przyjemności, co rusz bowiem wyłaniały się widoki zapierające dech w piersiach… Kocham góry, ich zimowe oblicze zachwyca mnie w podobnym stopniu, co letnie, choć to pierwsze ma w sobie jakby nieco więcej magii i metafizyki, zwłaszcza w momencie przenikania się śnieżnej pokrywy z blado błękitnym niebem…”

Sonia Najwer

*    *    *

„Uczestnictwem w tym konkursie pragnę zachęcić młodzież w moim wieku do obserwowania i fotografowania natury. Ponieważ nie każdy widzi w jakim pięknym kraju żyjemy, a warto wpatrzyć się w środowisko i ujrzeć to piękno.”

Monika Smagacka

To co niezmiernie mnie jako organizatora również cieszy to fakt iż wciąż wzrasta liczba niepełnoletnich uczestników, są to przecież nasi bezpośredni spadkobiercy, którzy dziś uczą się od nas kochać góry, jutro zaś sami będą tego innych nauczać… ich zdjęcia są też zazwyczaj wyjątkowej wartości, może nie zawsze poprawne warsztatowo, lecz za to wykonane w sposób intuicyjny, nie skrępowany, dynamiczny, nie ograniczany wiedzą, płynące wprost z serca. Również im – jak i ich opiekunom za wyrażenie zgody, serdecznie dziękuję za uczestnictwo, wnosicie wiele piękna do konkursu.

Zanim przejdziemy do części na którą wszyscy czekają, chciałbym jeszcze podzielić się miłą wiadomością iż udało się wygospodarować środki na zakup dodatkowych nagród, oraz wzbogacenia puli nagród dla miejsca III, co mam nadzieję uczyni je bardziej atrakcyjnymi, oraz sprawi osobie która je otrzyma, większa radość. I tak zamiast torby sportowej (nerki) Karrimor, w kolorze seledynowym, laureat III miejsca otrzyma również torbę sportową (nerkę) marki Karrimor, lecz czarną, wraz ze zintegrowanym pokrowcem i i bidonem o pojemności 450ml, dodatkowo otrzyma również matę turystyczną do siedzenia Karrimor, w kolorze czarnym, zaś wymieniona nerka w kolorze seledynowym powędruje do puli wyróżnień dodatkowych.

(aktualizacja – 01.04.2015 godzina 21:15)

Wyniki… zawsze trudno jest wybrać te zdjęcia które najlepiej reprezentują temat danego konkursu, zawsze czuję niedosyt, mając ochotę nagrodzić jak najszersze grono uczestników, choć oczywiście nie jest to możliwe. Tym razem zadanie to było wyjątkowo trudne, gdyż do konkursu napłynęła duża pula zdjęć o bardzo dobrym poziomie warsztatu, do tego zdjęć niezwykle ciekawych i wspaniale przekazujących temat konkursu, toteż wybranie z tak mocnej reprezentacji tych kilku, które będą nagrodzone nie było łatwe…

Po długich debatach, udało się wyłonić wszystkie przewidziane regulaminem miejsca, to jest: I, II, III, oraz wyróżnienia I, II, III, jak i też zdecydowałem się przyznać dwa specjalne wyróżnienia. W miejscu tym powinna być postawiona kropka zamykająca obrady, oraz sam konkurs… i tak było jeszcze do w dniu ogłoszenia wyników. Jednak już rankiem, tuż po oficjalnym przekazaniu nominacji, wpłynęła do mnie bardzo przykra w swych następstwach skarga. Okazało się bowiem że laureat miejsca II, dopuścił się poważnego naruszenia regulaminu konkursowego, zgłaszając zdjęcie, które było już nagrodzone w innym o podobnej tematyce konkursie.

Sytuacja ta nader dla mnie jako organizatora niesmaczna i przykra, wymusiła na nas jako jurorach reakcję, która wobec dowodów, jak i przyznania się do popełnienia błędu samego laureata, skończyła się jego dyskwalifikacją, oraz wobec tego że sprawa wyszła na jaw już po zatwierdzeniu nominacji, wydrukowaniu dyplomów, wpisaniu dedykacji z gratulacjami do tomików, jak i przygotowaniem do wysyłki nagród, nie było innej możliwości niż nie przyznanie w ogóle II nagrody. W związku z tym nagrody przewidziane regulaminem dla miejsca II trafiają do puli na poczet przyszłych konkursów.

Szkoda, wielka szkoda że do tego doszło… niech będzie to przestroga dla innych uczestników, by czytać regulamin, szkoda również dlatego że gdyby sprawa została ujawniona wcześniej werdykt jury z całą pewnością byłby inny, osoby z miejsc niższych znalazłyby się wyżej, a inna mogłaby zostać nagrodzona. Miejmy nadzieję że ten niemiły incydent będzie jednokrotnym epizodem, w dotychczas gładko przebiegającej historii konkursów naszej strony.

Serdecznie dziękuje raz jeszcze wszystkim uczestnikom, pamiętajcie że każdy z Was jest zwycięzcą, powracając w góry, czerpiąc z ich siły i zarażając ich pięknem innych.

nagrody główne:

 • MIEJSCE I – Adam Kutny / za zdjęcie: „Gdy w górach zaskoczy zima…”
 • MIEJSCE II – dyskwalifikacja / nagrody zostały przesunięte na poczet kolejnych konkursów (aktualizacja 01.04.2015 / godzina 21:15)
 • MIEJSCE III – Jarosław Durbas / za zdjęcie: „Manaslu 8156m.n.p.m”

wyróżnienia:

 • WYRÓŻNIENIE I –  Meg / za zdjęcie: „Zima rzeźbiarka”
 • WYRÓŻNIENIE II – Paweł Wrona / za zdjęcie: „Gwiezdny pył „
 • WYRÓŻNIENIE III –  Michał Kasperczyk / za zdjęcie: „O świcie”

wyróżnienia specjalne / dodatkowe:

 • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY – dla najmłodszego laureata konkursu, za przekaz zawarty w zdjęciach, dobór tematu, oraz technikę wykonania –  Michał / za zdjęcie: „W drodze”
 • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY – dla najlepszego zdjęcia wykonanego za pomocą telefonu komórkowego: Marcelina Biernat / za zdjęcie: „Palec Boży”

nagroda publiczności:

 • NAGRODA PUBLICZNOŚCI: Radosław Szymanowski / za zdjęcie: Zwariowane Zakopane / ILOŚĆ OTRZYMANYCH GŁOSÓW: 715

W imieniu własnym i całego Jury serdecznie gratuluję Zwycięzcom – Sebastian Nikiel

Podziękowania

Na koniec chciałbym jeszcze złożyć serdeczne podziękowania Jurorom, Piotrowi Dzikiemu, oraz Szymonowi Baron, za ich pracę i wkład w przebieg konkursu. Dziękuję również partnerom medialnym konkursu, dzięki wsparciu których konkurs mógł dotrzeć do tak szerokiego grona, dziękuję za Wasze zaangażowanie, wkład w promocję konkursu, oraz udaną współpracę:

Serdecznie dziękuję również Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu oddział Bielsko-Biała, za objęcie konkursu honorowym patronatem medialnym:

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia „Galerii pokonkursowej” i zapoznanie się z nagrodzonymi pracami…

O konkursie…

Jest taki czas wyjątkowy w roku, gdy górski świat okrywa się całunem ciszy i spokoju… mającego kolor śniegu bieli, skrzącego się tysiącem diamentów – to czas zimy.  Pory roku o wielu obliczach, to pięknej, czarującej bajkowym wręcz światem, gdy to ciężkie białe czapy na zielonych świerkach, kontrastują się z granatowym niebem, to znów odwrotnie pora groźna, ukazująca swoje drapieżne oblicze podczas zawieruch, czy kurniaw, gdy temperatura spada, śnieg zacina; tnąc bezlitośnie lica… wszystko to czyni zimę w górach porą szczególną, groźną jak i piękną, kuszącą, oraz wymagającą.

I taki jest właśnie cel drugiego zimowego konkursu, który w tym roku przebiega pod hasłem przewodnim: „Gdy w górach zagości zima…” – hasło które ma zachęcić uczestników do ukazania piękna i różnorodności zimy w górach, nie ograniczonego tylko do pejzaży, lecz również detali, oszronionych traw, drzew, życia zwierząt dla których przecież jest to pora niełatwa. Ukazania zimy nie z perspektywy wyciągów i stoków narciarskich, ale gór mniej znanych, bardziej intymnych, wymagających, odbieranych sercem, naszym własnym do nich stosunkiem.

Konkurs startuje z pierwszym dniem nowego 2015 roku – serdecznie zapraszam Wszystkich do udziału. Konkurs jak zawsze adresowany jest do Wszystkich fotografujących, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego, wiek i doświadczenie – pokażmy jak piękne mogą być góry zimą, pokażmy że warto w nie powracać nie tylko latem.

Sebastian Nikiel

18.12.2014

Skrócony regulamin konkursu:

Cel konkursu:

 1. Celem nadrzędnym konkursu fotograficznego, organizowanego na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl) pod hasłem: „Gdy w górach zagości zima…” jest promowanie piękna gór, oraz ich flory i fauny ukazanego poprzez pryzmat jednej z pór roku – w tym przypadku zimy. Celem wtórnym jest zachęcanie do bezpiecznej i aktywnej turystyki górskiej zimą. Tak ujęty temat konkursowy pozostawia szerokie pole do autointerpretacji hasła przewodniego, z zastrzeżeniem że zgłaszane fotografie muszą nawiązywać do głównego tematu konkursowego.

Zasady:

 1. Każdy uczestnik konkursu fotograficznego może nadesłać maksymalnie trzy fotografie, związane z tematyką konkursową, czyli przedstawiające piękno gór, oraz ich florę i faunę zimą, oraz uczuć jakie piękno to wywołuje, interpretacja tych cech jest sprawą indywidualną.
 2. Zgłaszane zdjęcia muszą mieć minimum 1280px szerokości oraz 720px wysokości, przy czym ich waga maksymalna nie może przekraczać 7mb dla jednego zdjęcia. Do konkursu można zgłaszać również zdjęcia panoramiczne dla których minimalna szerokość pozioma to 2560px i pionowa 1280px, dopuszcza się również prace czarno-białe, wykonane w odcieniu sepii, oraz zdjęcia HDR.
 3. Zgłaszane zdjęcia powinny być ponumerowane a numer powiązany z opisem, lub zawierać w nazwie tytuł zdjęcia.
 4. Zdjęcia należy wysłać w postaci elektronicznej w dowolnych formatach graficznych, jako załącznik do e-maila, wraz z wymaganymi regulaminem danymi na adres: konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl
 5. W wiadomości prócz zdjęć należy podać dane w kolejności dodawania fotografii:
  • tytuł zdjęcia (obowiązkowo)
  • imię i nazwisko autora (obowiązkowo)
  • LOGIN pod jakim zdjęcia będą prezentowane w galerii konkursowej, o ile nie chcemy by były prezentowane pod naszym imieniem i nazwiskiem (obowiązkowo)
  • zgodę lub jej brak na uczestnictwo w rywalizacji o nagrodę publiczności na łamach portalu Facebook (szczegóły w sekcji regulaminu „Nagroda publiczności”) / (obowiązkowo)
  • miejsce i datę wykonania (nie obowiązkowo)
  • model aparatu fotograficznego (nie obowiązkowo)
  • mile widziany jest również szerszy komentarz do zdjęcia, co przedstawia sfotografowana scena / obiekt (nie obowiązkowo)
 6. Zabrania się dokonywania głębszych zmian w zdjęciach, za pomocą programów do obróbki zdjęć, dopuszczalne są jedynie podstawowe korekty jak: zmiana kontrastu, poprawa balansu bieli i nasycenia, oraz kadrowanie. Dopuszcza się również dodanie winiety do zdjęcia, oraz ramki o ile służy to podniesieniu jego walorów estetycznych. Zdjęcia noszące cechy innych od wymienionych ingerencji, w tym szczególnie zmiana elementów kadru (usuwanie, dodawanie innych od pierwotnie występujących na zdjęciu) będą dyskwalifikowane z konkursu. Decyzja o zdyskwalifikowaniu jest podejmowana przez Jury konkursowe i jest ostateczna. 
 7. Również zdjęcia o wyjątkowo niskich walorach estetycznych, obraźliwe, bądź naruszające prawo, będą dyskwalifikowane z udziału w konkursie, bez obowiązku informowania o tym osób które nadesłały takie fotografie.
 8. Zgłaszane na konkurs prace nie mogą być równocześnie zgłoszone do innych, trwających równolegle konkursów, ani też być już na takowych nagradzane.
 9. Nie ogranicza się w żaden sposób zasięgu konkursu, zgłaszane fotografie mogą przedstawiać dowolne pasma górskie z dowolnego miejsca na świecie. Nie ogranicza się również zakresu czasowego w jakim zdjęcia zgłaszane zdjęcia zostały wykonane, mogą one pochodzić z bieżącego okresu, jak i z lat wcześniejszych.
 10. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.

Do kogo adresowany jest konkurs:

 1. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów, jak i osób zajmujących się fotografią zawodowo, bez względu na rodzaj używanego sprzętu fotograficznego.
 2. Konkurs ma charakter otwarty, może w nim wziąć każda osoba, również niepełnoletnia, jednak w przypadku tych ostatnich konieczna będzie zgoda rodziców, na udostępnienie danych osobowych (druk zgody do pobrania <TUTAJ>). Formularz należy pobrać, wypełnić, a następnie zeskanowany wysłać jako załącznik e-mailem na adres organizatora konkursu – konkurs.foto@s-nikiel-mojegory.pl.
 3. Konkurs ma zasięg krajowy i odbywa się wyłącznie na terenie całej Polski, dopuszcza się jednak udział osób spoza granic kraju, jednak w przypadku zdobycia przez nich w konkursie nagród, należy liczyć się z koniecznością pokrycia części kosztów (różnicy pomiędzy kosztem wysyłki krajowej, a zagranicznej) wynikających z przesyłki nagrody poza teren polski.

Terminarz:

W skrócie:

 • Konkurs ma pięć etapów:
  1. zgłoszenie prac konkursowych (do konkursu głównego i o nagrodę publiczności): 01.01.2015 – 15.03.2015 (godzina 24:00)
  2. wybór najlepszego zdjęcia przez internautów (w publicznym głosowaniu na profilu witryny na portalu Facebook): 01.01.2015 – 20.03.2015 (godzina 24:00)
  3. głosowanie i ocena prac przez jury konkursowe w konkursie głównym: 16.03.2015 – 31.03.2015r
  4. podliczenie głosów i ogłoszenie wyników w kategorii nagrody publiczności, oraz poinformowanie mailowo zwycięzcy: 21.03.2015r
  5. ogłoszenie wyników przez jury przyznające nagrody główne, oraz poinformowanie mailowo osób nagrodzonych: 01.04.2015r

Terminarz szczegółowy:

 1. Prace konkursowe można zgłaszać od 01.01.2015 do 15.03.2015 do godziny 24:00 (decyduje godzina i data wpłynięcia maila).
 2. Równoległe, podczas trwania konkursu, zgłoszone prace, spełniające wymogi techniczne, oraz nie noszące znamion zabronionej ingerencji w zdjęcie, zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu, będą zamieszczane w przeciągu 72 godzin od chwili otrzymania maila z załączonymi zdjęciami, w „Galerii konkursowej” na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl), oraz w albumie konkursowym na profilu witryny na łamach Facebooka (pod warunkiem że uczestnik wyraził chęć rywalizacji o nagrodę publiczności) jednak organizator dołoży wszelkich starań by zdjęcia trafiały do galerii jak najszybciej.
 3. Po zakwalifikowaniu zdjęć, oraz ich zamieszczeniu w „Galerii konkursowej”, jak i albumie na łamach profilu witryn na portalu Facebook, zgłaszający otrzyma od organizatora informację o tym za pomocą maila.
 4. Po zamknięciu etapu zgłaszania prac to jest 15.03.2015 rozpocznie się kolejny etap konkursu – głosowanie i obrady Jury, podczas których wyłonieni zostaną zwycięscy, oraz osoby wyróżnione, w kategoriach głównych. Jury zastrzega sobie prawo do nie przyznania nagród głównych, jeśli nie uda się takiego wyłonić, oraz nie przyznawania wyróżnień, jeśli żadne ze zdjęć zgłoszonych do konkursu nie będzie przedstawiało odpowiedniego poziomu artystycznego i warsztatowego. Etap głosowania trwać będzie od 16.03.2015 do 31.03.2015 roku.
 5. Po zakończeniu głosowania przez Jury, na stronie konkursowej, zostaną ogłoszeni zwycięscy konkursu w kategorii nagród i wyróżnień głównych – co będzie miało miejsce 01.04.2015 roku.
 6. Po zakończeniu obrad i ogłoszeniu wyników osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wyniku za pomocą maila, oraz poproszone o podanie adresu i telefonu (dla firmy kurierskiej) pod który zostaną wysłane nagrody.
 7. Uwaga – jeśli osoby nagrodzone nie skontaktują się i nie podadzą rzeczowego adresu w ciągu czternastu dni od daty ogłoszenia wyników – to jest 15.04.2015 nagrody będą przekazane na poczet kolejnych konkursów.

Nagroda publiczności:

 1. W konkursie fotograficznym „Gdy w górach zagości zima…” prócz nagród i wyróżnień głównych, zostaje wyznaczona dodatkowa kategoria – „Nagroda publiczności”. By wziąć udział w tej części konkursu, rywalizując o wymienioną nagrodę zgłaszający do konkursu zdjęcia uczestnik, musi tylko określić w wiadomości mailowej podczas przesyłania zdjęć czy chce aby jego zdjęcia zostały dodane do albumu konkursowego na łamach serwisu Facebook. Jeśli taką zgodę wyraża zakwalifikowane do konkursu zdjęcia, będą równocześnie zamieszczane w „Galerii konkursowej” witryny, oraz jej profilu na łamach Facebooka.
 2. Termin zgłaszania prac do „Nagrody publiczności” upływa wraz z terminem zgłaszania prac w konkursie głównym – to jest 15.03.2015 godzina 24:00.
 3. Głosowanie na zdjęcia w kategorii „Nagrody publiczności” trwać będzie do 20.03.2015 – godzina 24:00.
 4. W kategorii „Nagroda publiczności” nagrodzone zostaje zdjęcie które otrzyma największą liczbę „polubień” w chwili zamknięcia etapu głosowania – to jest 20.03.2015r – godzina 24:00.
 5. By głosować na zdjęcia w tej kategorii należy:
 6. Na każde zdjęcie można głosować tylko jeden raz w trakcie trwania całego konkursu.
 7. Zabrania się sztucznego zawyżania liczby głosów pod zdjęciami biorącymi udział w głosowaniu o „Nagrodę publiczności” w tym: zgłaszania zdjęcia na profile osób i społeczności służące wyłącznie klikaniu „Lubię to”, zlecania firmom i osobom trzecim sztucznego ich zwiększania poprzez skrypty, puste konta, spam-boty, oraz wszystkie inne techniki służące nieuczciwemu zwiększeniu głosów. W przypadku stwierdzenia takich praktyk sporne zdjęcie zostanie usunięte, a autor zdyskwalifikowany z udziału w konkursie, zarówno o „Nagrodę publiczności” jak i w kategoriach głównych.
 8. „Nagrody publiczności” jest jedno stopniowa, jeśli doszłoby do sytuacji że dwa, lub więcej zdjęć otrzymałoby taką samą liczbę polubień, zwycięzcę wyłoni Jury konkursowe, w takim samym terminie jak ogłoszenie nominacji do nagród głównych to jest 01.04.2015.
 9. „Nagrody publiczności” zostanie przyznana po podliczeniu i sprawdzeniu głosów, najpóźniej w 24 godziny po zamknięciu etapu głosownia to jest 21.03.2015r, a autor zostanie o tym poinformowany droga mailową, wraz z prośbą o podanie danych osobowych koniecznych do wysyłki nagrody. Informacja o laureacie zostanie również opublikowana na łamach witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl) i jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 10. Zdobycie „Nagrody publiczności” nie wyłącza z uczestnictwa w zmaganiach o nagrody główne, przyznawane przez jury konkursowe, dopuszczalna więc jest sytuacja że ta sama fotografia zostanie podwójnie nagrodzona, o ile tak zdecyduje jury konkursowe.
 11. W przypadku nie wyrażania zgody na zamieszczanie zdjęć w albumie konkursowym na łamach portalu Facebook – uczestnik nie będzie brał udziału w rywalizacji o „Nagrody publiczności” co jednak nie wpływa na uczestnictwo w konkursie głównym.
 12. Warunki techniczne zgłaszanych zdjęć do rywalizacji w kategorii „Nagrody publiczności” są takie same jak dla zdjęć w kategoriach głównych.

Prawa autorskie / organizator konkursu:

 1. Wyłączonym organizatorem II edycji konkursu fotograficznego „Gdy w górach zagości zima…” jest właściciel i administrator strony internetowej www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) – Sebastian Nikiel.
 2. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu w żaden sposób nie zmienia, ani nie ogranicza praw autorskich właściciela zdjęcia, organizator zobowiązuje się do niewykorzystywania ich bez zgody autora, poza wykorzystaniem zgłaszanych fotografii do prezentacji prac w galerii konkursowej, jak i po konkursowej, oraz albumu konkursowego i pokonkursowego na profilu witryny na portalu Facebook (prezentacja w głosowaniu na nagrodę publiczności, o ile uczestnik wyraził chęć uczestniczenia w tej części konkursu), oraz w materiałach reklamujących konkurs (banery, plakaty…) na łamach witryny i jej profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 3. Autor zdjęcia zgłaszając je do konkursu musi posiadać pełnię praw autorskich do niego, oraz do elementów przedstawionych na fotografii, o ile podlegają one ustawie prawnej takiej zgody wymagającej.
 4. Udostępnione dane personalne wymagane by móc wziąć udział w konkursie w tym: e-mail, imię i nazwisko,  adres pocztowy, oraz telefon kontaktowy, osób nagrodzonych pod który zostaną wysłane nagrody, pozostają do wyłącznej wiadomości administratora i w żaden sposób nie będę udostępniane osobom i firmom trzecim. 

Głosowanie i Jury:

Jury konkursowe składa się z trzech osób – przewodniczącego i dwóch członków. Każdy z nich oceniać będzie zdjęcia wpierw w sposób niezależny od sobie wyłaniając grupę 10 najlepszych jego zdaniem zdjęć. Następnie podczas wspólnych obrad z powstałej w tej sposób grupy 30 najlepszych fotografii wybrane zostaną zdjęcia typowane do nagród głównych (miejsca: I,II,III, oraz wyróżnień: I,II,III).

W kategorii „Nagrody publiczności” jeśli doszłoby do opisanej powyżej sytuacji iż jedna, lub więcej, fotografii otrzymałoby taką sama ilość głosów, decyzję o zwycięstwie w tej kategorii podejmie jury konkursowe w trybie normalnym, to jest w chwili ogłoszenia nominacji do nagród głównych.

 Skład Jury:

Sebastian Nikiel – związany z górami od najmłodszych lat życia, fotograf amator, poeta, artysta plastyk… Góry są moim źródłem siły i inspiracji, wiernym Przyjacielem, oraz nauczycielem, fotografia natomiast metodą na dzielenie się pięknem jakiego w nich doświadczam…

.

witryna: www.zyciepisanegorami.pl


Piotr Dziki – wokół siebie szukam ciekawych miejsc i ładnych krajobrazów które cenię najbardziej, obojętnie czy w górach czy na nizinach – moje zdjęcia, to „okienka wspomnień” z tych wszystkich miejsc…

witryna: www.zuziawdrodze.blogspot.com

.

.


Szymon Baron – podróżnik (odwiedził większość państw Europy), społecznik (prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Oddziału PTT w Bielsku-Białej), turysta górski zakochany w Karpatach Ukraińskich; fotografuje by utrwalić piękno i różnorodność odwiedzanych miejsc…

witryna: www.szymek.ptt.org.pl

.

Nagrody
 1. W konkursie fotograficznym „Gdy w górach zagości zima…” przyznane zostaną trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia, oraz jednostopniowa „Nagroda publiczności”.
 2. Wszystkie nagrody w konkursie są ufundowane przez administratora witryny www.s-nikiel-mojegory.pl (obecnie www.zyciepisanegorami.pl) bez udziału osób i firm trzecich.
 3. Przyznane przez Jury nagrody nie podlegają wymianie na pieniądze, oraz inne nagrody, a decyzja Jury o podziale nagród jest ostateczna.

MIEJSCE I

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Zestaw markowych akcesoriów fotograficznych:
 • torba Canon Deluxe Camera Bag 100EG
 • karta SD 8GB class 6 (30 mb/s)
 • ściereczka z mikrofibry z logiem Canon
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

MIEJSCE II

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Plecak turystyczny firmy QUECHUA, model Forlcaz, kolor czarno-stalowy, pojemność 20l
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

MIEJSCE III

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Ultralekka sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów w kolorze seledynowym z regulowanym paskiem –  X-Lite BumBag 2l
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów ze zintegrowanym pokrowcem na bidon (bidon w zestawie) o pojemności 450ml, w kolorze seledynowym z regulowanym paskiem – X-Lite Bum Belt 2l
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 1000ml (kolor niebieski metalik)
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: fioletowym
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych

WYRÓŻNIENIE I

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Lornetka KAYOBA powiększenie 8x, soczewki 21mm, kolor czarny + futerał, ściereczka i pasek
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Album krajoznawczy miasta „To jest Bielsko-Biała” wydawnictwa Buffi
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

WYRÓŻNIENIE II

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Termos ze stali nierdzewnej firmy KAYOBA z automatyczną zakrętką pojemność 500ml (kolor niebieski metalik)
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: niebieskim
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia

WYRÓŻNIENIE III

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
 • Mata turystyczna do siedzenia angielskiej firmy KARRIMOR – w kolorze: czarnym
 • Wielofunkcyjne pióro 3w1 LENS PEN do czyszczenia obiektywów, ekranów,  korpusów aparatów fotograficznych i innych urządzeń elektronicznych
 • Mapa turystyczna „Szlaki Beskidzkie – od Ustronia po Tarnicę” wydawnictwa CartoMedia
 • NAGRODY SPECJALNE (dodatkowe)

WYRÓŻNIENIE IV – SPECJALNE / dla najmłodszego laureata konkursu

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Oryginalna biodrowa torba sportowa (nerka) NIKE, pojemność 4 litry, kolor ciemny granat
 • Album krajoznawczy „Cuda przyrody UNESCO” wydawnictwa IMAGE

WYRÓŻNIENIE V – SPECJALNE / dla najlepszego zdjęcia wykonanego telefonem komórkowym

 • Dyplom
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Na krawędzi” << zobacz tomik >>
 • Autorski tomik poezji Sebastiana Nikiel „Poza krawędzią” << zobacz tomik >>
 • Sportowa torba biodrowa (nerka) angielskiej firmy KARRIMOR o pojemności 2 litrów ze zintegrowanym pokrowcem na bidon (bidon w zestawie) o pojemności 450ml, w kolorze seledynowym z regulowanym paskiem – X-Lite Bum Belt 2l
 • Album „Janosik. Prawdziwa historia” wydawnictwa MG
Partnerzy

Patronem medialnym konkursu fotograficznego „Gdy w górach zagości zima…” są portale:

 Patronat honorowy nad konkursem „Gdy w górach zagości zima…” sprawuje Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Bielsko-Biała:

Postanowienia końcowe wyciągu z regulaminu:
 • Dopuszcza się zmiany w terminarzu trwania konkursu, w tym przedłużenie okresu zgłaszania prac konkursowych, w przypadku małej ilości zgłoszonych fotografii, informacja o takich zmianach będzie publikowana z wyprzedzeniem na łamach witryny www.zyciepisanegorami.pl (dawniej: www.s-nikiel-mojegory.pl) oraz jej wszystkich profilach na portalach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).
 • W przypadku małego zainteresowania konkursem organizator zastrzega sobie prawo do jego przerwania.
 • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz zobowiązaniem do jego przestrzegania.
 • Osobą odpowiedzialną za interpretację kwestii spornych zgłoszonych przez uczestników, w oparciu o niniejszy regulamin jest organizator konkursu – Sebastian Nikiel.
 • Kwestie nie rozstrzygnięte w regulaminie regulują odpowiednie przepisy polskiego prawa w zakresie kodeksu cywilnego.
Linki / Do pobrania:

Linki:

Do pobrania:

O nagrodzie przewodniej – autorskich tomikach poezji Sebastiana Nikiel:

W skład nagród wchodzą moje dwa autorskie tomiki poezji: „Na krawędzi” wydany w styczniu 2013 roku, oraz najnowszy „Poza krawędzią” wydany w marcu 2014 roku. Każdy z tomików stanowi duchowe świadectwo moich losów, na przestrzeni ostatnich 10 lat, opisując często dramatyczne zmiany mojego życia, rozważania nad sprawami codziennymi, ale też nawiązując w wielu przypadkach do tak drogich mi gór. Pierwszy z tomików zamyka w swej treści lata 2003 – 2008, drugi rozpoczyna swą opowieść od stycznia 2009 do końca 2013 roku. Każdy z tomików został wzbogacony moimi grafikami, w pierwszym znajduję się ich 8, w drugim 9, łącznie zawierają one 88 wierszy. Wierzę że dobór wierszy, ich szeroki przekrój tematyczny, sprawi iż każdy znajdzie w nim coś dla Siebie…

Oba tomiki są również dostępne w sprzedaży bezpośredniej u mnie, oraz wkrótce na platformie www.charytatywni-allegor.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży tomików trafia na subkonto fundacji pomocy „Słoneczko” ze wskazaniem na dofinansowanie mojej walki z chorobą. Zapraszam do odwiedzenia strony tomików i szerszego zapoznania się z ich zawartością, pobrania darmowego fragmentu, oraz poznania historii ich powstania...

sponsor nagród i organizator konkursu:

patronat medialny:


konkurs: „Gdy w górach zagości zima…” edycja II