Hydrapak Stash 750ml

SPRZĘT / składana butelka na napoje: Hydrapak model Stash™ 750ml

  • Typ / nazwa: butelka na napojeProducent: Hydrapak
  • Model: Stash™ 750ml
  • Linia: Flexible Bottles
  • Waga:
  • 72g całkowita
  • 55g butelka
  • 7g ucho transportowe
  • 10g korek
  • Materiały: tworzywo sztuczne wolne od BPA:
  • termoplastyczny elastomer poliuretanowy (TPU)
  • polietylen o dużej gęstości (HDPE)
  • tkanina syntetyczna
  • Wymiary (wysokość x średnica):
  • rozłożona i po wypełnieniu – 182mm x 89mm
  • po opróżnieniu i złożeniu – 51mm x 89mm
  • Grubość ścianki: 0,4mm
  • Pojemność: 750ml
  • Korek: prosty – nakręcany o średnicy 42mm
  • Warianty kolorystyczne: TAK
  • jasno niebieski / nazwa producenta: Malibu
  • ciemno szary / nazwa producenta: Mammoth
  • pomarańczowy / nazwa producenta: Mojave
  • jasno zielony (pistacjowy) / nazwa producenta: Sequoia
  • Warianty pojemności: TAK
  • Stash™ 750ml / pojemność 750ml
  • Stash™ 1l / pojemność 1 litr
  • Cena w sklepie internetowym (USA):
  • Stash™ 750ml / pojemność 750ml – 18$ / około 72zł*
  • Stash™ 1l / pojemność 1 litr – 23$ / około 92zł*
  • Średnia cena krajowa na dzień 02.04.2017: 52,43zł do 89,99zł (info: www.ceneria.pl)
  • Technologie:
  • produkt wolny od BPA („BPA FREE”)**
  • Beyond™ Lifetime Guarantee / wieczysta gwarancja na butelkę
  • butelka kompatybilna z większością filtrów Backcountry Filter
  • Temperatura napoju: maksymalna 60°C / butelka może być zamrażana
  • Gwarancja: krajowa – w zależności od sprzedawcy / US wieczysta na butelkę
  • Mycie: ręczne
  • Inne: logo marki i typ modelu nadrukowany na butelce, zdejmowane uszko transportowe z tworzywa TPU, wieszaczek z tkaniny syntetycznej pozwalający troczyć butelkę, sztywna podstawa i dno, system blokady butelki po opróżnieniu i złożeniu 
  • Do testów przekazała firma Raven

Przeznaczenie:

Lekka, wykonana z wysokiej jakości materiałów, wolna od BPA, hipoalergiczna, składana butelka o pojemności 750ml o szerokim potencjale możliwych zastosowań, od kolarstwa terenowego i szosowego, przez nordic-walking, pieszej turystyki górskiej, biwak, po codzienne użytkowanie.

* dla ceny dolara amerykańskiego równej 4zł

** BPA FREE – produkt oznaczony tym symbolem jest wolny od Bisphenolu A, który jest syntetycznym estrogenem stosowanym przy produkcji poliwęglanu i plastiku. Badania naukowe wykazały, że BPA może powodować zmiany hormonalne i negatywnie wpływać na zdrowie.

Tytułem wstępu…

Słupki termometrów powoli wędrują w górę, coraz odważniejsze stają się demonstrację odradzającej się do życia po zimowym śnie natury, wszystko to niechybny znak rozkwitającej wiosny… wraz z wyższymi temperaturami, zmianą odzieży na lżejszą, w kąt pójdą również termosy, zastąpione przez wszelkiego rodzaju butelki z chłodnymi napojami. Doskonały to więc czas by na warsztat działu SPRZĘT trafiła taka właśnie butelka marki Hydrapak, model Stash™ 750ml. Czytelnicy częściej zaglądający do tegoż działu skojarzą zapewne powyższą nazwę marki, tak to prawda butelka firmy Hydrapak gościła już w tym dziale, był to mniejszy wariant o pojemności 350ml (SF350 – recenzję znajdziecie <<tutaj>>), obie butelki otrzymałem do testów dzięki uprzejmości firmy RAVEN.

Wróćmy na chwilkę do myśli wywodzących się ze wstępu niniejszej recenzji, wyższe temperatury skutkują spożywaniem większych ilości napoi w butelkach szklanych, jednak najczęściej tych w butelkach z tworzywa sztucznego – PET. Poruszając się górskimi szlakami w okresie letnim, jak i nawet w terenie miejskim i podmiejskim każdy z nas z pewnością zna te niemiłe dodatkowe akcenty bytności ludzi w postaci wałęsających się po krzakach, lasach, w okolicach schronisk, jak i szlaków, butelki PET po napojach… jak ważki jest to problem pokazują choćby różnorakie coroczne akcje sprzątania gór, gdzie wolontariusze znoszą setki takowych niezniszczalnych ludzkich dodatków do natury. Z drugiej strony, nie dla obrony takich zachowań, ale kronikarskiego stwierdzenia faktu, nie należy z pewnością do najwygodniejszych rozwiązań znoszenie na dół kilku butelek PET po całym dniu wędrówki, lub co gorsza znacznie cięższych i w ogóle nie poddających się kompresji opakowań szklanych.

W toku poszukiwania rozwiązań tego ważkiego kłopotu dla natury, ale i dla naszego komfortu powstała właśnie banalna w swej budowie, lecz o wspaniałym potencjale użytkowym, seria składanych, elastycznych butelek marki Hydrapak, o zróżnicowanej pojemności, kształcie samego naczynia, oraz rodzajach korków, projektowanych pod konkretne dyscypliny sportu i rodzaje aktywności. W ten sposób powstało kilka linii produktów wspomnianej marki, w tym: SoftFlask™, do której należy recenzowana już butelka SF350, Flexible Bottles do której zaliczają się dwa typy składanych butelek, w tym obecnie testowana Stash 750ml i Stash 1l, trzecią grupą są duże butelki – naczynia transportowe na wodę – Water Storage, o pojemnościach 2 i 3 litrów. Jak więc widać wybór jest dość szeroki, pozwalający na dopasowanie pojemności i typu zastosowanego korka do własnych potrzeb, za co duży plus dla marki Hydrapak.

Latem 2015 roku, dzięki uprzejmości firmy RAVEN miałem okazję testować inną składaną butelkę marki HYDRAPAK model SF350, butelka zachwyciła mnie swoją innowacyjnością trwałością, oraz wysokim komfortem użytkowym, stąd z radością przyjąłem wiadomość o możliwości przetestowania większego jej wariantu modelu Stash™ 750ml

Nim przejdziemy do omówienia Stash™ 750ml zwyczajowo kilka słów o samej marce. Firma Hydrapak w zakresie informacji o swojej historii, nader jest tajemnicza. Nie znajdziemy ani na amerykańskiej, ani wciąż nie do końca funkcjonalnej polskiej stronie marki, takich danych jak miejsce powstania, czy przebieg rozwoju. Stąd pomimo prób nie udało mi się tych faktów ustalić, skupmy się jednak na tym co od samej faktografii jest ważniejsze, tudzież tego co firma proponuje swym klientom. Marka specjalizuje się w produkcji składanych, elastycznych, butelek, bukłaków na wodę, wino, oraz akcesoriów do nich. W ofercie marki znajdziemy ponadto również plecaki, jak i dedykowane do nich systemy nawadniania. Wszystkie ich produkty cechują się poszukiwaniem równowagi pomiędzy innowacyjnością, funkcjonalnością, oraz dobroczynnym wpływem na środowisko naturalne. Zapraszam serdecznie do lektury recenzji w której ponownie przyjrzymy się, tu na przykładzie butelki Stash™ 750ml, jak starania te przekładają się na praktykę…

Wygląd, funkcja i budowa…

Jak zostało to już powiedziane trafiła do mnie butelka o pojemności 750ml, z czego bardzo byłem rad ze względu na zachwyt jej mniejszym bratem SF350, na tyle dużym że od czasu testu tej ostatniej nosiłem się z zamiarem nabycia wariantu właśnie o większej pojemności, na dłuższe wypady terenowe.

Pozwólcie że raz jeszcze odwołam się tu do modelu testowanego w roku ubiegłym, gdyż pod kątem budowy i mechaniki działania cechy SF350 jak i Stash™ 750ml są takie same, a minione miesiące użytkowania tej pierwszej stworzyły solidne podstawy do wypowiadania się z perspektywy dłuższego okresu czasu – czasu w którym butelka SF350 stała się nieodłącznym towarzyszem moich wypadów terenowych za miasto z aparatem, gdzie wiele godzin spędzam na fotografowaniu i przemierzaniu pól, lasów i łąk. Odwiedzała również ze mną podczas szlaki w Beskidzie Śląskim i Małym, jako podręczne źródło napojów, przede wszystkim zaś służyła w codziennym miejskim użytkowaniu. Właśnie w tym ostatnim przypadku szczególnie można docenić możliwość skompresowania rozmiarów butelki po wypiciu napoju i… schowania jej do kieszeni spodni.

Cechą łącząca składane butelki marki Hydrapak są niewielkie rozmiary po złożeniu, tu po lewej otrzymana do testów butelka HYDRAPAK Stash™ 750ml w postaci złożonej wraz z blistrem reklamowym w jakim jest sprzedawana, po prawej butelka testowana rok temu HYDRAPAK SF350.

Po wszystkich tych wojażach, mnóstwie wspólnych wypadów, butelka SF350 nie nosi właściwie kompletnie żadnych oznak zmęczenia materiału, nie pojawiają się żadne zagięcie tworzywa mogące o tym świadczyć. Tworzywo nie zżółkło, ani nie uległo odkształceniu, pomimo dość częstego narażenia na „wygrzewanie” się na słoneczku. Na ogromny plus modelu zaliczyć również trzeba łatwość utrzymania w czystości, oraz równie duża co butelki, trwałość korka. To właśnie wszystkie te czynniki sprawiły że nosiłem się zamiarem nabycia większego wariantu butelki marki Hydrapak.

W otrzymanym modelu Stash™ 750ml mamy ponad dwukrotnie wyższa pojemność wynosząca jak łatwo się domyślić 750ml. Model dostępny był w kilku wariantach kolorystycznych, w tym: jasno niebieskim (nazwa producenta Malibu), ciemno szarym (nazwa producenta Mammoth), pomarańczowym (nazwa producenta Mojave), oraz jasno zielonym (nazwa producenta Sequoia). Stash™ 750ml należy do linii składanych butelek Flexible Bottles, w którym prócz rzeczowej dostępna jest też wersja o pojemności jednego litra, w podobnych wariantach kolorystycznych.

Model Stash™ 750ml dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych, tu od lewej: testowany wariant w kolorze jasno niebieskim / nazwa producenta: Malibu, ciemno szary / nazwa producenta: Mammoth, pomarańczowy / nazwa producenta: Mojave, jasno zielony (pistacjowy) / nazwa producenta: Sequoia – w takich samych wariantach kolorystycznych dostępna jest większa wersja butelki Stash™ o pojemności jednego litra.

Butelka ze względu na swoją pojemność, oraz potencjalne przeznaczenie, w tym dłuższe wypady terenowe, mając za zadanie przede wszystkim transport większej ilości napoju, wyposażona została w prosty, nakręcany korek z tworzywa sztucznego, dostępny w kolorze dopasowanym do wariantu kolorystycznego samej butelki, w mojej ma on więc barwę niebieską.

Średnica otworu szyjki butelki to 42mm co zapewni łatwe nalewanie, picie, oraz dostęp do wnętrza w celu umycia. Tu jednak pewna ciekawostka, okazuje się bowiem że model Flexible Bottles Stash™ 750ml doczekał się istotnych zmian w budowie, stąd na rynku dostępne są w chwili obecnej jego dwa rodzaje, testowany przeze mnie i wypierający go nowszy model gdzie widoczną zmianą w budowie jest dodanie wskaźnika poziomu wypełnienia butelki, nie obecnego w moim wariancie, oraz zmiana w wyglądzie korka, gdzie dołożono dodatkowy otok ze sprężystego tworzywa. Warto więc zwrócić uwagę na to jaki typ oferuje dany sprzedawca. Modernizacja ta dotyczy również na takich samych zasadach większego – litrowego wariantu butelki Stash™.

zdjęcie po lewej i w środku: pewną ciekawostką jest że na rynku polskim funkcjonuje obecnie butelka Stash™ 750ml w starszej wersji jaką otrzymałem do testów (po lewej) oraz nowszej (zdjęcie w środku), różnica w budowie sprowadza się do likwidacji przezroczystego bidonu, dodania wskaźnika poziomu napełnienia (ze względu na brak wspomnianej przezroczystości) oraz usunięcia widocznego w starej wersji, zdejmowanego uszka z tkaniny syntetycznej, na rzecz uszka z elastycznego tworzywa sztucznego / pojemniejsza wersja butelki Stash™ 1l w której budowie wprowadzono takie same zmiany jak w omawianym Stash™ 750ml

Kupując butelkę Stash™ 750ml otrzymamy ją w postaci złożonej, skompresowanej do jej minimalnych rozmiarów, tudzież 51mm x 89mm, by ją rozłożyć wystarczy lekko ścisnąć kołnierz jej górnej części by usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, po czym możemy rozwinąć już jej korpus. Cechami charakterystycznymi modeli z tej linii jest budowa oparta o dwa sztywne kołnierze, górny i dolny, nadające kształt butelce, ułatwiające jej użytkowanie, oraz umożliwiające łatwiejsze ich kompresowanie. Dolny kołnierz stanowiący dno butelki wyposażono w wąskie uszko, umożliwiające przypięcie do taśmy plecaka, lub wygodniejsze suszenie.

zdjęcie po lewej: model Stash™ 750ml sprzedawany jest w postaci złożonej – skompresowanej do jej minimalnych rozmiarów tudzież 51x89mm, cechą charakterystyczną butelki jest budowa oparta o dwa usztywniane kołnierze – górny i dolny, połączone na gorąco z właściwym elastycznym bidonem / zdjęcie w środku: by rozłożyć butelkę wystarczy ścisnąć górny kołnierz po czym usłyszymy charakterystyczne kliknięcie, a bidon się rozłoży / zdjęcie po prawej – na dnie butelki (w dolnym kołnierzu) dodano informację na temat patentu chroniącego butelkę, ikonę informującą o dopuszczeniu do kontaktu z środkami spożywczymi, logo producenta, oraz adres jego witryny, prócz tego znajdziemy tam małe uszko pozwalające na troczenie butelki w pozycji odwróconej co ułatwia jej suszenie.

Usztywniany dolny kołnierz łączy się z elastycznym korpusem butelki, który jest cechą właściwą dla wszystkich butelek marki Hydrapak z linii SoftFlask™ jak i omawianej Stash™. Część tą wykonano z  bardzo odpornego tworzywa, tudzież termoplastycznego elastomeru poliuretanowego (TPU), oraz polietylenu o dużej gęstości (HDPE), ścianka elastycznej części butelki ma 0,4mm grubości, co w połączeniu z wymienionymi materiałami gwarantuje jej wysoką, potwierdzoną empirycznie w testach, odporność na oddziaływanie mechaniczne. Mowa tu nie tylko o nacisku na samą ściankę, lecz również jej bezpieczne wielokrotne składanie i rozkładanie. Na uwagę zasługuje tu też fakt że tworzywa te wolne są od szkodliwego bisphenolu A (BPA) obecnego w większości jednorazowych opakowań PET.

zdjęcie po lewej i w środku: Butelka Stash™ 750ml po rozłożeniu i wypełnieniu napojem / zdjęcie po  prawej: Po złożeniu butelka Stash™ 750ml ma bardzo małe rozmiary wynoszące 51mm x 89mm

Podążając w górę butelki Stash™ 750ml docieramy do wieńczącego ją drugiego kołnierza, wykonanego tak samo jak dolny z polietylenu o dużej gęstości (HDPE) o grubości ścianki 1mm, wyjątkiem tu jest tylko rejon przechodzący w gwint dla korka, gdzie powiększono grubość ścianki do około 1,2mm co skuteczniej go usztywnia, ułatwiając nakręcanie korka, oraz zapewniając szczelne połączenie. Oba kołnierze zostały na gorąco zgalwanizowane z zasadniczą częścią butelki, co zapewnia trwałe i mocne połączenie.

Wersja którą otrzymałem do testu, tak jak jej mniejszy odpowiednik SF350, wyposażono została w nakręcane pod korek uszko transportowe, wykonane z tworzywa i syntetycznej tkaniny z nadrukowanym logiem marki. Dodatek poprawiający nie tylko wygląd modelu, ale również bardzo funkcjonalny, uszko umożliwia łatwe troczenie butelki do plecaka, torby czy nawet paska spodni. W nowszych wariantach, w tym proponowanym na stronie producenta zdejmowane uszko zostało zastąpione trwale zintegrowanym z butelką z elastycznego tworzywa, to kolejna z różnic na jakie możecie natrafić pomiędzy starszą i nowszą wersją butelki.

Poszycie samej butelki w dotyku przypomina lekko satynową, acz o wyraźnej fakturze tkaninę, co skutecznie przeciwdziała ślizganiu się nawet w spoconej dłoni. Nie zapomniano również o dodatkach estetycznych, w pionowej osi nadrukowano na niej nazwę i logo marki Hydrapk, notabene znajdziemy je również na górnym kołnierzu, oraz dolnym pod spodem butelki. W tym ostatnim przypadku dodano też informację o kraju pochodzenia, patencie chroniącym model, adres witryny marki, oraz dopuszczeniu jej do kontaktu z artykułami spożywczymi.

zdjęcie od lewej: butelkę Stash™ 750ml w otrzymanej przeze mnie wersji wyposażono w prosty nakręcany korek / zdjęcie w środku: w nowszej wersji butelką posiada również prosty nakręcany korek, dodano jednak w nim rant ze sprężystego tworzywa, oraz zmieniono nieco jego budowę, głównie skracając długość gwintu / starsza wersja butelki Stash™ 750ml podobnie jak jej mierniejszy brat butelka SF350 wyposażona była w zdejmowane uszko z tworzywa i syntetycznej tkaniny, tu na zdjęciu uszko z wspomnianej butelki SF350.

Modelu Stash™ 750ml w przeciwieństwie do linii SF350 nie powinno się myć w zmywarkach mechanicznych, producent odradza takie praktyki, zalecając raczej ręczne mycie butelki z użyciem ładnego detergentu w temperaturze wody nie przekraczającej 60°C, notabene to ostatnie ograniczenie dotyczy również maksymalnej temperatury napoju, która również wynosi 60°C. Ciekawostką natomiast jest że model może być silnie schładzany, a nawet zamrażany co dobrze świadczy o wytrzymałości zastosowanych materiałów. Już tylko dla porządku dodam że oczywiście w butelce nie należy przenosić napojów gazowanych.

Butelka Hydrapak Stash™ 750ml w użyciu – czyli testy terenowe…

Model Stash™ 750ml otrzymałem w połowie lutego 2017 roku, gdy na zewnątrz, a już w szczególności w górach, panowały w pełni zimowe warunki, toteż nieco przyszło mi poczekać zanim butelka mogła ruszyć ze mną w teren, jako że w niskich temperaturach zawsze preferowanym typem napoju są te gorące. Wreszcie końcem marca słoneczko znacznie mocniej już przygrzewające, przełamało opór zimy, a świat natury zaczął powoli budzić się z zimowego odrętwienia. W ciągu dnia temperatury podniosły się do 15 – 18°C były to więc warunki dogodne by butelka nareszcie, odczekawszy kilka tygodni, mogła zostać sprawdzona w terenie.

Gdy nareszcie, przynajmniej w niższych partiach Beskidów, śnieg ustąpił miejsca odradzającej się naturze mogłem wybrać się z testowaną butelką Stash™ 750ml na pierwsze wojaże. Tu do stóp Beskidu Śląskiego, w rejon Bystrej Leśniczówka, by sfotografować wezbrane wody po roztopach potoku Białka.

Pierwsza wspólna wyprawa miała miejsce podczas spontanicznego krótkiego, późno wieczornego wypadu w plener z aparatem fotograficznym, tudzież w rejon Bystrej Leśniczówka, gdzie podążając leśnym traktem, a następnie swoimi sprawdzonymi leśnymi ścieżkami udałem się w stronę potoku Białka, licząc na jego obfitsze w wody kaskady po wiosennych roztopach. Szczęśliwie moje nadzieje okazały się uzasadnione co zaowocowało wieloma nowymi fotografiami. Jak zawsze na takich wypadach towarzyszył mi plecak fotograficzny Lowepro Photo Sport 200 AW (recenzja <<tutaj>>), w którym ilość dostępnego na inny niż fotograficzny sprzęt jest mocno ograniczona. Tu więc doskonale wpisuje się butelka Stash™ 750ml którą po opróżnieniu można skompresować i wrzucić do wnętrza plecaka, gdzie zajmie tylko symboliczną przestrzeń.

Podczas wypadu terenowego z butelką Stash™ 750ml szybko doceniłem jej olbrzymią zaletę jaką jest możliwość skompresowania jej rozmiarów do małej bryłki po wypiciu napoju. Sama butelka zapewniająca dostęp do 750ml napoju jest bardzo komfortowa w użytkowaniu, otwór korka został bardzo dobrze dobrany, ułatwiając picie, napełnianie, jak i czyszczenie butelki.

Po jakimś czasie foto-łowów, przedzierania się już w półmroku przez zarośla, oraz balansowania na śliskich kamieniach w obrębie nurtu potoku, sięgnąłem po butelkę Stash™ 750ml, byłem tu jednak już mądrzejszy o lekcję wyniesioną z korzystania z jej małego brata – modelu SF350, tudzież odpowiedniego trzymania butelki. Trzeba bowiem pamiętać że korpus jest elastyczny i w miarę ubywania płynu będzie miał tendencję do wyginania. Stąd pijąc trzymamy za górny kołnierz, opierając korpus butelki na wewnętrznej stronie dłoni. Pomimo pozornej błahości tej kwestii jest ona istotną z punktu widzenia użytkowania, zresztą nie tylko tej, ale każdej składanej, elastycznej butelki, ze względu na wspomniany giętki korpus.

Podczas późnowieczornego wypadu testowego z butelką Stash™ 750ml – potok Białka, rejon Bystrej Leśniczówka

Pamiętam że rok temu, użytkując taki model po raz pierwszy, zdarzało mi się miewać z tym problem, instynktownie chwytając butelkę w pół, w środkowej części korpusu. Jest to jednak wyłącznie kwestia przyzwyczajenia, wyrobienia odpowiedniego nawyku. Pijąc z testowanego modelu  Stash™ 750ml uwagę zwraca bardzo dobrze dobrana średnica szyjki, proszę tu jednak pamiętać że mówię o wariancie z otworem o szerokości 42mm, jest on w sam raz do łatwego objęcia ustami i picia, co ma znaczenie gdyż zdarzało mi się testować kiedyś butelki o dużo większych otworach, gdzie niezmiernie łatwo było oblać się zawartością butelki. Największym i równocześni najbardziej oczywistym atutem modelu jest jego błyskawiczne kompresowanie po opróżnieniu. Jednym ruchem butelka zmienia się w małą, zajmującą niewiele miejsca bryłę w przybliżeniu o kształcie elipsoidy.

Moja przygoda z omawianą butelką Stash™ 750ml nie skończyła się oczywiście na tym tylko wypadzie, wkrótce potem miałem okazję ponownie z niej korzystać podczas krótkiego wypadu w Beskid Śląski. Z całą pewnością jednak biorąc pod uwagę nadchodzące lato, oraz wygodę użytkową modelu, stanie się ona stałym towarzyszem moich wędrówek z aparatem, w góry, nad wodę, czy też w terenie podmiejskim, wypełniając lukę jaka powstała po zachwycie jej mniejszym odpowiednikiem SF350, a cechującej się równie dużymi zaletami użytkowymi i trwale wypierając z użytkowania „twarde” bidony.

Na koniec chciałbym dodać jeszcze że po kilku wspólnych wypadach testowych, wielokrotnym składaniu i rozkładaniu, zgniataniu w plecaku, model nie przejawia żadnych cech zużycia, tworzywo zachowało te same cechy co początkowo, co dobrze rokuje w dłuższej perspektywie użytkowania, pośrednio udowadnia to również model testowy z roku ubiegłego SF350, a co oczywiście ma znaczenie gdyż koszt zakupu butelki będzie się nam amortyzował w czasie. Koszt wyższy od standardowych aluminiowych, czy z twardych tworzyw bidonów, jednak przekładający się na nieosiągalną dla tych nich możliwość kompresowania rozmiarów.

autor podczas testowego wypadu nad kaskady potoku Białka / odradzająca się do życia po zimowym śnie natura, coraz wyższe temperatury zwiastujące nadejście w pełni rozkwitającej wiosny, a potem lata, są zapowiedzią wielu kolejnych wspólnych wypadów z testowaną butelką Stash™ 750ml która tak jak jej mniejsza wersja okazała się znakomitym towarzyszem wędrówek.

Podsumowanie – czy warto…

Jeśli dotarliście do tego miejsca recenzji oznacza to że szczęśliwie macie jej lekturę już za sobą… mi jako testerowi pozostaje mieć tylko nadzieję że okazała się ona interesująca, oraz że zbudowała wyczerpujący obraz zalet butelki Stash™ 750ml – zalet walnie podnoszących nasz komfort użytkowy, ale też i bardzo pozytywnie wpływający na środowisko naturalne. Butelka niweluje bowiem skutecznie problem z pustymi opakowaniami PET po napojach, a sama wykonana z termoplastycznego elastomeru poliuretanowego (TPU), oraz polietylenu o dużej gęstości (HDPE), wolnego od Bisphenolu A potencjalnie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Tworzywo tego typu, jest też hipoalergiczna, nie będzie więc powodować uczuleń, ani też wpływać na smak napojów.

Prócz tego najbardziej oczywistego atutu jakim jest możliwość szybkiego skompresowania butelki, istotnymi atutami modelu Stash™ 750ml jest również jej niska waga wynosząca zaledwie 72g (wraz z korkiem), niewielkie rozmiary po złożeniu, oraz wysoka trwałość. Reasumując wszystkie te ważne zalety, jeśli tylko poszukujecie butelki na letnie wojaże, która posłuży wam bezawaryjnie przez lata, gorąco polecam model  Stash™ 750ml, lub w zależności od potrzeb jej większy lub mniejszy wariant z linii SoftFlask™.

Zalety:

  • innowacyjność
  • dostępne dwa warianty pojemności
  • możliwość skompresowania do niewielkich rozmiarów
  • wysoka odporność mechaniczna i ogólnie trwałość
  • niska waga własna
  • wysokiej jakości materiały
  • tworzywa wolne od Bisphenolu A (BPA)
  • łatwość utrzymania w czystości
  • nie wykazujące tendencji do łapania zabrudzeń / przebarwień tworzywo butelki
  • atrakcyjny design
  • olbrzymi potencjał ekologiczny
  • wieczysta gwarancja na butelkę (producenta)

Wady:

  • brak

Uwagi:

  • początkowa obsługa modelu, w tym: napełnianie i picie wymaga pewnego przyzwyczajenia, acz bardzo szybko staje się ona w pełni intuicyjna

Przydatne linki:

Opracowania powiązane / inne butelki – bidony:

.

* – recenzja dostępna na starej wersji witryny / oczekuje na aktualizację

.

do testów dostarczyła firma RAVEN

www.ravenco.eu

autor serdecznie dziękuję  za udostępnienie do

testów butelki Hydrapak model Stash™ 750ml

.

oficjalna strona marki:

www.hydrapak.com

TECHNOLOGIE:


tekst, opracowanie i zdjęcia z wyłączeniem wariantów kolorystycznych butelki, oraz grafik ilustrujących zastosowane rozwiązania / technologię: Sebastian Nikiel

Informacja prawna – zgodnie z przepisami polskiego prawa, niniejszym informuję że wszystkie wyrażane na łamach tej strony, jak i stronach opisów do których prowadzi, są wyłącznie moją osobistą opinią na temat danego sprzętu, odzieży, czy akcesorium, wynikającą z posiadanego doświadczenia, nabytego w trakcie jego użytkowania, oraz dotyczącą wyłącznie testowanego egzemplarza, a nie całościowo linii danego modelu produktu. Opisy te mają na celu wyłącznie charakter informacyjny i nie są ofertą handlową.